Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

Panowie i Panie :)

 

Wczoraj

03-26 13:50

 

Wysyłka z GFC <gunfire>

Kurier - UPS!!!

 

Myślałem że dziś mi przyjdzie wracam do domu uradowany a tu nic...

Wchodzę na stronę a tu drugie nic..

Przed chwilą wszedłem a tam!!

 

WROCLAW,

PL 27.03.2009 20:39 SKAN WYJAZDU

 

No ludzie bez jaj.. dopiero teraz ją wysłali :/

 

Widziałem wpisy o DHL wysyłka po 15 w czwartek doszło następnego dnia :/

 

Za pewne w sobotę nie chodzą więc dopiero w poniedziałek :/

3dni robocze :/

 

Nie przeginaj z wielkością czcionki. To jest temat do oceniania kuriera, który w soboty nie dostarcza paczek. Wypowiadasz się o sklepie jako obsłudze wysyłek a nie o kurierze - pomyliły Ci się tematy ;) Szmer.

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 dni robocze które mają zapisane - do 48h. Za dostawę w sobotę jest odpowiednia dopłata, więc się nie liczy do terminu realizacji. O godzinie 13:50 zmienił się status zamowienia z tego co rozumiem (system iai informuje automatycznie gdy wydrukuje się wszystkie kwity i paczka leży gotowa do odebrania przez kuriera) co nie oznacza że została odebrana przez kuriera. Nie podałeś konkretnej informacji że dane są z strony UPS która podaje status paczki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamawiałem u KRAKMANa, koniec marca, czwratek. Niestety przerwa w sklepie spowodowana czymś tam (przeprowadzka? remanent? było napisane na stronie, nie doczytałem) i w piątek mi nie wysłali (kasa wsio przelane wcześniej). Wysłali w poniedziałek kurierem GLS. We wtorek rano, zadzwonił kurier 2 razy (nie odebrałem bo po nocy z pracy i spałem, a zadzwonił koło 8.30 pierwszy raz i nie wiem kiedy 2 :D), ale około 13\14 (ojciec odbierał) przyjechał jednak z paczką.

Wsio ok.

Link to post
Share on other sites

SPECSHOP - Poznań

Kurier UPS

Godzina zamówienia ok 13-14

następnego dnia <dziś> o 15:30 u mnie :)

Pierwszy raz + dla UPS!!

 

****

szmerglu - o 13:35 dostałem @ od GFC z numerem i ze wszystkim

potem zobaczyłem że paczkę odebrali o 13:30

A następnego dnia po 20 dopiero wysłali do Katowic..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Problemów z kurierem nigdy nie miałem. Zawsze paczki przychodziły po 2-3 dniach od daty zamówienia czy to UPS'em czy DHL'em czy DPD

 

Ostatnie zamówienie było na TaiwanGun.com

 

Data zamówienia: 03.06.2009 16:25:13

Data odbioru paczki: 5.06.2009 około 10-11

Akurat byłem w szkole lecz pieniądze zostawiłem mamie. Pan zadzwonił do mnie [akurat miałem przerwę] powiedział że jest u mnie w miejscowości [mieszkam w dzielnicy DG] i zapytał się który to dom [ponieważ numer domu mi zarósł jakimś zielskiem ;/] wytłumaczyłem panu i paczka doszła.

 

Kiedyś zamawiałem UPS'em z GunFire.pl pan do mnie dzwonił 3 razy [ponieważ byłem na lekcji i nie mogłem odebrać] zapytał się czy będzie ktoś w domu powiedziałem że tak [powinna być moja mama], lecz niestety nikogo nie było ponieważ mama pojechała do sklepu, pan zostawił paczkę u mojego sąsiada który za paczkę zapłacił

 

Zamawiałem parę rzeczy w tym okulary ochronne [3 sztuki] na GunFire.pl niestety dostałem 2 sztuki [na następny dzień]. Zadzwoniłem do nich wyjaśniłem sprawę powiedzieli że mam wysłać im skan rachunku, tak też zrobiłem na następnym dzień przywieziono mi paczkę kurierem UPS'em na koszt GunFire. Pan z UPS'u do mnie zadzwonił czy będzie ktoś w domu.

 

Tak więc dla DPD i UPS wielki +!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koszaliński DPD, paczka wysłana o 16 z Krakowa, na drugi dzień kurier u mnie. Bez problemu można zadzwonić do centrali, miła pani podaje numer do kuriera i można dogadać się, o której godzinie ma przywieźć paczkę.

 

Koszaliński UPS, paczka wysłana o 16, na drugi dzień u adresata także ekspresowo.

 

Dodam jeszcze coś odnośnie poczty polskiej. Coś się zmieniło, niewiem co ale to jest zdarzenie dość fenomenalne. To jak pierwsza małpa, która nauczyła się używać narzędzi. List polecony priorytetowy wysłany w poniedziałek z Rudy Śląskiej, dotarł do mnie... na drugi dzień. Tak samo list priorytetowy (bez polecenia) wysłany przezemnie w poniedziałek dotarł do adresata... we wtorek. Normalnie jak kurier tylko że zapłaciłem 5 zł...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

UPS - kilka zamówień ze SpecShopu, paczka zawsze była u mnie na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty, zawsze też bezproblemowy kontakt z kurierem. Mieszkam w Warszawie.

