Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Major, mogą być 2 powody twojego problemu - coś dzieje się nie tak z tym dynksem co przerywa żeby było semi (przerywacz?) ewentualnie starło się to plastikowe wybrzuszenie na kostce stykowej (pisałem o tym w wątku o AGM), albo też trwa zbyt długo zanim styki się rozłączą i tutaj winna może być sprężynka, która je rozsuwa kiedy spust przestaje je dociskać. Gdybym miał zgadywać, to postawiłbym na to drugie - może temperatura jakoś wpłynęła na sprężystość metalu czy coś?

 

To w sumie taka zgadywana diagnoza, równie dobrze możesz mieć jakieś zwarcie, albo przebicie, albo coś zupełnie innego się zesrało. Proponuję rozebrać i przyjrzeć się całemu zespołowi spustu i selektora i oblukać też styki.

Link to post
Share on other sites

Właśnie też myślałem o tej sprężynce bo po przyjściu do domu i wyciągnięciu z łoża styk odskakiwał z opóźnieniem. Aczkolwiek strzelał normalnie, zero bursta. Śmieszne jest tylko to, że dzień wcześniej w podobnej temperaturze replika hulała aż miło. Idę ją wystawić na dwór, zobaczę co będzie.

 

PS: Kable i cała instalacja OK na 100%, zero przebić itp. Zaczyna mnie irytować ta replika. No ale nic, na dwórek gnide :)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Pamiętacie newsa ze strony głównej o polskiej firmie która zrobiła rpk?

 

Dorabiają też drewniane łoża do m14tek - oto ich odpowiedź (może komuś się przyda). Chyba faktycznie jest to niewiele. Koszt drewienek Mausera boyi na taiwangun, to 369 zł

 

"Koszt takiego łoża to około 300zł.

 

Nie jest to dużo zważywszy fakt że stosujemy dobre drzewo i jakość

wykonania jest bardzo dobra.

 

Istnieje możliwość stylizacji łoża i całej repliki na M1 Garand lub inny."

Edited by Szulawy
Link to post
Share on other sites

Dla mnie problemem nie jest zawieszenie 3pkt jako takie, ani jego mocowanie do repliki, tylko właśnie stosowanie zawieszenia 3pkt w m14. Na pewno to zależy od preferencji, ale zwróć też uwagę że na zdjęciach real steel m14 są właśnie pasy 2pkt dolne. Mi to trochę daje do myślenia :)

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie 3 punktowe w tego typu replice ma sens (wg mnie) wtedy kiedy używamy jej jako "drugiej" repliki. Do funkcjonowania jako jedyna replika poza ewentualnie klamką, dwupunktowe jest łatwiejsze do "ogarnięcia". Moim zdaniem w karabinie/replice snajperskiej/wyborowej pas trzypunktowy to przede wszystkim pas TRANSPORTOWY. Dlatego kiedy trzeba więcej połazić i w tym czasie korzystać z innej repliki jest jak najbardziej OK. Ale kiedy nosimy "broń" prawie nonstop w rękach i tylko na chwilę wieszamy na ramieniu/plecach dwupuntkowy "zawias" będzie lepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, to w wyborze zawieszenia radzę kierować się tym, co wam bardziej leży w kwestii wygody. Raczej ciężko jest celować i operować inną repliką, kiedy z przodu na klacie majta się kobyła na trzypunktowym.

 

Z kolei klasyczne dwupunktowe zaczyna wkurzać, kiedy się jest na rąbance i non-stop się schodzi/wchodzi, więc co chwila operuje się czternastką ramię-łapy i jedno i drugie zaczyna boleć.

 

Najwygodniejszym rozwiązaniem jakie testowałem jest 1-punktowe na badziewnym pasku od jakiegoś chińczyka, ale nie radzę stosować przy poruszaniu się po nierównym terenie i chodzeniu po schodach, a w przypadku długiej M14 w ogóle nie radzę stosować.

