Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam ambitny plan wziąć i zablokować go w końcu na semi :P ale pierw zamierzam wreszcie uporać się z elektryką [ wymiana kabli na głośnikowe oraz bezpiecznika na samochodowy w planach ] oraz wymyślić sposób jak w miarę normalnie używać w replice aku 8,4V 3000mAh ASG , bo póki co jestem w czarnej D... i chcąc naładować batkę muszę odkręcać stopkę kolby.

Link to post
Share on other sites

Niby tak :P ale kiedyś może mi odwalić pomysłem zrobienie M15A1 Machine Gun :P Bo łoża od ostrych na ebay bywają po ok 30 USD :P plus wysyłka rzecz jasna. A serio mówiąc , wolę zablokować na semi ale mieć komplet selektora "w pudełku" na kiedyś np. do sprzedaży lub gdy rzeczywiście będę chciał coś szturmowego z tej skarbonki zrobić...

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Midy G&P są do dupy, podają co prawda ale tną się na dobrych kulkach nawet, średnio co 3-4 strzał. Ja polecam Deep Fire (mam), TM (używałem), Cyma (używałem). Wszystkie te magi podają pięknie od strzała bez smarowania, nie tną się, dość ładnie siedzą w gnieździe itp.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj przetestowałem midcap'y KA.

Podają bardzo ładnie, zarówno na auto, jak i na semi.

Trochę ciasno siedzą w łożu i przy zakładaniu i zdejmowaniu trzeba uważać, aby niczego nie urwać.

 

Co do lowcap'ów DF.

Jest problem z podawaniem na auto, ładnie siedzą w łożu, ale można strzelać tylko na semi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam. Wymieniałem ostatnio parę części kumplowi w M14 i sprawdziłem dlaczego mu zamek lata, jak to określił.

 

Przyczyna była prosta: wypadł z prowadnicy swojej (z boku ma kwadratową wypustkę na całej długości, która wchodzi w swoje miejsce na prowadnicy). Nasmarowałem wszystko, zamek jest sztywny i nie lata, ale wystąpił problem: zamek chodzi bardzo ciężko i po odciągnięciu nie wraca na swoje miejsce. Replika ma 2.5 roku. Ma ktoś jakieś pomysły?

Logiczne byłoby zbicie się sprężyny która wchodzi w tę rurę srebrną, jednak mam nadzieję że da się to zrobić inaczej (kwestia pieniędzy w jego wypadku).

Link to post
Share on other sites

To że wyleciał to pikuś - stuknąłem go młotkiem i siedzi gdzie ma siedzieć. Problem w tym, że bardzo ciężko chodzi i nie wraca na swoje miejsce po odciągnięciu w tył, a smar którego użyłem jest rzadki i śliski, więc usunięcie go pogorszy tylko sprawę ; )

Link to post
Share on other sites

Ja mam problem z innej beczki... komora hp up mianowicie. Wszystko po rozłożeniu wygląda normalnie, ale przy strzale kulka albo zacina sie w lufie albo leci dublet albo leci o połowe bliżej niż kiedyś. Sam już nie mam siły myśleć co to może być. Komore mam stock, gumka systema albo guarder na obu to samo, dystanser typu h do innego nie mam dostępu.

Link to post
Share on other sites

Ta replika też ma taką przypadłość niestety. Niby ok, a jednak nie. I nie jesteś pierwszą osobą z takim problemem ;) Zużywa się i tyle, innego wyjścia nie ma chyba. Myślę że kwestia wymiany komory na Elementa choćby i dyszy na metalową zniwelują problem. No, przy okazji dobrze by było wymienić też prowadnicę, bo ten plastik aż zabija oczy :roll: .

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

@dr_wisla

Sprawdź, czy prowadnica która porusza się w tym otworze łączeniowym, nie jest delikatnie skrzywiona. To cieniutka chromowana rureczka, którą idzie pogiąć używając naprawdę niewielkiej siły.

 

@snup dogg

Spróbuj z dystanserem z otuliny od przewodu fi(1,5). Może tamten dystanser za mocno wypychać gumkę w minimalnym ustawieniu.

Nie musi to być komora, może to być jeszcze wina magazynku, lub dyszy

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dystanser H ten biały chiński (też siedzi w "moim" m14) to bardzo twardy kawał plastiku, więc możliwe.

 

Prowadnica jest prosta, ale jej gwint owinięty jest taśmą teflonową która zagięta jest do środka, możliwe że przez to sprężyna się niepoprawnie zwija i to powoduje ciężkie działanie zamka?

Link to post
Share on other sites

Miałem coś podobnego z swoim zamkiem i była to wina skrzywionej tej blaszki co wydaje nam piękny dźwięk.

 

U mnie pojawił sie problem z HU. Zdarza się czasem tak jakby HU się zaciął i kręci kulki w niebo. Po rozłożeniu i złozeniu problem znika na jakiś czas, ale pojawił się już 3 razy. Wydaje mi się, że to wina dystansera H madbulla z zestawu shark, jest troche szeroki i może się zacina?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...