Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Zakupiłem mkII i wczoraj otrzymałem paczkę. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to lekko ruszający sie chwyt pistoletowy...ale może pójdzie to wyeliminować, narazie nie miałem czasu by się temu dokładniej przyjrzeć.

Replika strzela dobrze, ma ładny zasięg "na oko" wszystko chodzi b.lekko. Magazynek pudełkowy działa bez zarzutu, a standardowo dodawany do zestawu akumulatorek daje radę (oczywiście na początek). Więcej informacji napiszę po strzelance weekendowej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

widać odlewy na niektórych częściach repliki zwłaszacza tych których nie maskuje czarna farba
A nie są to przypadkiem imitacje spawów?

 

przednia pokrywa górna (anty-heat cover) jest plastikowa
Hmmm a jak jest w oryginale? Skoro to jest anti-heat to raczej powinna być plastikowa.

 

bipod po rozłożeniu jest mało stabilny i lata na wszystkie strony
A jakbyś chcał? Na sztywno? To jakbyś z niego strzelał? Dwójnóg służy do opierania na nim broni i prowadzenia ognia, a nie biegania z nim.
Link to post
Share on other sites

Jeśli przeczytałeś recke Bulliego to wiesz o co chodzi. Z zewnątrz nie różnią się niczym, ale części GB to już dwie różne bajki. P&J to A&K z wymienionymi, wzmocnionymi częściami.

 

Witam

Otóż nie zgodze się z tym - pozwoliłem sobie obejrzeć dokładnie karabin PJ i A&K:

w PJ mamy:

- takie same dysze

- zębtaki z napisam A&K

korpus jest IDENTYCZNY jak w A&K

różnica to łożyska, prowadnica sprężyny oraz bateria. Na tym różnice się kończą, nawet sprężyna która włożóna była do mojej PJ-ki była identyczna(ze stałym skokiem)

Abstrachując jednak - karabinm bardzo symaptyczny, wczoraj dostałem - i po lekkich modyfikacjach:

- sprężyna m150

- zębatki STU

- silnik Systema Magnum short

- zestaw Boreup Systemy(z przerobioną głowicą, zainstalowana aluminiowa , w głowicy cylindra z ściętą gumą wyciszającą)

- bateria na ogniwach SARF - 12V(hand made)

- lufa teflonowa Blavk Python v2

- zmodyfikowałem oryginalny hop-up, dałem wyższą gumkę dystansera i podkładkę , zamieniłem na silikonową gumkę ze ściętym rantem przednim

Po tym wszystkim - cóż, melodia dla uszu.

ROF poraża, zasięg całkowity ok 70-80 metrów, skuteczny ok. 65m.

Odgłos wystrzału budzi dreszcze ech ... ;-)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie rozpakowałem karabin i po obejrzeniu go pierwsze co rzuciło mi się w oczy to otwarta klapka na spodzie chwytu pistoletowego i co najgorsze to nie bardzo się chce ona trzymać zamknięta. Coś będzie trzeba wymyślić.

 

A co do innej baterii to próbowałem w moim MKII włożyć do kolby batkę 9.6 1800 intelecta i nie bardzo da się ją tam zamontować :???: Trzeba będzie pokombinować z przeciągnięciem kabli gdzie indziej.

 

Jeżeli chodzi o wykonanie to jestem naprawdę zaskoczony :)

 

 

PS. Pudełko szału nie robi.

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu recki Bulliego i obejrzeniu zdjęć mogę powiedzieć, że 'zupełnie różne' to one nie są a model P&J jest tylko poprawionym A&K. Co raczej pozytywnie wpływa na replikę.

 

pierwsze co rzuciło mi się w oczy to otwarta klapka na spodzie chwytu pistoletowego

Rozegnij trochę ten drut co ją podtrzymuje i po sprawie ;-)

Link to post
Share on other sites

I już pierwszy problem :/ Gdy chciałem sprawdzić jak to cacuszko strzela to okazało się że po wciśnięciu spustu przestaje walić dopiero jak się kulki skończą lub odłączy się baterie. Dzwoniłem do krakmana i powiedział mi żebym gera trochę poluzował. Zobaczymy co to da.

Link to post
Share on other sites

Witam

Otóż nie zgodze się z tym - pozwoliłem sobie obejrzeć dokładnie karabin PJ i A&K:

w PJ mamy:

- takie same dysze

- zębtaki z napisam A&K

korpus jest IDENTYCZNY jak w A&K

różnica to łożyska, prowadnica sprężyny oraz bateria. Na tym różnice się kończą, nawet sprężyna która włożóna była do mojej PJ-ki była identyczna(ze stałym skokiem)

 

 

Oto jak ludzie czytają. Chodziło mi o to, że te części które ważne dla GB są wymienione w P&J. Te plastiki w A&K to kpina z tej repliki. I napisałem, że z zewnątrz

P&J i A&K są identyczne. Nie chodziło mi tylko o wygląd, ale i o części też.

 

P.S. Czy znajdzie się ktoś kto kupił MKI i coś o nim napisze??

Link to post
Share on other sites

tak, głowica jest plastikowa w A&K, ale ta w PJ tez nie jest najwyższych lotów, pomijając fakt ze mosiężna.