 

DPD - kilka zamówień z TaiwanGuna, również bezproblemowo na drugi dzień, dobry kontakt z kurierem.

 

Póki co nic nie mogę tym przewoźnikom zarzucić.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

KOLOPRTER- ostatnio miałem wątpliwą przyjemność korzystania z tej pseudo firmy kurierskiej.

 

Przesyłkę zgubili, przyznali się do tego dopiero po tygodniu.

 

Po złożeniu reklamacji mija miesiąc, a z ich strony nie ma kontaktu, nie wspominając już o zwrocie pieniędzy.

 

Amatorszczyzna i zero szacunku dla klientów.

 

Oby jak najmniej takich pseudo kurierów.

Link to post
Share on other sites

Ja też muszę się poskarżyć na Kolportera.

Mój brat zamówił paczkę tą oto firmą kurierską.

paczka wysłana: coś na początku lipca tego roku.

Paczka doszła: do tej pory nie doszła i wątpię żeby w ogóle doszła.

Ze sklepu paczkę wysłano, bo nawet maila wysłali. To jak nic win a firmy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

To i ja się podzielę swoją opinią o firmie kurierskiej UPS :)

 

Paczka zawsze dochodzi na czas (tj. na czas dociera do ich magazynu centralnego w Warszawie), ale kontakt z kurierem to jakaś porażka. Kilka przykładów:

 

1. Kurier zostawia awizo w drzwiach (nawet nie w skrzynce) i nie dzwoni. Infolinia mówi, że tak ma być i już, a kurier dzwonić nie musi.

2. Kurier nie dzwoni, nie zostawia awizo. Infolinia mówi, że tak ma być i już, a kurier dzwonić nie musi.

3. Kurier ma dostarczyć paczkę do mnie do firmy. Dzwonię na infolinię z info, że w takich i takich godzinach będę niedostępny i żeby skontaktowali się z kurierem, o której godzinie będzie w firmie. I teraz najlepsze, na infolinii nie mają numerów do kurierów, tak przynajmniej twierdziły 3 osoby, z którymi rozmawiałem. Tak więc kurier jak będzie to będzie.

4. Kurier spóźniał się z paczką kilka dni (tzn. niby był ją dostarczyć, ale go nie było :) ASGShop dzwonił do UPSu dowiedzieć się o co chodzi, w międzyczasie kurier paczkę dostarczył. Kilka godzin później jakaś pani z infolinii zadzwoniła z info, że kurier był, ale paczki nie dostarczył bo nikogo w domu nie było. Była bardzo zdziwiona, że paczka jest już u mnie, a co najśmieszniejsze próbowała mi wmówić, że tej paczki nie mogłem odebrać :wink: :twisted: :strach: .

 

Miałem jeszcze z nimi kilka ciekawych historii, ale w/w to w UPS standard.

 

Nie wiem czy to ja mam tylko takie wrażenie i historie z tą firmą, ale UPS się zachowuję jakby robili łaskę w ogóle, że dostarczają paczki... SIC! :evil:

Szczerze, to już poczta działa lepiej...

Edited by BMP_Mad_Max
Link to post
Share on other sites

Wszystko tak naprawdę w największym stopniu zależy od kuriera, który jeździ w regionie.

Ja wysyłam dość dużą ilość paczek UPS i DHL, nigdy jeszcze nie zdarzył mi się jakiś problem, posiadam numer prywatny do chłopaków i vice versa. Zawsze do mnie dzwonią przed dostawą jak mają coś dla mnie i umawiamy się na pasującą godzinę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wielokrotnie(50+) UPS Wrocław -> Warszawa/Kraków/Gdańsk+ mniejsze miejscowości,

Paczka odbierana o okolicach 13-16 poza może 2 czy 3 przypadkami była na następny dzień roboczy u odbiorcy

 

 

A co się tyczy:

 

To w Stanach standard nie tylko UPS ale również FedEx, DHL.

Ile razy słyszałem głuche puknięcie w drzwi moją paczką, trzeba pamiętać, że w US&A podpisywanie paczek przy odbiorze jest "dodatkowo płatną opcją" i mało kto ją wybiera, a małe i lekkie paczki bez "warning fragile" non stop latają z ulicy pod drzwi, no biggie !

Link to post
Share on other sites
Zauważyłem tendencję do wystawiania wielkich plusów itp w stylu : "Wczoraj wysłane dzisiaj u mnie : daje dużego plusa " No ok wszystko super pięknie ale to nie zasługa sklepu że paczka doszła na 2 dzień tylko firmy kurierskiej jaka ten sklep obsługuję. Dlatego zachęcam do pisania opinii na temat przewoźników - przykład

 

Zamówiłem w "mrągowoshop" - kurier UPS - wysłali 5.05.07 paczka dotarła 6.05.07 o godzinie tej i tej - paczka nie naruszona.

Lub Zamówiłem w "mrągowoshop" - kurier UPS - wysłali 5.05.07 paczka nie dotarła na 2 dzień a w xx dni po tym terminie - przyczyna : wysłano omyłkowo do innej centrali

 

Tak dla przypomnienia

Link to post
Share on other sites

DPD . Niestety minus - zerowa elastyczność. Paczkę mogli dostarczyć tylko w dzień roboczy, pomiędzy 11-12 a dowiezienie do szkoły nie wchodziło w grę. Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności paczka do mnie w ogóle dotarła

Edited by P3t3r
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...