Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

Mam M4 ICS to za 700 plastikowe, ale co strzelanke cos sie psuje itp. do tego strasznie słabo strzela (słaby zasięg i celność). Mam zamiar kupić M14 CYMA. Mój kolega ma CM.032a i jest cudne trafia w mały cel z 30m w ogóle nie skręca kulka. CM.032 to to samo co CM.032a tylko to drugie krótsze?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy z chińczykami to jest tak, że jeden egzemplarz jest dobry a drugi słabszy zasięg itp.? Kolega ma to Cm.032a i strzela świetnie i zastanawiam sie czy to taki egzemplarz czy każde m14 takie jest

 

Chińczyk to chińczyk, loteria (choć nie zawsze).

 

@

Zachęcam do przeglądania tematu, w celu szukania informacji.

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

M14 AGM odradzacie ? kiepsko w porównaniu z Cymą ?

 

Cyma 32a (SOCOM) a Cyma 32 (długa) to duża różnica w skupieniu ? bo SOCOM ma lufę 407mm a M14 chyba 560mm

 

Długość lufy nie ma istotnego wpływu na skupienie w asg. Ważna jest jakość lufy, gumki oraz kul.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Może mi ktoś podać stronkę gdzie kupię dobrego M14 w przedziale 400-600zł. I jak to jest z tą baterią? Kupię m14 z dobrą baterią czy kupywanie osobno to mus?

 

Może mi ktoś podać stronkę gdzie kupię dobrego M14 w przedziale 400-600zł. I jak to jest z tą baterią? Kupię m14 z dobrą baterią czy kupywanie osobno to mus?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Przeleciałem całe forum i nadal mam pare pytań . Dlaczego cm032a (black) jest cięższa niż cm032 i cm032 (olive) . Czy można w takiej replice zrobić montaż ascu i czy to ma sens . Czy cm032a nadaje sie jako karabin szturmowy ? Jak dokładnie wyglądają przyrządy celownicze i czy wygodnie sie z nich celuje na strzelankach w krótkim dystansie ? Jakich kulek najlepiej używać ? Czy ta bateria pasuje http://gunfire.pl/product-pol-1152189861-Akumulator-8-4V-1500mAh.html ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To JEST karabin szturmowy. Celowanie - mega wygodne. Dla mnie o niebo lepiej niż w mp5.

 

Co do baterii, mieszczą się wszystkie wersje "mini" oraz "large" 8.4V. Jest też jakiś Sanyo "large" 9.6V z nieco mniejszymi ogniwami, który też ponoć wchodzi. Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem LiPo "mini" 7.4, który działa jak 9.6 NiMH ;) Czy pasuje - to kwestia też wtyku. Ale w razie czego wymiana to koszt 2-3 zł.

 

Pytanie - czy antireversal (blokada przeciwpowrotna) jest taka, jak w gearboxie V2 i V3?

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Na początek podważę opinie jednego z przedmówców z poprzedniej strony tematu, bowiem moim zdaniem wykonanie łoża w SOCOMie jest zdecydowanie lepsze niż w wersji imitującej drewno. Ba, miałem obie wersje i "drewniana" mi pękała, a SOCOM nie dosyć, że był dobrze spasowany, to jeszcze wytrzymał zdecydowanie więcej. Może to kwestia szczęśliwego trafu, ale miałem wrażenie, że to jednak zupełnie inny materiał.

 

Co do pytania o karabin szturmowy i wygodę. IMO M14 jest troszkę nieporęczne jak na szturmówkę do szybkich akcji. To jednak zależy od użytkownika, bo widzę, że rafcio21 ma inne zdanie. Samo składanie się do celowania jest wygodne, jednak przenoszenie repliki jest według mnie mniej przyjemne niż ma to miejsce w wypadku serii M4 na ten przykład. Padło pytanie o przyrządy celownicze, cóż, muszka i szczerbinka i tyle ;P A poważnie, to zwykłe mechaniczne przyrządy celownicze, które wystarczą na wspomnianym "krótkim dystansie". Za zasilanie repliki powinna odpowiadać bateria LiPo, bo stockowa jest do wywalenia i do tego trudno to ułożyć w kolbie. 11.1 V sprawi, że reakcja na spust, nawet przy mocniejszej sprężynie będzie miodna. Ogólnie powiem tak, miałem dwie 14-stki i obie bardzo sobie chwaliłem, jednak SOCOM był o niebo fajniejszy niż standardowa wersja. Na pewno jeszcze kiedyś zakupię sobie CYMĘ... tak, dla funu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...