Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

www.piekary.net/~menelaos/Mini/

 

Minimi dostało prezent - magazynek na 200 naboi z prawdziwka ;) Już przerobiony, tylko dekiel z PJ.. muszę go trochę dopieszczyć :) Flaki boxa weszły bez większych przeróbek, lekko podpiłowałem od spodu, zatrzask w ogóle nie potrzebował zmian, siedzi elegancko.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozumiem że masz na myśli wersje RANGER ;)

A ja to bym z chęcią kupił rączkę właśnie taką jak w m249 Ranger od G&P ale nie widzę żeby gdzieś było. Sie wkurzę to sam dorobię bo nie jest to skomplikowana część.

A i co do mojego poprzedniego pytania: Naprawdę nikt nie wie gdzie dostać te zatrzaski/zawleczki trzymające pin bipoda i tej wajchy co lufę zwalnia?

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich posiadaczy M249 P&J, mam go dopiero od dwóch dni i moje pytanie brzmi czy ta bateria http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=454 wejdzie do M249 Para P&J bo w przednim chwycie chyba się nie zmieści a nie ma żadnej podobnej żeby wytestować

 

ps. jak by ktoś nie wiedział taką samą baterię w cenie 192zł można kupić na http://www.batimex.pl/ oczywiście nowa i z 6 miesięczną gwarancją

 

z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

wczoraj byłem na strzelance z moim M249 (temp. około 4 stopnie Celsjusza) i okazało się że baterie firefox chociaż była naładowana na full wytrzymała w tej temp. tylko około 100 kulek i nie była w stanie naciągnąć sprężyny natomiast jak wróciłem do domu i sprawdziłem ją to strzelała jak głupia, czyli wychodzi że nie potrafi oddać prądu w takiej temp. pisze to że osoby które chcą się wybrać z tą baterią na strzelankę w tej temp. nie miały problemu. Poza tym karabin sprawuję się ok. Hop Up na początku tak jak by przymarzł ale bo 20 kulkach było już ok.

 

ps. natomiast baterie 9,6v 1400mah Intellect dawała rade bez problemu i wystrzeliłem na niej około 1400kulek

Nie pisz ciągiem.

Stosuj duże litery na początku zdań

i akapity. Posty będą czytelniejsze.[P]

Link to post
Share on other sites

to nie jest kwestia baterio ale problem polega na tym że bateria uzyska pełną zdolność po kilku procesach formatowania, tzn. ok5 razy naładuj i rozładuj baterię(przydała by się rozładowywarka)

 

Co do kwestii działania mikrofonu to mało prawdopodobne wydaje mi sie aby winne były baterie, problem leży raczej po stronie kiepskich lutów. U mnie występował identyczny problem okazało się ze jeden z kabelków trzymał sie dosłownie na 3-4 drucikach, po przelutowaniu na nowo działa dobrze.

 

 

Co do upchania bateri, ja trzymam swoją w boxie a kable wyprowadziłem sobie powyżej gniazda magazynka(poniżej "podajnika tasmy" [wywaliłem bezpiecznik])

Link to post
Share on other sites

a więc tak co do mikrofonu sprawa rozwiązana, był uszkodzony i po wymianie na nowy problem od razu się rozwiązał (koszt 1zł) a co do baterii to zrobię tak jak mówiliście rozładuje i naładuje kilka razy (ładowarkę mam porządną ponieważ została mi jeszcze po modelarstwie gdzie pokazuje mi z dokładnością do 1mah ile naładowała i ile rozładowała)

Nie pisz ciągiem.

Stosuj duże litery na początku zdań

i akapity. Posty będą czytelniejsze.[P]

Link to post
Share on other sites

1.

bo kolba w MKI jest z metalu, a w MKII jest z tworzywa.

2.

u Krakmana: PJ249 MKII Waga: 6400, a MKI Waga: 5700

 

Może i się przyczepię, ale gdzie się podziało 700g? metal(tu stal) jest chyba cięższy od tworzywa? Popatrzyłem na Gunfajera i tam m249 mkI waży już 6400. Rozumiem jeszcze, gdy sklepy czasami mają rozbiezności w FPS-ach, no ale żeby w wadze;]

Więc: O co chodzi ;]

 

Sam zbieram na tą "kose śmierci", i muszę powiedzieć, że po przebiciu się przez 12 stron czytania o problemach, mam pewne wątpliwości?

