Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm u mnie magi też lekko latają na boki, ale nie przeszkadza szczegulnie mocno.

@Dogtag

Nie jestem pewien, ale może sprawdź, czy na pewnomasz dobrze włożone w łoże wszystko, ewentualnie, czy nic Ci się nie dostało tam pod metal coś co by blokowało selektor. Ja tak miałem, coś było pomiędzy tą górną częścią, a tą białą dźwigieńką selektora, w wyniku czego w najwyższym położeniu ona się blokowała i nie można jej było ruszyć (można było złamać ewentualnie :P ).

 

Co do silnika to u mnie nic nie śmierdzi, ale może jak puszczę dłuuuugą serie i powącham to coś będzie :mrgreen: .

 

 

@UP:

Hmm, chyba wiem dlaczego u Ciebie nie ma tego gwintu ASGhemi, po prostu M14 CYMY go nie ma :D , u mnie (również SOCOM) też go nie ma jest tylko dziureczka na śrubeczkę od tłumika płomienia. Obawiam się, że ty Przemek mówisz po prostu o swojej M14 "+ [AEG] M14 M668 EBR [KART]", a w Karcie zapewne ten gwint występuje. Ale to tylko moja teoria i mogę się mylić ;) .

Edited by nocek123
Link to post
Share on other sites

Kurcze nie wiem jak to jest, ale u mnie nie ma po prostu tego gwintu na lufie, a tłumik płomienia wsuwa się w 3 rownki na lufie i przykręca śrubeczką imbusową :wink: . Może ja mam jakąś inną serie? A żeby nie było wątpliwości posiadam CM.032A kupiona we wrześniu tego roku.

Link to post
Share on other sites

W zwykłej długiej M14 jest zwykły gwint 14mm lewoskrętny, w SOCOM tłumik jest wsuwany na rowki na lufie i przykręcany na imbus, żadnego gwintu nie ma.

 

 

:wink:

 

To mi wyjaśnij zdjęcie mojej byłej M14 SOCOM CYMA z poprzedniej strony :poddanie: może ten tłumik taśmą przykleiłem ?

 

Widać to czy jest gwint czy nie zależy od partii .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Czesc, pytanie mam odnosnie tej m14. Czy to jest tak, ze w Kazdej albo prawie kazdej m14 cymki ktora sie wezmie do reki po kilku tygodniach/miesiacach robia sie luzy w selektorze ognia? Czy da sie to jakos wyeliminowac nie blokujac go na semi? Czy w replikach Tm, agm i g&g jest ten sam problem?

pozdrawiam,

Jump

Link to post
Share on other sites

U mnie się poluzował jakieś pół roku temu, do dziś mam dwa tryby ognia :) Wystarczy, że będziesz go pilnował i nie ruszał za często. Możesz ewentualnie co jakiś czas sprawdzić wszystkie śrubki od niego czy się mocno trzymają. W agmach na pewno jest ten sam problem a nawet śmiem stwierdzić że jest jeszcze gorzej. O TMach i G&G nic mi nie wiadomo, poszukaj poczytaj :)

 

Również pozdrawiam

Snup

Link to post
Share on other sites

Dobra, jako że M14 to repliką z którą jak się raz zacznie to już się nie skończy, to kolejna oliwkowa M14 (tradycyjna a nie ten wymiotopędny wynalazek SOCOM) dotarła dzisiaj do mnie. Co mogę powiedzieć w stosunku do mojej poprzedniej M14 kupowanej na przełomie 2008/2009:

- poprawione pokrętło hopka - teraz już się nie rozdzieli tak jak to miało miejsce w tamtej

- poprawiony zamek - chodzi płynnie, nie zakleszcza się w tylnym położeniu (czasem się przytnie przy powrocie na samym początku ale rzadko), ogólnie konstrukcja zamka poprawiona na plus

- bolt catch - o ile w tamtej wylatał i był luźniutki o tyle w tej mimo że poprzeczka lata luźno nie wygląda jakby miała wypaść, działanie bolt catcha oczywiście w pełni poprawne

- gwint na tłumiku standardowy 14mm lewoskrętny, dodatkowo 3 rowki wzdłuż do ustalenia tłumika płomienia stockowego.

