Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

UPS jest najszybszą, najpewniejszą i najbezpieczniejszą firmą kurierską - zawsze na czas i bez żadnych uszkodzeń.

GLS jest równie dobry, jak na razie przywozili mi tylko szpej, więc nie było co uszkodzić, ale czas realizacji jest równie szybki co UPS.

Siódemka - jak na razie miałem styczność z nimi tylko raz. W paczce były okulary ESS, wizjer oraz gumka hop up. Też w zasadzie nie było czego zniszczyć. Wszystko całe i było u mnie na drugi dzień.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam UPS i DHL. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli, dostarczając lub biorąc do dostarczenia towar. A sami pracownicy są niezwykle mili i pomocni.

Ale Opek mnie ostatnio zaskoczył. Zamówiłem za pobraniem, a nie miałem odliczonej kwoty. Reszty było niecałe 15 zł. a usłyszałem, że kurier nie ma obowiązku wydawać reszty, powinien wziąć całą kwotę, a ja powinienem kontaktować się ze sprzedawcą po zwrot reszty.

Wydawało mi się to nieco dziwne, bo nie raz inni kurierzy wydawali bez problemu resztę (nawet większe kwoty).

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dziś DPD znowu mnie zadziwiło :D Cały bity dzień w domu (a co, urlop mam) i miał przywieźć drobną paczuszkę. Patrzę na tracking a paczka już dostarczona. Moje nazwisko wpisane a ja nic nie podpisałem. Za to sąsiad przy wyjściu do sklepu wręczył mi paczuszkę. Ciekaw jestem teraz miny kuriera jak przyjedzie znów, bo było to doręczenie z przesyłką zwrotną a zwrotna nadal u mnie leży :D

Link to post
Share on other sites

Generalnie mam same nie przyjemności z GLS'em.

Zmówiłem replikę w emailu powiadomiono mnie że paczka przyjedzie do mnie w godzinach od tam 14 do 16.

Czekam jest godzina 15 dalej czekam jest godzina 17:30 dopiero pan był łaskaw zadzwonić że będzie za 15 minut.

Druga sprawa zamówiłem szpej dobra napisali tego samego mejla od 14 bla bla bla... kurier nie pojawił się następnego dnia pojawił się o 19 gdzie nikt nie maił odebrać... brak mi słów

Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za kurierami (może po prostu mam do nich pecha). Jeden odesłał mi paczkę do sklepu bo pomylił adres (PP Pocztex). Inny przetrzymał mnie 1h w pracy bo miał nie po drodze (firmy kurierskiej już nie pamiętam a nie chce się pomylić - wskazałem pracę jako miejsce odbioru podając w opisie godziny w jakich będę w danym miejscu ale kogo to obchodzi jak przesyłka zapłacona, nasz kurier nasz pan).

 

UPS i DPD jeszcze jakoś dają radę (zwłaszcza ci pierwsi).

 

Jeśli tylko istnieje możliwość, zamawiam graty korzystając z Paczkomatów InPost. Szkoda, że stosunkowo mało sklepów korzysta z tej opcji.

Link to post
Share on other sites

Moja paczka z Poznania do Wrocławia postanowiła skręcić i pozwiedzać Zieloną Górę... Trochę dalej i bym dopłacał za obrót zagraniczny.

 

 

Tia... Paczka - ale kto ją przewoził to już nie łaska napisać ? Szmer.

Fakt zapomniałem.

DHL ale i tak wolę ich od DPD.

Kurier z DPD postanowił, że nie będzie marnował czasu i tak nalegał abym się zgodził na zostawienie paczki pod drzwiami (szeregowiec więc ukraść nie ukradną...) ,zrozumiałem dlaczego a jako że chciałem mieć paczkę jak najszybciej to się zgodziłem.

 

Po godzinie zorientowałem się, że przecie ja mam furtkę przed domem ale skoro nie dzwonił to pomyślałem, że może nie domknąłem i dlatego pytał się czy może zostawić przed drzwiami.

Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt iż furtkę musiałem zamknąć aby dało się przesunąć bramę garażową i wystawić samochód z garażu... moje pytanie brzmi w takim razie jak paczka znalazła się pod moimi drzwiami mimo iż furtka była zamknięta a jest ona z kategorii ozdobnych o szpiczastych kolcach z góry.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

DPD Poznań -> Szczecin

Nie dość że wielkim problemem było dostarczyć paczkę po 16stej to odbiór osobisty jest zaledwie do 17stej. Co zabawniejsze kurier miał wielki problem z tym żeby przekazać paczkę na inny rejon. Całkiem jednak rozwalono mnie na łopatki gdy po 30 minutach czekania odebrałem paczkę z sortowni i wyjeżdżając z oddziału podążałem za dostawczakiem prawie pod mój dom.

 

7mka Wrocław -> Szczecin

Bardzo szybka realizacja jednak uzyskanie informacji, o której można się spodziewać kuriera to chyba jakaś tajemnica państwowa. Notoryczne odbijanie piłeczki "kurier dostarcza przesyłki do 18stej" Skończyło się tak że musiałem prosić sąsiadkę o odbiór gdyż o 16stej miałem planowany wyjazd. Okazało się że był u mnie o 16:30 - gdybym wiedział to bym poczekał już te 30 minut.