Link to post
Share on other sites

Z kolei klasyczne dwupunktowe zaczyna wkurzać, kiedy się jest na rąbance i non-stop się schodzi/wchodzi, więc co chwila operuje się czternastką ramię-łapy i jedno i drugie zaczyna boleć.

 

Na takie okazje wolę w ogóle nie zakładać zawieszenia, bo więcej problemów z nim niż pożytku. A jak kogoś ręce bolą... no cóż :roll:

 

Najwygodniejszym rozwiązaniem jakie testowałem jest 1-punktowe na badziewnym pasku od jakiegoś chińczyka, ale nie radzę stosować przy poruszaniu się po nierównym terenie i chodzeniu po schodach, a w przypadku długiej M14 w ogóle nie radzę stosować.

 

To by mi najbardziej odpowiadało, aczkolwiek ze względu na konstrukcję mocowanie zawieszenia jednopunktowego jest problemem. Powinno być umocowane w okolicach chwytu pistoletowe, trzeba by pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Ja z osiągów M14 nie byłem zbytnio zadowolony. Dzisiaj zebrałem siły i rozebrałem wszystko na drobne. Umyłem lufę, gumkę, komorę oraz wyczyściłem dyszę. Lecz w przeciwieństwie do krakmana, zbrojownia(tam kupiłem) nie pcha wszędzie czarnego ścierwa, które nazywają smarem.

 

W każdym razie, osiągi lepsze, gumka lepiej kręci, choć znosi mi kulki na prawo - chyba krzywo wsadziłem lufę do komory.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko sory jak już było. Co poradzić na hi-cap jeżeli mi nie podaje, myślę żeby go podkleić, ale sądzę także że to wina reszty kulek (których zostało jakieś 20-30).

Nakręcam hi-capa na maksa i kulki nie są podawane do komory tylko zostają tam w tym połączeniu magazynka i repliki.

Link to post
Share on other sites

Temat przeczyszczony.

NIE WOLNO:

-pisać o tuningu wewnętrznym i zewnętrznym

-wklejać zdjęć swojej broni, bo została pomalowana etc.

-nie chwalić się że się zamówiło (kogo to obchodzi?)

-prosić o porównanie lub pomoc co wybrać

-pisać nie na temat !!!

 

TEMAT POD SPECJALNYM NADZOREM

 

Jabol

Link to post
Share on other sites
Tylko proszę nie pisać ze chińczyki to loteria.

 

Chińczyki to lotto.

 

Moja ma ponad rok i działa...jak długo jeszcze? tego nie wiedzą najstarsi Indianie. Czasem selektor lubi poświrować. Gearbox w porządeczku - nic nie wymieniałem i śmiga jak znalazł.

 

A czy to prawda ze ta replika tylko ze olive ma wszystkie części kompatybilne z replikami markowymi? No tak pisze u Krakmana

 

Nie żebym się czepiał ale po 1sze: nie "pisze" tylko "jest napisane", a po 2gie - pytanie raczej z działu Tuning więc...więc nie wiem po kiego Jabol się wysila i wyróżnia tekst kolorem czerwonym. Nie wiem po co Snup Dogg się wysila i wkleja link do tematu z tuningiem... :killer:

P.S.

Krakman zazwyczaj nie zmyśla.

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Przykra wiadomość. 2 dni temu m14 odmówiła posłuszeństwa na zawsze.

Pod płytka rozdzielacza ognia jest taka malutka cześć która łaczy sie ze spustem . ona sie złamała w tym problem ze nie ma jej gdzie dokupić.

Sprzedam wiec moje m14 na częsci jak ktoś cos chce niech pisze

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja M14 w stocku ma 400fps, w niedziele mierzone na chrono mad bulla ( te niebieskie). Jestem zaskoczony, bo pomiar był robiony na średnio ustawionym HU. Co mnie jeszcze zdziwiło to pomiary które robiłem były równe ( różnica 2fps -+).

Replika kupiona u krakmana dwa miesiące temu przed podwyżkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...