Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Fotki M249 MKI z jednodniowym opóźnieniem ;)

 

p1040104resizeea7.th.jpgp1040105resizekw7.th.jpgp1040106resizeif7.th.jpg

p1040107resizeqd1.th.jpgp1040108resizeci0.th.jpgp1040111resizeud8.th.jpg

p1040112resizesb9.th.jpgp1040113resizels7.th.jpgp1040114resizexo5.th.jpg

 

Moim zdaniem wersja M249 mk1 jest dużo lepsza od wersji mk2. Oby dwa modele miałem okazje trzymać w rękach i stwierdzam że mk1 wygląda bardziej realnie przez to ze kolba jest metalowa a nie a tworzywa

 

Do karabiny po małej przeróbce na prostokątną zmieściła sie bateria 9.6v 1700mAh kształt "V"

Edited by SnorlaXgru
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moim zdaniem MKI też jest najlepszym ze wszystkich Minimi. Ale argument, który podałeś to żaden argument, bo kolba w prawdziwym MKI jest z metalu, a w MKII jest z tworzywa. A trzeba przyznac, że w tej kolbie MKII upchnież o wiele większą batke.

 

A w rzeczywistości MKI wygląda o wiele, wiele lepiej. :-D

Link to post
Share on other sites

Moje odczucia , sAW Stuningowany do 550fps spisuje sie bardzo fajnie , ale stop z ktorego sa wykonane niektore elementy jest kruchy , np muszka i element ktory przykreca sie do body i trzyma na pinie czesc chytu z mechininzmem spustowym , zdarzyly mi sie juz polamac . Troszke kleju do aluiminium i po sprawie :) . Hu tak jak w innych przypadkach opisanych wyzej , ma u mnie dziorke , niewielka ale jest(pisalem do Krakmana , a Oni mi odpisali , ze by z checia wymienili , ale wszystkie takie maja) . W mojej wersji czyli Para , kolba po rozlorzeniu sie kiwa , ale chyba taki jest urok tej konstrukcji , bajer na koncu kolby do nie wiem , moze podtrzymywaniu karabinu na ramieniu to lipa , zrobiony z drutu , jest miekki i sie odksztalca , ogolnie sie nie trzyma. Glowna pokrywa , trzyma sie u mnie tylko na jednym zapieciu .Wszystko inne jest albo OK , albo bardzo dobrze. Doradzam kupic sobie oryginalna tasme z luskami(zaplacilem 35zl za 0,5m).

Edited by galik
Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie stockowego Minimi MKII. Poza chwiejącym się boxem i dolną częścią chwytu przedniego nie odnotowałem innych małych wad. Rączka transportowa spełnia bardzo dobrze swoje zadanie ( to znaczy, że pół guna nie ląduje mi znienacka na ziemi :) ) Ogólnie karabin jest bardzo ładnie wykonany, jest ciężki, ale nie tyle by jakkolwiek utrudniał celowanie z ramienia np. w pozycji stojącej. Za taką cenę to świetna replika, wystarczy tylko tuning by uczynić m249 prawdziwą bronią wsparcia. Jak strzela na razie nie powiem bo jeszcze nie byłem z "klockiem" na dworze. Polecam wszystkim , którzy cenią sobie jakość i którzy lubią pobiegać z czymś większym niż M16 czy kałach :)

 

Przed chwilą byłem na dworze. Zasięg gun ma bardzo fajny, ale mam problem z podawaniem kulek. Wsypałem do boxa 200 kulek i mechanizm bez problemu nakręcił kulki. Oddałem 2 pierwsze strzały. Wszystko ok. Ale potem nie chciał podawać kulek. Nakręciłem kulki jeszcze raz. 2 strzały i znów to samo. Gdy odkręciłem guna do góry nogami to leciała co 3 kulka. Wyjąłem boxa z gniazda by sprawdzić czy to czasem nie jego wina nacisnąłem ten ząbek co zwalnia kulki i w rękę wystrzeliło mi ze 30 kulek. coś do komory te kulki chyba nie wchodzą. Miał już ktoś taki problem? Jak go rozwiązać? Proszę o pomoc.

Edited by headshooter
Link to post
Share on other sites

Poprawiłem dystanser tak jak już ktoś dał instrukcje i teraz HU mi idealnie podkręca kulki o.25 po delikatnym wyregulowaniu hop'a.

Dystanser zrobiłem z kompozytowego pręta i koszulki termokurczliwej.

Komora HU tak jak u wszystkich z delikatnym brakiem.

 

Co do wytrzymałości to miałem mały poślizg i upadek na plecy replika upadła na kolbę.

Gdy się pozbierałem i oględzinach m249 stwierdziłem że sie praktycznie nic nie stało wypadł tylko front grip no i lekko odkręciły się śruby, a kolba ma delikatny luz. Wszystko po 15 minutowym przeglądzie nareperowane :) Mowa o wersji mkI

Edited by SnorlaXgru
Link to post
Share on other sites

W moim PARA wymieniłem gumkę HU na CA i mimo posiadanego "kołnierza" na razie działa wszystko bez zarzytu. Co do dwójnogu to racja, że materiał z którego został wykonany elemen stabilizujący bipod w pozycji bojowej nie jest zły...jest po prostu do dupy !!! Mi także ułamał sie już jeden "ząb" po prawej stronie. Co do dystnsera u mnie wymiana na dłuższy okazała sie koniecznością, bo nie podkręcał kulek 0,25g, a takich używam. Dystanser garder`owski niestety jest za krótki i ma za dużą średnicę - to z autopsji.

Edited by wojaktomek
Link to post
Share on other sites

Refleksja po kilku strzelankach intensywnego użycia...

Ułamane mocowanie bipoda (kolega dorobił mi stalowa i jest spoko).

Bateria 3300 mAh 9,6v spokojnie starcza na intensywna strzelankę. najdłuższa seria to 1/4 maga.

Pokrywa wymaga zachowania ostrożności bo lubi być niedomknięta.

Rączka transportowa jest ok, lepiej sie nie przyzwyczajać do noszenia repliki w ten sposób.

Mocowanie pokrywy magazynka wymaga poprawy i baterie w magu najlepiej taśmę podkleić.

Po strzelance najlepiej przejrzeć guna i po dokręcać to co sie odkręciło.

 

Praca maga na trybie sund ... coś wspaniałego.

 

Gun stockowy smiga na pestkach 0,20.

 

Wnioski końcowe.

Jako karabin tzw II klasy to bardzo udana konstrukcja. Można by sie czepnąć paru elementów (mocowanie bipoda) ale i klasa I nie uniknęła błędów.

Gun bez bipoda jest lżejszy i też dobrze wygląda, zwłaszcza że częściej jest złożony.

Link to post
Share on other sites

Kolejne uwagi:

- mocowanie bipoda już też mam tak zjechane że muszę poszukać kogoś z tokarką żeby mi tą część dorobił.

- coś za dużo pustych strzałów mi się trafia na boxie, na 10 tak z 2 co jak dla mnie to za dużo :P

- mam na maxa podkręcony HU, a kulki 0,25 ledwo co drgną; muszę dać chyba dłuższy dystanser

 

Ogólnie więcej zastrzeżeń nie widzę choć wydaje mi się, że mogłem wziąć mk2 bo w PARA ta kolba nie zawsze jest wygodna ;-)

Ale i tak jestem zadowolony z zakupu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...