Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szaszłyk, odkąd Helikon reklamuje swoje mundury na allego jako CamoGrom/Suez (i jest tam gdzies napisane ze na kolanach i lokciach jest cordura) to bardzo duzo osob z tego forum uwaza, ze cordura w tym wzorze (blednie nazywanym z reszta suezem, bo suez to typ materialu a nie kamuflaz) faktycznie istnieje...niestety niektorych rzeczy nie da sie wytlumaczyc

Link to post
Share on other sites

Patrz pan, a ludzie z Fastów naiwnie wierzą że ten kamuflaż nazywa się Suez. Wierzy w to szefowa plastyków która go przygotowywała, wierzy w to dyrektor działu tkanin mundurowych... naiwniacy.

 

Suez to nadruk. Materiały na które był nanoszony to głównie różne wersje Frontiery oraz US21.

Link to post
Share on other sites
odkąd Helikon reklamuje swoje mundury na allego jako CamoGrom/Suez (i jest tam gdzies napisane ze na kolanach i lokciach jest cordura) to bardzo duzo osob z tego forum uwaza, ze cordura w tym wzorze

 

Helikon robi w CamoGrom, "Cordura" to w rzeczywistości nylon. No i Suez nie ma nic wspólnego z produktami firmy z Miękini.

Link to post
Share on other sites

Hmm a mi się pare detali tych mundurow nie widzi. Konkretnie kanadyjskie guziki przy spodniach zamiast rzepów. Zreszta zawsze myslalem że tych guzikow nie kryje sie patkami, szkoda ze nie ma gumki ściagajacej kieszenie u góry tak jak mam w spodniach MC Truspeca i szkoda że rzepy nie są jakiegoś bardziej dopasowanego koloru tj jakiegoś piaskowego albo jasnego brązu.

Link to post
Share on other sites

Fakt Catch, my bad. Zle sie zasugerowalem metkami na materiale (mam na jednym US 21, SEUZ i oznaczenie typu wz..., ale dopiero pozniej zobaczylem, ze na Frontierze tez mialem podpisane to jako Frontiera II plus pozniej mialem oznaczenie jako numeryczny wzor plus nazwa Suez wpisana na dole, co prawda dlugopisem, ale wiadomo o co chodzi :]).

 

Co do mundurow, osobiscie wole guziki kanadyjskie od rzepow (nie liczac mundurow do scisle okreslonych zadan gdzie nie trzeba cichego otwierania kieszeni i niezbyt duze jest ryzyko zablocenia rzepow w czasie czolgania sie).

 

Szaszlyk, ja to wiem, ty to wiesz, pewnie spora czesc innych ludzi to wie, ale jak juz mowilem. Na allegro reklamowane sa te mundury jako CamoGrom/Suez, przez co wiele osob uwaza ze sa to identyczne kamuflaze

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Zamęt z nazwą jest chyba powszechny (fragment już dość dawnego ogłoszenia Convicte'a z komisu na "kamizelkach"):

 

"(...)Co następuje(ostrzegam,iż totalnie zmieniła się nomenklatura producenta więc proszę o uważne zapoznanie się co jest co, z uwagi na poniższe zmiany techniczne zmianom uległy również ceny,zasada ilość wzrasta cena spada nadal w mocy!!Smile)

-Suez 2 (65% bewełny/35% poli) - splot Twill - 35zł/mb

-Frontiera 3/150 (50bawełna/50poli) - splot RIP-STOP - 40zł/mb

-Kamel 2 (65%bawełna/35% poli) - splot RIP-STOP - 40/mb

-US 21 (96%bawełna/4%siatka RIP STOP) - splot RIP STOP - 45/mb

(...)"

 

Co do tematu- ma to wykończenie IRR?

Link to post
Share on other sites

Te ciemnozielone rzepy to jakaś pomylka czy projektant ma problem z rozróżnianiem barw ?

 

Jeśli to możliwe chciałbym [zapewne nie tylko ja] zobaczyć porównanie kolorystyki z innymi mundurami - TruSpec, Propper, Ops, Helicon, CP.

Edited by ThePesH
Link to post
Share on other sites

Witam!

Co do taśm poliamidowych to sprawa jest przesądzona. Niestety wprowadzenie ich do oferty jest zawieszone do momentu rozładowania korka z zamówieniami, gdzie firma już wprowadziła zmiany które pozwolą ten proces przyspieszyć. Tu pozwolę sobie przeprosić wszystkich oczekujących na realizacje zamówień i dać światełko nadzieji na rychłe rowiązanie problemu. Wracając do tematu, wprowadzenie już teraz nowych taśm spowodowałoby powiększenie korka.

Natomiast sprawa z cordurą wz.93 okazała się trudniejszą niż przypuszczano, no ale firma pracuje nad tematem i teraz piłeczka jest po stronie dostawców.

 

Pozdrawiam!

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites

Aha, szkoda. Halfling86 a na szelkach jest naszyty może pionowy pasek taśmy 25mm (tak jak w pokrowcach camelbaka albo plecakach pp225) do którego można by przypiąć uchwyt na rurkę albo taki pas piersiowy?

Pionowe paski, biegnące wzdłuż szelek są.

 

Ale ja polecam przeplatać rurkę albo przez D-ringi albo kupić kawałek gumki w pasmanterii i opleść sobie szelkę w dwóch miejscach i przez te gumki dać rurkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...