Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zauważyłem na stronie informacje, że w chwili obecnej brak cordury Olive. Czy mniej więcej znana jest data powrotu tego materiału?

 

Kontaktowalem sie z Miwo i niestety nie wiadomo kiedy pojawi sie znowu cordura olive. Problem lezy po stronie producenta.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Już jakiś czas temu dostałem paczkę ze swoim zamówieniem. Pobawiłem się tym troszkę i mam kilka uwag:

-Proszę o większą uwagę przy konfekcjonowaniu zamówień. Drugi raz zamawiam sprzęt w standardzie amerykańskim 25mm taśmy przeszycie 38-40mm i po raz drugi dostaję cześć sprzętu z taśmami 20mm... Nie będę tego reklamował bo jak się okazało da się to bez kombinowania założyć (po za tym nie miał bym w czym przez ten czas trzymać magazynków), na szczęście stabilność mocowania na tym nie traci.

 

Kilka uwag na temat IKMZ i materiałów.

Zdziwiło mnie użycie poliestru w panelu mocującym apteczkę, nie jest nigdzie zaznaczone, że ten element będzie wykonany z innego materiału. Kolejna moja uwaga co do panelu apteczki jest taka, że taśmy mocujące w standardzie 25mm są w 2 kolumnach obok siebie a po bokach mamy po pół komórki wolnej i odstającej na boki co sprawia, że apteczka się majta na boki, przy pełnym załadowaniu boje się, że sama odfrunie. Moim skromnym zdaniem powinien być mocowany na szerokości 3 kolumn ze środkową kolumną wolną.

Kolejna sprawa to taśmy poliamidowe. Są one strasznie cienkie i mało sztywne. Powoduje to 2 problemy. Kiepskie mocowanie na kamizelce(ładownice się majtają), oraz ciągle rozregulowujące się klamry. Może dobrym pomysłem było by podszywanie pasków mocujących jakimś sztywniejszym materiałem na przykład tak jak jest to robione w amerykańskich kontraktowych ładownicach, lub po prostu użycie 2 warstw taśmy tam gdzie jej sztywność ma znaczenie? (zdaję sobie sprawę z tego, że takie rozwiązania będą miały pewne wpływ na wzrost kosztów produkcji jednak wydaje mi się, że w znaczy stopniu wpłynie to na podniesienie jakość)

 

Mimo tych IKMZ bardzo mi się podoba jest o niebo lepsza od mojej poprzedniej apteczki.

 

Mam nadzieję, że moje uwagi będą pożyteczne dla producenta i dla użytkowników.

 

Pozdrawiam,

ZeRT

Edited by DrZeRT
Link to post
Share on other sites

Witam!

DrZeRT dzięki za cenne uwagi, zostaną one przekazane do konsultacji. Myślę, że wpłyną one na stosowne zmiany.

Panowie, natomiast co do cordury w olivce oraz w panterze, a dokładnie ich braku, to do końca tygodnia mają zapaść pewne decyzje. Informacje na ten temat postaram się natychmiast przekazać.

Ari co do fotek, to na chwilę obecną nikt nad tym nie pracuje. Przekaże Twoje pytanie, które może stać się przyczynkiem do zmiany w tej kwestii.

Pozdrawiam!

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites

Myślę, że fotki dużo by dały, szczególnie, że wiele osób, które znam i odwiedziało Wasza strone, to na wieść że szyjecie w MC otwierali gały i mówili że to nie prawda bo nie widzieli żadnych fotek.

Link to post
Share on other sites

Panowie, natomiast co do cordury w olivce oraz w panterze, a dokładnie ich braku, to do końca tygodnia mają zapaść pewne decyzje. Informacje na ten temat postaram się natychmiast przekazać.

 

Czy to oznacza, iż zmieni się odcień cordury w olivce??

Link to post
Share on other sites

Mam od Praszki chestrigga Chińczyk.

 

Ogólnie sytuacja wyglądała tak, że złożyłem zamówienie 9 czerwca. Wtedy to na głównej stronie było ogłoszenie, że czas realizacji zamówień to koniec czerwca, początek lipca ze względu na dużą ich ilość. Trochę zaniepokojony tym faktem (potrzebowałem kamizelki na za 26 czerwca najpóźniej) napisałem do Nich z zapytaniem, czy dadzą radę. Dostałem entuzjastyczną odpowiedź, że się postarają, ale nie obiecują. Ku mojej uciesze, maila z informacją o wysłaniu dostałem 17stego czerwca, a 18stego kamizelkę już miałem na sobie. Duży plus, bo termin o który prosiłem to najpóźniej 26 czerwca - czyli dostałem ją tydzień wcześniej niż chciałem.

