Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja pytanie z innej beczki. kupiłem tłumik Mk23, wprawdzie używany, ale zewnątrz i wewnątrz (na ile dało się dojrzeć piankę) w bardzo dobrym stanie. Tyle, że po nakręceniu na karabin okazało się że nie tkwi on na lufie idealnie prosto, lecz jest wykrzywiony na bok tak, że odchylenie wylotu tłumika od osi lufy karabinu wynosi jakieś 7mm. Tłumik płomienia zawsze był prosto, tylko raz ściągany, więc gwint na 14-ste pewnie dobry. Domyślam się, że w tłumiku coś "pokręcone", tylko co teraz z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

witam. sorry za trochę lamerskie pytanie ale nigdy nie miałem styczności z M14 więc pytam. jak wygląda blokowanie spustu? używa się selektora ogania jak np. w M4/M16 czy może jak w Minimi/L85A1 wciskając kawałek pinu/śruby? dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Mam SOCOMa i zasięg identyczny albo nawet większy od długiej 14ki AGM kumpla. Skupienie o dziwo (:P) lepsze w mojej M-ce. Poza tym zawsze możesz wstawić długą lufę i ukryć ja w tłumiku ;)

 

edit:

SOCOM ma milutkie chropowate łoże i szynę z przodu a długa ma gładkie i szynę montażową z tyłu korpusu (w cymie chyba nie ma jej w komplecie ale pewności nie mam).

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Mam tą czternastkę w wersji SOCOM w łożu Olive. W moim egzemplarzu nie ma standardowego gwintu. Tłumik płomienia osadzony jest na wgłębieniach na lufie i przykręcany od spodu małym imbusem. Trzeba bawić się w przejściówki.

 

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem jak to się stało ale jakoś:( Po wizycie karabinu u krakmana zobaczyłem że na body jest ślad że było rozkładane na dwie części. Dosłownie tydzień temu na rękojeści pojawiło się dosyć duże pęknięcie pod kątem 90 stopni do tej szpary. Nie wiem co z tym zrobić. Nie polecam ogólnie rozkładać body.

 

PS Sorry że tak chaotycznie ale ciężko to wytłumaczyć :)

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

Po 8 miesiącach wystąpiły pierwsze usterki.

 

Na full stocku kulki zaczęły się nagminnie zapychać, zobaczę dzisiaj czy to wina kulek czy bebechów.

 

Urwały się kable od silnika oraz batka dostała zwarcia - też przez oderwanie się kabli.

 

Na razie chyba tyle, ciekawe czy podczas naprawy znajdę jeszcze jakieś inne usterki.

Link to post
Share on other sites

@grzechotnik

Tak już chodzi jak należy ;) , musiałem rozłożyć cały mechanizm "zamka" i jeszcze raz złożyć. Widocznie Cińczyk pracował już 12 godzinę :-F .

Pozdrawiam Nocek123

 

PS. szkoda tylko że przy rozkładaniu przez nieuwagę odtrąciłem część do której się ogranicznik zamka przykręca (tą część przy selektorze ognia) :cry: , ale niedługo naprawię (jak będzie czas).

Link to post
Share on other sites

elo chlopaki mam maly problem. Dzis naladowalem nowa batke 2000mAh FIREFOX zrobilem przejsciowke bo od eMki mam wejscie na litere T a od batki na litere H. Tak wiec podlaczam dzis ladowana przez 12 h batke naciskam spust a tu ZONK!! nie dziala no i :wink:

Bateria jest goraca jak naciskam spust no ale nie wiem co mam zrobic mam M14 AGM ;D

 

 

Dodam jeszcze ze batka byla troche rozklekotana tzn. ze kabelki poprostu ze wtykow uciekaly ale wlozylem, a dotego 1 maly drucik wypad ;/

Link to post
Share on other sites

 

Dodam jeszcze ze batka byla troche rozklekotana tzn. ze kabelki poprostu ze wtykow uciekaly ale wlozylem, a dotego 1 maly drucik wypad ;/

 

Jak Ci się robi bateria gorąca/ciepła przy naciśnięciu spustu, to to wygląda jakby było coś nie tak z kabelkami i się zwarcie robiło. Poza ty, czy tą baterie powinno się ładować 12h (czy tak było w instrukcji)? Posprawdzaj wtyczki, (te co się ze sobą łączą) czy te "złączki" czy coś takiego nie są pogięte.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...