Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

W najbliższym tygodniu w naszej ofercie pojawią się:

- nowy plecak medyczny,

- kapelusze,

- pokrowce na wkłady balistyczne miękkie i płyty (tu zaznaczam, że nie handlujemy żadną balistyką tylko tekstylnymi poszewkami na nią).

- kamizelka ochroniarska ze stałymi kieszeniami z poliestru za to za bardzo niską cenę,

- pas taktyczny modułowy GÓRSKI 2-3-4,

i jeszcze kilka.

 

W związku z tym, że od przyszłego roku chcemy we wszystkich naszych produktach wprowadzić przeszycia pionowe ryglowane proszę się spodziewać niewielkiej podwyżki cen (ale za to jakość będzie dużo lepsza). oczywiście będziemy robić to stopniowo aby klientów nie wprowadzić w szok cenowy :-P

 

Do przedyskutowania została jeszcze sprawa taśm nośnych. Dotychczas korzystaliśmy z dość tanich taśm polipropylenowych (co miało oczywiście wpływ na cenę gotowego produktu). Niedawno zaczęliśmy przechodzić na taśmy poliamidowe. Było to związane z tym, że na wielu forach dyskusyjnych klienci preferowali właśnie ten rodzaj taśm. Jednak pojawił się problem: kilku, "uszczęśliwionych" naszymi produktami z taśmami poliamidowymi, klientów radykalnie wzbrania się przed dalszym "uszczęśliwianiem" :killer:

W czym jest problem: taśmy poliamidowe są bardzo śliskie bez względu na splot (taka właściwość tworzywa i już) i taśma poliamidowa przepleciona przez drugą i kolejne taśmy poliamidowe powoduje, iż wszystko ślizga się i przesuwa.Przy przeszyciach pionowych co 4 cm to robi się naprawdę źle. Kiedy to wszystko się doładuje magazynkami i sprzętem to jest po prostu niewygodnie. Taśmy polipropylenowe maja inną strukturę, nie są śliskie i znacznie mniej się przesuwają

Znaleźliśmy wyjście z sytuacji: na kamizelkach i pasach będziemy przyszywać taśmy poliamidowe, natomiast wszystko to, co do nich przyczepiamy będzie miało taśmy polipropylenowe. Sprawdzimy czy to zadziała...

Chętnie wysłuchalibyśmy Waszych opinii na ten temat....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak na szybko, bo wreszcie wpadła w moje lapki paczka z MiwoL (paczka przyszłą dużo szybciej, ale dopiero dzisiaj mogłem sie do niej dorwać).

 

1. Do pokrowca na manierkę, wchodzi butla Nalgene z kubeczkiem od Tatonki - więc jest super.

 

2. Do pokrowca na hydratację, wchodzi mój bukłak od source wraz ze swoim oryginalnym pokrowcem termicznym - więc super po raz drugi :D

 

Reszta uwaga wraz z fotkami, trochę później.

Link to post
Share on other sites
- pas taktyczny modułowy GÓRSKI 2-3-4

Przyjęło sie 2-3-4 ;)

 

Można prosić więcej szczegółów? Tzn. rozważając pas serii PT lub JACKO czekać na porównanie z tym pasem czy to zupełnie inna historia?

 

Jacko to nie pas tylko szelki. Użycie szelek JACKO będzie możliwe.

Porównać można z wszystkimi pasami z serii PT na co wskazuje 2-3-4 ;). Jak to będzie wyglądało można się domyślić.

 

Ja się swojego pasa już nie mogę doczekać :D.

Edited by eMAGie
Link to post
Share on other sites

Niestety JACKO to KOMPLET, a nie tylko szelki. Tego co napisałeś sam się domyśliłem, a ja pytam o odrobinę konkretów, żeby na darmo pieniędzy nie tracić.

 

Przykład:

 

Będzie to pas podobny do serii PT, ale z możliwością montażu do szelek JACKO, które będzie można z nim/oddzielnie kupić od tej pory.

Link to post
Share on other sites

Ja cały czas JACKO traktowałem jak same szelki. Z zamówieniem szelek czekałem, aż możliwe będzie zamówienie pasa 2-3-4. Wydaje mi się też, że w tym temacie było wspomniane iż można przymocować JACKO do innego PT (kwestia innego mocowania).

 

Takich informacji jak w Twoim przykładzie może udzielać tylko Ciocia Renata, a nie osoba postronna jaką ja niewątpliwie jestem.

Link to post
Share on other sites

Cytat ze strony Miwo L:

 

JACKO - MODUŁOWY PAS TAKTYCZNY 7 PUNKTOWY Z SZELKAMI

 

Dlatego na odpowiedź od Cioci liczę :)

 

A że wziąłeś się za odpowiadanie, myślałem, że wiesz coś więcej niż spekulacje ;)

Link to post
Share on other sites

Ja swoją wiedzę opieram na wymianie maili z MIWO i rozmowie z sierżantem Gadżetem w Lublińcu jakiś czas temu. Jak będzie wyglądała oferta nie wiem. I głównie o drugą część Twojej wypowiedzi mi chodziło pisząc:

Takich informacji jak w Twoim przykładzie może udzielać tylko Ciocia Renata, a nie osoba postronna jaką ja niewątpliwie jestem.

 

Wiem jedno Pas 2-3-4 wraz z szelkami Jacko szyje się/został już uszyty dla mnie :D.