 

Jeśli chodzi o jakoś wykonania - jest świetna. Nic nie odstaje, wszystko pięknie uszyte.

 

Jestem naprawdę zadowolony i polecam Praszkę z całego serducha ;)

Link to post
Share on other sites

Witam!

1. Jeśli chodzi o dodatki do MULTICAM-u to będe rozmawiał z szefową na ten temat. Mam nadzieje, że ulegnie przytaczanym tu argumentom. Jednak wszelkie info na temat wspomnianej rozmowy dopiero w sierpniu. Sezon urlopowy:)

2. Kwestia cordury we wzorze 93 oraz olivce jest na ciekawym etapie. Aby zapewnić sobie stałe dostawy, MIWO z Praszki (tu mała reklama) postanowiła wejść we współprace z producentem krajowym. Już są pierwsze obiecujące efekty. Efektem ubocznym wspomnianej współpracy jest fakt, że już w niedługim czasie w ofercie pojawi się tkanina poliesterowa z właściwościami IR. Myślę, że jest to efekt postulowanych zmian w wyposażeniu żołnierza, podpartych doświadczeniami misji IRAK i AFGANISTAN.

Bielkins postaramy się aby odcień olivki się nie zmienił. Mam nadzieje, ze trafiłem w oczekiwania.

Pozdrawiam!

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites

 

-Proszę o większą uwagę przy konfekcjonowaniu zamówień. Drugi raz zamawiam sprzęt w standardzie amerykańskim 25mm taśmy przeszycie 38-40mm i po raz drugi dostaję cześć sprzętu z taśmami 20mm... Nie będę tego reklamował bo jak się okazało da się to bez kombinowania założyć (po za tym nie miał bym w czym przez ten czas trzymać magazynków), na szczęście stabilność mocowania na tym nie traci.

 

Ja tam dostałem to co zamawiałem :D

 

Kilka uwag na temat IKMZ i materiałów. Kolejna moja uwaga co do panelu apteczki jest taka, że taśmy mocujące w standardzie 25mm są w 2 kolumnach obok siebie a po bokach mamy po pół komórki wolnej i odstającej na boki co sprawia, że apteczka się majta na boki, przy pełnym załadowaniu boje się, że sama odfrunie. Moim skromnym zdaniem powinien być mocowany na szerokości 3 kolumn ze środkową kolumną wolną.

 

Tu się jak najbardziej zgadzam z Tobą :uśmiech:

 

Kolejna sprawa to taśmy poliamidowe. Są one strasznie cienkie i mało sztywne. Powoduje to 2 problemy. Kiepskie mocowanie na kamizelce(ładownice się majtają), oraz ciągle rozregulowujące się klamry. Może dobrym pomysłem było by podszywanie pasków mocujących jakimś sztywniejszym materiałem na przykład tak jak jest to robione w amerykańskich kontraktowych ładownicach, lub po prostu użycie 2 warstw taśmy tam gdzie jej sztywność ma znaczenie?

 

J/W

 

Mimo tych IKMZ bardzo mi się podoba jest o niebo lepsza od mojej poprzedniej apteczki.

 

J/W :twisted:

 

I troszkę fotek w czarnej Cordurze

 

 

ikmz7.th.jpg

ikmz1.th.jpg

ikmz2.th.jpg

ikmz3.th.jpg

ikmz4.th.jpg

ikmz5.th.jpg

ikmz6.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam!

Wspomne tylko, że takowa zmiana jest rozważana, a napewno nie jest możliwa z dnia na dzień. Gdy M.P. wchodziła w taśmy poliamidowe, to asortyment Pasamonu był dość skromny.

Pozdrawiam!

 

Ps. Prototyp I.K.M.Z. z kilkoma sugerowanymi tu zmianami jest już gotów.

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jest możliwość podpięcia na Molle czy tam jaki sobie system wybierzesz. Na udzie niestety mnie zawiodła - jeden pas wokół uda to za mało :/ Mudpil niestety nie jest zbyt "szczęśliwą" kaburą - wolę konkurencyjnego Gadżeta gdzie replika pewniej siedzi bo kabura jest szyta pod konkretny model broni.

Link to post
Share on other sites

Używałem z Glockiem, możliwości przypięcia na Molle nie było (z tym, że była kupiona 2 lata temu, może coś się zmieniło w konstrukcji).

Zgadzam się z Arafatem - na udzie spisuje się niezbyt dobrze (wędruje, zwłaszcza przy biegach i czołganiu). Ale replika (z Berettą też testowałem) siedzi dobrze i jest chronion całkiem akceptowalnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...