Tuning - trzeba liczyć że warty jest ok. 900zł - na standardowej baterii 1100mAh i silniku Magnum karabin szaleje. Choć bardziej pasują mi magayznki typu m4, to do boksowego wsadziłem batkę na ogniwach SARF

Link to post
Share on other sites

Plastik nie wygląda tak źle ;)

Karabin mam od wtorku i bawię sie nim ile wejdzie :D Wszysko ładnie, elegancko siedzi, nic sie nie chwieje, nie klekota, nie burczy ani nie piszczy. Korpus jest faktycznie stalowy bo mi kawałek zardzewiał :P Ogólnie karabin zrobił na mnie pioronujące wrażenie gdy wyciągnołem go z pudła, wysunołem kolbę i rozłożyłem dwójnóg - bajka, i bajecznie ciężki :P

Kilka razy mnie śmiertelnie mini wystraszyło, np magiczny przycisk :-F który wywala lufę :D

Strzela elegancko, tylko HU musi się trochę przestrzelać, bo jeszcze mokry (zaglądałem).

PS. Lukajcie to http://allegro.pl/item248731968_100_rd_mag...ny_us_army.html Ciekawy jest, ale jakiś takiś mały..

 

A tu focie jakie pstryknołem, sory za jakość, ale z telefonu:

www.piekary.net/~menelaos/mini/

Link to post
Share on other sites

mam oryginalna 100 i ladnie wyglada :P

 

co do odpowiedzi na niektore uwagi:

-dwojnog ma latac na boki, taka jest zasada dzialania

-magi od CA slicznie pasuja, wiem bo mam ich 12 i zaden nie wypadal

-naturalnie ze heat - cover powinien byc z metalu, tak jak w m14 :P

- farba z kolby jak zejdzie, to bedzie wygladalo slicznie, a nie penisowo jak z pudelka swiezo wyciagniete...

Link to post
Share on other sites

Ok pierwsze uwagi po rozpakowaniu maleństwa w wersji para:

- ciężka - rocks :ok:

- baaaaaardzooo metalowa - rocks :ok:

- nic nie lata - rocks :ok:

- nic nie trzeszczy - rocks :ok:

- można przenosić bez problemu za uchwyt - rocks :ok:

- chwyt pistoletowy stabilny - rocks :ok:

- farba kijowata i nadaje plasticzany wygląd - sucks :źle:

- słabej jakości odlewy części metalowych które nie są pomalowane i minimalne uszczerbki - sucks :źle:

- nie podoba mi się ta klapeczka w chwycie którą trzyma jakiś drucik tylko - sucks :źle:

 

Chyba jak na razie to wszystko. Jak coś jeszcze dojrzę, a przede wszystkim ochłonę to napiszę. No i jak postrzelam to też dam znać. :killer:

 

PS:

Cement nie masz repliki, zadajesz głupie pytania, gadasz co byś chciał zrobić, a czego nie itp - ogólnie SPAMUJESZ i ZAŚMIECASZ TEMAT.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Nieporysowane minimi sux 8) Nie wiem jak to jest z tym chinolem ale ja swoje CA szorowałem naprawdę ostro papierkiem wodnym aby cokolwiek przytrzeć...Nieźle się przy tym napociłem aby otrzymać jakąkolwiek przecierkę..Szczerzę mówiąc to wciąż nad tym pracuję.. W CA stal jest oksydowana i stąd ta trudność a w tym P&J sam jestem ciekaw...Interesuje mnie również jedna rzecz...Może ktoś miał już okazję przetestować...Czy kolba od mkII P&J będzie pasić bez żadnych problemów do CA ??

 

Stosuj spacje, nie pisz ciągiem.

Nie dubluj znaków interpunkcyjnych.[P]

Link to post
Share on other sites

w moim egzemplarzu strasznie lata magazynek, a nagiąć tą prowadnice jest ciężko... i wogóle jakoś na mnie wrażenia to minimi nie zrobiło (w stosunku do CA) ale trudno mi powiedzieć dlaczego ;P

 

no i ten magazynek jakiś taki kiczowaty ;P Trzeba zmienić na ten 1200bbs ;)

Link to post
Share on other sites

Po dokręceniu uchwytu pistoletowego i kolby (+ założenie podkładeczek) karabin się ładnie usztywnił, bez problemu także weszła (po zrobieniu przejściówki) bateria KAN 10,8 2000. Trochę nas z bratem wystraszył smar zastosowany w Gb bo wygląda to na jakiś Tawot (mogę się mylić), ale smar zawsze można zmienić.

Ogólnie mogę powiedzieć, że jak narazie gun wart swojej ceny. 8)

Link to post
Share on other sites
QUOTE

widać odlewy na niektórych częściach repliki zwłaszacza tych których nie maskuje czarna farba

A nie są to przypadkiem imitacje spawów?

 

 

QUOTE

przednia pokrywa górna (anty-heat cover) jest plastikowa

Hmmm a jak jest w oryginale? Skoro to jest anti-heat to raczej powinna być plastikowa.

 

 

QUOTE

bipod po rozłożeniu jest mało stabilny i lata na wszystkie strony

A jakbyś chcał? Na sztywno? To jakbyś z niego strzelał? Dwójnóg służy do opierania na nim broni i prowadzenia ognia, a nie biegania z nim.

 

Odnośnie odlewów to nie są to imitacje spawów, elementy kończące rure gazową oraz stanowiące muszkę w karabinie zostały wynonane mało dokładnie, co wyraźnie się odróżnia na niekorzyść od reszty repliki. Natomiast pokrywa anti-heat być może w orginale jest plastikowam, nie wiem nie miałem w rękach orginału. Faktem pozostaje, żę to plastik. Jeżeli tak ma być to ok. A bipod pewnie masz rację :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...