Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest frank_martin

M14 [CYMA]

Recommended Posts

Przeszukałem temat i nie znalazłem jednej interesującej mnie rzeczy. Mianowicie czy można gdzieś kupić korpus z prawdziwego drewna do tej eMki?

Pozdrawiam

Szymon23

Opisz dokładniej. Bo jeśli masz coś takiego, że zacina się przy końcówce ruchu (tak jakby się zakleszczał) i musisz go popychać do przodu ręką to nic z tym nie zrobisz, u siebie też to miałem.

Panowie, w temacie M14 póki co nie mam większego rozeznania, toteż postanowiłem zapytać :) Otóż, bardzo przyda się info ILE w chwili obecnej dostępnych jest wersji M14 CYMY oraz którą z nich najlepiej będzie się zainteresować. Serdecznie poproszę o wypisanie oznaczeń producenta i dosłownie 1 zdania wyjaśnienia. Czyli np.

CM032 - pierwsza M14-tka od CYMY (zgaduje), kolor czarny.

CM032A (widziałem na TWG) - ???

Przeglądając forum/sklepy trafiałem na różne opcje kolorystyczne i... chyba tyle. Jednak chcę wiedzieć czy różnią się one czymś jeszcze. A może chodzi tu raczej o materiał, z których zostały wykonane? Dzięx.

Edited by Reka

Jak zatem tłumaczyć różnicę w cenie za CM.032A na TWG (450zł, versja oliv) oraz Zbrojowni (650zł, black)? Pytam zupełnie poważnie bo zmieszany nieco jestem :???:

Edited by Reka

Hehehe, spoko Panowie, dzięki piękne za wyjaśnienia "co i jak" :) W sumie zastanawiam się dość poważnie nad nabyciem jakiejś M14-tki, a dzieło CYMY zdaje się tu być całkiem trafionym rozwiązaniem :)

Swego czasu słyszałem/czytałem coś o padającym selektorze w tej replice? Prawda to? Co jeszcze może się w niej szybko posypać? Co wymieniać już w chwili kupienia (wersja CM032A)? Gumka HopUp, akumulator?

Edited by Reka

Selektor rzeczywiście jest dosyć delikatny, ale jak obserwowałem wypowiedzi użytkowników cymy i swoją replikę, to problemy z nim są raczej wyjątkowe.

Gumka na pewno do wymiany, bateria też raczej przyda się lepsza. Chociaż niektórym chodzi przyzwoicie na stockowej - zależy jaka się trafi.

W tej kategorii cenowej na pewno cyma jest najlepszą opcją, bez dwóch zdań.

Zamek w M14 Cymy jest, w zależności od egzemplarza i ilości bawienia się nim, od bardzo dobrze działającego do mocno problematycznego. Styki są słabiutkie, bez MOSFETa bardzo szybko się spawają. Bateria stockowa na MOSFEcie i stock gearboxie jest aż za wystarczająca. Gumka precka do wymiany jak w każdym chińczyku. Mało miejsca w kolbie, ja u siebie stock batki na stock kablach nie upchnąłem tak, aby klapka się zamknęła. Przerywacz ognia u mnie odmówił posłuszeństwa na pierwszej strzelance, na singlu miałem 2 kulkowego bursta. Działo się tak tylko na zimnie, w cieple wszystko chodziło cacy. Dodatkowym mankamentem w mojej było to, że pokrętło do regulacji hopka było za długie i przy maksymalnym rozkręceniu 0,25 szły w niebo, musiałem wyciąć kawałek łoża pod pokrętłem aby móc bardziej je wykręcić, ale to jednostkowy mankament, nikt inny tego chyba nie miał, przynajmniej nie słyszałem o tym. A tak w ogóle to już wszystko jest w tym temacie napisane po kilka razy, wystarczy go przeczytać.

Co do zamka:

Zaklejenie bolt catcha, przypiłowanie metalu w miejscach szczególnego tarcia, ciągłe smarowanie, no i chyba szczęście - chodzi jak marzenie :P

Zaklejenie bolt catcha, przypiłowanie metalu w miejscach szczególnego tarcia,

U mnie brak BC, wypukłość na imitacji zamka (ta blacha) przypiłowana o 0,5mm i zamek dalej zakleszczał się przy końcówce. Smarowanie też nie dało. Więc jak widać, zależy od egzemplarza, ale mój w ogóle był wyjątkowy jak widać :)

Kurde pojawił się problem. Podłączam batke i nie działa, próbowałem na innej i też nie działa. Czyżby coś z okablowaniem ?

Witam.

Wie może ktoś gdzie można dostać tą nakrętkę od rury gazowej (pod lufą)??

Bo zgubiłem i teraz tak pusto.

A jak nie czy da się takie coś zrobić