Generalnie wrażenie jak najbardziej na plus, na razie nie strzelałem, naładuję batkę, postrzelam na kulkach 0,25 i 0,28 i zdam relację jak to chodzi. Na moją ze startu poszedł pełen RAS, tłumik SEALS P&J, bipod własnej roboty i koli 1x30 ale nie taki tradycyjny 1x30 tylko dużo ładniejszy. W drodze poduszka policzkowa, jak będzie - dam fotkę poglądową jak się replika w takim configu prezentuje. W późniejszym czasie jakaś BARDZO duża luneta i Harris od SRC.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować - fota aktualnej M14.

img3925i.th.jpg

Uprzedzając uwagi - wiem że dwójnóg nie jest najpiękniejszy ale się sprawdza a póki nie przypłynie kasa na Harrisa lepszy taki niż żaden. Koli też średnio pasuje ale ze względu na brak muszki muszę go mieć do czasu zakupu lunety. Co do tłumika - zdecydowanie za mały, nie jest źle ale myślałem że będzie lepiej. Do tej repliki minimum to 50x250 ale najlepszy w moich oczach byłby chyba 50x320, i taki też sobie kiedyś na maleństwo sprawię :D

Link to post
Share on other sites

No i jestem po pierwszym strzelaniu i nie jest już tak kolorowo. Osiągi troszkę gorsze niż moja poprzednia M14 jeśli chodzi o zasięg, natomiast jeśli chodzi o powtarzalność strzałów to jest tragedia - gumka kręci poprawnie dopiero po kilkunastu strzałach jak się rozgrzeje, kulki skręcają zazwyczaj mocno w lewo, rzadko kiedy lecą prosto, ogólnie lubią iść różnie każda. Wykluczam tu winę kulek - Madbull 0,25. Testowałem też 0,28 i są zdecydowanie za ciężkie, widać spadek kilku metrów zasięgu, powtarzalność za to rośnie, kulki lecą poprawniej i bardziej prosto. Niemniej, gumka i dystanser do wymiany, kulki 0,25 wydają się być najlepsze. No i MOSFET obowiązkowo, rekacja na spust na Mini 8,4 jest dla mnie osobiście tragiczna. Po przeróbkach znów zdam relację jak to śpiewa.

Link to post
Share on other sites

No i jestem po rozbiórce M14, co mogę powiedziec:

serwisant Krakmana który robił przegląd mojej repliki to jakiś matoł, jak wyjąłem hopka z lufą to dosłownie wszystko ociekało olejem silikonowym do tego stopnia, że po zdjęciu blokady lufa z gumką pod własnym ciężarem niemalże sama wyjechała z komory, do tego lufa była zasyfiona w środku. Porządne mycie komory gumki itp, czyszczenie lufy, zamiana gumki stockowej na gumkę dodawaną do komory metalowej do AK Cymy oraz dystansera na czarny H P&J, Poldeck-fix oraz składanie wszystkiego na sucho uczyniło cuda - replika ma świetną powtarzalność, hopek kręci idealnie, zasięg się zwiększył. Za co należy się plus Krakmanowi - jest to pierwsza replika (na 3 które u nich zamawiałem) do której dali papier z pomiarami z chrono (tradycyjnie, 0,2 kulki i hopek na 0). Pomiary mojej M14:

350, 352, 355, 358, 350, 352, 351, 357, 358, 352. Średnia to 353,5FPS z maksymalną odchyłką 4,5FPS. Czyli nie jest źle. Jeśli pomierzę jak sprawa wygląda po zmianie gumki - napiszę. Jak na razie jestem z repliki w 100% zadowolony. Przede mną jeszcze nowe kable z MOSFETem i przestrzelenie repliki w dzień w standardowym miejscu (gdzie mam porównanie do poprzedniego zasięgu) na kulkach 0,25 i 0,28, relację zdam jutro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...