Link to post
Share on other sites

Bardzo przepraszam. Wszyscy maja rację. :-P :-P :-P :-P

 

Nikomu, kto chciał zamówić same szelki Jacko nie odmówiliśmy ich sprzedania. Nawet komuś wysłaliśmy dodatkowo same klamerki do pasa aby mógł sobie doszyć do pasa PT. Jakoś tak lubimy naszych klientów, ale to chyba raczej nie jest dziwne. :-P

 

Co więcej, chcemy pasy PT szyć od razu 7-punktowe i niech klienci sami decydują, które szelki sobie zamówią 4-punktowe czy 7-punktowe albo szelki 1-linnii. Pas PT 2-3-4 nazywamy GÓRSKIM, gdyż powstał na życzenie żołnierzy, którzy po górach muszą wędrować. Dla lubiących wyjątkowy komfort będzie też pas modułowy, do którego wnętrza można sobie włożyć cieplutką piankę i wyjątkowo wygodnie, bez narażania się na ból w krzyżu, spędzić zimny poranek lub wieczór w lesie. A jak ktoś się ładnie uśmiechnie do Instytutu Technologii Bezpieczeństwa "MORATEX" to mu do tego pasa zrobią miękki wkład kevralowy i wtedy będzie miał dodatkową osłonę balistyczną pasa, bioder, nerek i podobnych okolic.

Żeby było jeszcze piękniej to na życzenie KOCHANYCH KLIENTÓW wszystkie pasy będą w dwóch rozmiarach: mały i duży, aby chudy w pasie się nie telepał a gruby nie udusił...

Wszystko pasy maja być kompatybilne ze wszystkimi szelkami. Nie chcemy utrudniać życia klientom lecz je ułatwiać.

 

Dla tych co kupili wcześniej pasy PT-2, Pt-3 i PT-4 w sklepie znajdzie się nowy dział: MATERIAŁY NAPRAWCZE (albo jakoś tam podobnie) i będzie sobie można dokupić to co potrzeba aby zwykły PT przerobić np. na 7-punktowy.

 

W tej chwili fotografujemy nasze pokrowce na kamizelki zintegrowane, obrabiamy je i wkrótce wrzucimy do oferty dla klientów indywidualnych.

 

Poza tym, jak obiecałam, już wkrótce wszystkie nasze produkty (w pierwszej kolejności kamizelki) będą miały przeszycia pionowe wykonane szwem ryglowym.

 

No i będą kapelusze, czapki z kaczym dziobem i rogatywki polowe.

Wkrótce przewidujemy uszyć też moskitiery aby Was na wiosnę kopruchy i inne małe leśne stworzenia nie obgryzały i nie upijały.

Poza tym mamy przecudnej urody materiały do uszycia kamizelek dla ratowników medycznych i nie tylko.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

 

Poza tym, jak obiecałam, już wkrótce wszystkie nasze produkty (w pierwszej kolejności kamizelki) będą miały przeszycia pionowe wykonane szwem ryglowym.

 

 

Oj ciociu, ciociu... Czy w każdym poście będziesz dopisywać o tych ryglach? :-F W mojej firmie rygle na taśmach PALS i newralgicznych punktach to już standard, bez dopłaty... ;-)

Link to post
Share on other sites
Dla tych co kupili wcześniej pasy PT-2, Pt-3 i PT-4 w sklepie znajdzie się nowy dział: MATERIAŁY NAPRAWCZE (albo jakoś tam podobnie) i będzie sobie można dokupić to co potrzeba aby zwykły PT przerobić np. na 7-punktowy.

 

To mi się widzi. Przynajmniej każdy będzie mógł sobie upgradowac swój pas :D

 

 

Poza tym, jest mile zaskoczony rozwojem oferty Miwo i nowymi wersjami niektórych sprzetów (pasy górskie, plecy w Baktiranie II).

Czekam teraz na nowe elementy umundurowania i może jakieś organizery w stylu maxpedition lub TEADgera.

Link to post
Share on other sites

To może tak zapytam: który z zielonych materiałów miwo najmniej odbiega od koloru tej kurtki -> http://www.asmc.de/images/product_images/p...es/102553_0.jpg ?

 

Mundurowych czy innych?

 

 

Czekam teraz na nowe elementy umundurowania i może jakieś organizery w stylu maxpedition lub TEADgera.

 

Będzie organizer. W Baktrianach jest już nawet wszyta taśma samosczepna na niego.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam takie pytanie czy ktoś wie czym się różni kamizelka "Kamizelka KP-12" i "Kamizelka promocyjna KP-12"? Jedna kosztuje 285zł, druga 200zł. Z czego wynika ta promocja?

 

Która z kamizelek (KP-8,9,12) jest lepsza kiedy chcemy nosić do niej plecak WIZNA 1/2 lub MOKRA?

 

Pozdrawiam $wiatek;)

Link to post
Share on other sites

 

Która z kamizelek (KP-8,9,12) jest lepsza kiedy chcemy nosić do niej plecak WIZNA 1/2 lub MOKRA?

 

Pozdrawiam $wiatek;)

 

Do plecaków (jakichkolwiek) lepiej nosić chest rig typu CHIŃCZYK lub TAJ albo pasoszelki.

 

 

 

Chodzi o cordurę używaną do szycia oporządzenia.

 

Kolor kurtki pokazanej na zdjęciu (o ile monitor nie kłamie) jest pomiędzy kolorem cordury oliv drab i cordury zielonej. Najbliżej mu jednak chyba do poliestru khaki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...