Link to post
Share on other sites

TNT i UPS wg mnie najlepsi kurierzy (nie bez wpadek oczywiście).Siódemkę staram się omijać z daleka. Co do godzin odbioru i doręczenia paczki, większość firm kurierskich ma w umowie lub regulaminie zapas 2 godzin na plus i minus. więc jak chcemy by kurier odebrał ją pomiędzy 12 a 13 to może to zrobić pomiędzy 10 a 15 :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Muszę pochwalić kurierów z Siódemki bo jeszcze ani razu żaden nie przyjechał do mnie po 8, zazwyczaj 7 z minutami :) choć raz podobno "utopili" mi paczke to i tak polecam :)

 

GLS - do nich nie mam żadnych zastrzeżeń.. Raz jak kurier był u mnie rano ,a mnie nie było zostawił awizo z numerem telefonu, zadzwoniłem, dogadaliśmy się i paczka jeszcze tego samego dnia była u mnie mimo tego, że pojechał paręnaście km dalej :)

Link to post
Share on other sites

DHL - paczka płatna przy odbiorze nadana w środę, czwartek o 13:00 telefon od kuriera - do zapłaty kwota pobrania X zł...+ niespodziewane 91,91 zł "za transport" - odmówiłem przyjęcia. Po kilku dalszych telefonach między kurierem, a nadawcą okazało się, że nadawca nie zaznaczył na formularzu, że bierze koszty transportu na siebie. W ciągu 30 min nadawca złożył "incydent" do formularza nadania na stronie DHL. W efekcie paczka, którą mógłbym odebrać w czwartek przez wolne obroty systemu nie wróciła do mnie w piątek bo musiałem czekać aż do poniedziałku.

Jak dla mnie o ten jeden dzień (piątek) za długo, opinia o DHL spadła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W październiku, a właściwie pod jego koniec zamawiałem dziousze używanego tableta z allegro. Szybkie sprawdzenie oferty, telefon do sprzedającego, dodatkowe zdjęcia i bah! kupione i to mocno okazyjnie. Problem jednak się zrobił, gdy paczka dotarła (a przywiozła ją Siódemka i zajęło jej to 24 godziny, także PLUS). Tablet miał dość pokaźną rysę na obudowie, której dziwnym trafem nie było widać na żadnym zdjęciu. Wada ujawniła się wieczorem, dobre parę godzin po wizycie kuriera. Mimo to chwyciłem za telefon i dzwonie do Pana z 7mki, a ten fajny. Krótka gadka, co mam zrobić, żeby uruchomić procedury i koniec końców następnego dnia o 11 spisywaliśmy protokół nt. wymienionej rysy. Także, nie dość, że szybko dostarczyli rzecz, to jeszcze bezproblemowo pomogli w późniejszej sytuacji. Rejon to Łódź Śródmieście.

 

Teraz własnie czekam na DPD, paczka wczoraj nadana, a śledząc jej losy widzę, że jej droga zatrzymała się wczoraj na stworzeniu kwitu i wejściu do sortowni - w Legnicy, a ja czekam w Częstochowie. Zobaczymy.

 

Generalnie to sądzę, że wszystko zależy od osoby. Przykładowo nic nie mam do poczty, ale na ostatnim mieszkaniu w Łodzi trafił mi się cymbałek - młody listonosz, który nosił tylko listy. I kiedy pierwszy raz zamówiłem coś większego, to ten przyszedł do mnie tylko z awizo, bo nie był pewny, czy będę w domu, a dwa, że było mu dość ciężko ! Potem jak przynosił mi te listy to za każdym razem pytał, czy się spodziewam jeszcze jakiejś przesyłki. No i wyobraźcie sobie, że gdy przynosił mi kolejną "niezapowiedzianą" przesyłkę to typ miał czelność mieć do mnie pretensje, że przecież nic nie mówiłem !!

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

GLS - mogę polecić. Paczka została nadana 05.02.2014 w okolicach Wrocławia (przyjęcie w GLS Wrocław około 17.30), a już dnia następnego (06.02.2014) około 8.30 paczka była u mnie w Bisztynku - na drugim końcu Polski. Paczka nieuszkodzona, tak samo towar. Dodatkowym plusem jest to, że Kurier najpierw zadzwonił z niezastrzeżonego numeru (co nie zawsze się zdarza - niektórzy kurierzy nie dzwonią, a inni dzwonią z zastrzeżonego numeru) i zapytał czy ktoś jest w domu. Dzięki temu, że dzwonił do mnei z niezastrzeżonego numeru mogłem zadzwonić do rodziców (w celu sprawdzenia czy ktoś w domu jest), a potem oddzwonić do Kuriera w celu ustalenia innego miejsca odbioru. Na plus trzeba też zapisać dla Kuriera to, że zna moje miasteczko na tyle, że gdy zapytałem się czy wie gdzie jest posterunek policji byśmy mogli pod nim się spotkać od razu powiedział, że wie i po paru minutach był na miejscu.

Dlatego mogę polecić zarówno firmę (w końcu dobrze zaopiekowali się paczką na trasie Wrocław - Olsztyn) jak i samego Kuriera, który paczkę dowiózł z Olsztyna do Bisztynka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

In-Post

 

Jestem bardziej niż zadowolony z ich usług. Zamawiałem w poniedziałek kilka części z pewnego sklepu, na sobotę miałem umówiony odbiór repliki przez klienta. Niestety sklep dał ciała na całej linii i paczkę wysłał dopiero w czwartek wieczorem. Zaczęło się robić nieprzyjemnie, ponieważ już w piątek w godzinach wczesno-popołudniowych wyjeżdzam z Łodzi i paczka najprawdopodobniej pojawi się w paczkomacie już po moim wyjeździe. Szybki telefon do centrali in-post w Łodzi, kilka słów wyjaśnienia i prośba o nadanie priorytetu. Po 15 minutach zostałem telefonicznie poinformowany przez wspomnianą centralę, że kurier został poinformowany/przekierowany do mojego paczkomatu. Efekt- godzinę po telefonie mam paczkę w ręce.

No naprawdę, czy trzeba czegoś więcej? Już nie wspominam, że są dwukrotnie tańsi od innych przewoźników.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...