Różnica w cenie nie jest duża 50 zł, ale chciałbym wiedzieć, czy nielepiej kupić baterię o właśnie te 50 zł droższą.

 

Bo jak można wyczytać to problemy są

-trzeba cuś zrobić z bipodem

-hu

-dystanser robiony u Krakmanów(ale czy na gunfajerze, zadadzą sobie trudu? dla -mnie jest to ważne - bliżej mnie jest do Wrocławia niźli do Krakowa)

-a u niektórych szwankuje magazynek

Pominąłem coś?

znalazłem też na youtubie filmik o Sawie

i ostatnie pytanie dzisiejszego dnia

Magazynki od emek? Zgaduje, że wejdą dowolne, aczkolwiek wolę się upewnić;]

Link to post
Share on other sites

Moja PARA dostała prezent:

-Lufa precyzyjna Systema 363mm

-Gumka hop-up Systema z czarnego silikonu

Gnat strzela milion razy lepiej, i dwa miliony razy lepiej podkręca niż stokowa gumka :) Zero problemów tylko dystanser zrobiłem z kawałka izolacji termo, stokowy był za krótki.

 

Polecam takie zestawisko do waszych PAR'Ek :) Dla MKI i II są dłuższe lufy ;)

Link to post
Share on other sites

Ok ponawiam moje pytanie. Czy ktoś wie gdzie można dostać taki zatrzask?

hpim3401il2.jpg

 

Jest on wykorzystywany w prawie wszystkich pinach w tym m249, między innymi w tym który trzyma bipod, kolbę, dźwignię zwolnienia lufy.

 

Jeśli ktoś jest majsterkowiczem i ma cosik takiego albo wie gdzie to dostać to proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

Bo jak można wyczytać to problemy są

-trzeba cuś zrobić z bipodem

-hu

-dystanser robiony u Krakmanów(ale czy na gunfajerze, zadadzą sobie trudu? dla -mnie jest to ważne - bliżej mnie jest do Wrocławia niźli do Krakowa)

-a u niektórych szwankuje magazynek

 

Magazynki od emek? Zgaduje, że wejdą dowolne, aczkolwiek wolę się upewnić;]

 

Bi-pod działa ale jest delikatny

 

hu ma błąd(jest żle odlany czy też źle obrobiony) ale nie przeszkadza to w użytkowaniu

 

 

dystanser to podobno jest globalny problem ja np. miałem pęknięty ale wymienienie go to 5 min roboty

 

box równiez ma( a raczej miał) problem zacinały się kulki (był to problem występujący w wielu egzemplarzach), ale chłopaki uporali się z tym problemem(dzisiaj własnei odesłali mi mój box, już naprawiony ) .

 

Korzystając z okazji bardzo duży PLUS za obsługę. Jestem bardzo zadowolony i nie jest to żadna wazelina, chłopaki dbają o klienta.

 

 

A co do magazynków to sprawdziłem 4 hi capy Ca od mojej emki(tam działają OK) i "średnio" podawały trzeba je było "odciągać" a poza tym były luźne, jeden nawet mi raz wypadł. Ale w oryginale również, magi średnio się spisują bo ma to być tylko zapasowe zródło amunicji :D

Link to post
Share on other sites

Cement , nie możesz pisać że hi-capy które wypadają są OK, bo w oryginale też są problemy z magazynkami zwykłymi. To samo z dystanserem który powinien być po prostu dobrze wykonany albo trzeba go nazwać zwykłym bublem który nie nadaje sie do użytku.

 

Dystanser, a właściwie cały hop-up to najważniejsza sprawa replik, bo bez nich strzelały by beznadziejnie, więc nie rozumiem co ma znaczyć "nie przeszkadza w użytkowaniu".

 

Nie rozumiem ogólnie całego zjawiska prób tuszowania wad i niedoróbek repliki. Nazywajmy rzeczy po imieniu bo chwaląc "swoje" to my nie dojdziemy nigdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...