Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Mam 3 springi guardera, kilka innych sprężyn i kilka replik. W moim podstawowym AK na sp130 osiągam około 470fps.

Ta sama sprężyna w m249 daje mi około 410fps. Wsadzając 140stkę do świni miałem około 420-430fps

Reasumując sprężyny mam na pewno dobre (wiem że jest temat o nich widziałem czytałem)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może źle wkładasz GB do korpusu? Jak źle się włoży i zamocuje GB, to moc w KMach strasznie spada. Nie jest fajnie gdy nowy, tylko co złożony gearbox przy strzale daje moc 85fps, przy m150 :D. A jeśli nie, to wina dyszy- sprawdź czy odpowiednio wchodzi/wciska się w komorę CA.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to jest 'nowy' guarder to może być słabszy tak jak twierdzi Kacik.

 

Sprawdź :

-spring ( stary a nowy guarder to 20% róznicy. nowsze są słabsze )

-zrób poprawny test strzykawki

 

 

Jeśli jest to replika w 100% CA ( tzn bebechy kompatybilne ze sobą ) to moze być problem z gumką hopsiup.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie z innej beczki, na CA widziałem gościa który posiadał przerobiony box do świni, polegało to na tym że mechanizm podkręcający uruchamiał się razem z naciśnięciem spustu po przełączeniu na sund-control robił ktoś coś podobnego? posiada jakiś schemat?

Nie wiem czy kable z mikrofonu mozna podpinać bezpośrednio do kostki stykowej czy lepiej do kabli idących do batki.

Edited by Jey85
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Od pewnego czasu jestem posiadaczem m249 mk II. Replika była używana, jestem 2 czy 3 właścicielem. Niestety coś z nią jest nie tak.

 

Karabin w środku ma zamontowanego BU systemy, tłok jakiś z cymki 0.40, sprężyna sp130 guardera, lufa KM HEAD, komora classic army, gumka systemy. Problem polega na tym, że replika strzela jak się jej podoba, dokładniej przy strzelaniu kulki skręcają albo do góry, albo w dół. Wygląda to tak, że przy strzelaniu pojedynczymi kulkami replika strzela jako tako, ale przy strzelaniu serią, kulki zazwyczaj lądują jakieś 15 m od lufy. Ogółem całkowity zasięg repliki to nie więcej niż 35 metrów. Pierwsza kulka wylatuje z lufy i jej zasięg jest większy niż pozostałych, które lecą max na 20m. Podejrzewam gdzieś nieszczelność na układnie dysza - gumka i też wymieniałem w tym miejscu dyszę z oryginalnej BU systemy na mosiężną firmy Pro-Tech do AUG-a, którą skróciłem tak, że jest trochę dłuższa od tej systemy. Poszerzyłem także otwór wlotowy kulek do komory by nie było problemów z dłuższą dyszą i replika i tak strzela jak strzelała, czyli na jakieś 20 metrów.

 

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł, albo spotkał się z taką sytuacją i wie czym takie mizerne osiągi mogą być spowodowane mógłby podzielić się tą wiedzą. Byłbym bardzo wdzięczny, bo ja do repliki nie mam już ani sił, nerwów i cierpliwości.

 

A i jeszcze replika była chronowana i na starej dyszy miała (BU systemy) miała 350fps... Nie wiem jak jest teraz, ale pewnie to samo.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowe!

Problem mam następujący- kupiłem boxa od MAGa i nie podaje kulek-tzn podaje trzy pierwsze strzały potem nic, po dokręceniu boxa odda dwa i znowu kulki nie lecą -próbowałem z obydwoma końcówkami (od TOP i CA) i na dwóch taki sam efekt... ktoś ma jakiś pomysł?Przy wyjęciu "końcówy" i podkręcaniu boxa kulki są ewidentnie wypychane z boxa.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Otwórz boxa,potrzebujesz śrubokręt mały phillips. Sama skorupa boxa rozkłada się na 2 części, na wcisk. W środku masz silnik oraz mechanizm hicap.

Rozłóż mechanizm hicap:

wyczyść zębatki,

sprawdź sprężynę prowadzącą kulki do kostki.

sprawdź stan sprężyny zegarowej z zębatki pryłożonej do silnika,

Sprawdź czy nie łapiesz blokady na zębatce z wahadłem ( taki metalowy element, ostatnia zębatka )

 

Jeśli box jest sprawny to sprawdź czy komora hopup ci nie lata przód-tył . :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sytuacja się wydażyła.

 

Jakiś czas temu zabrałem sawa na strzelanie. W pewnym momencie było "krr", stopniowo kulki zaczęły spadać coraz bliżej, aż w końcu nie było słychać cyklu tłoka, kulki nie lecą , tylko obroty zębatek.

Kilka osób które były na strzelanie stwierdziły to samo co ja - chyba tłok poszedł się kochać.

Trudno , jako że nadal nie mam wiedzy praktycznej, daje to na zaufany serwis.

Na serwisie było odtworzenie usterki ( tj podpięcie baterii i nacisniecie spustu ). Replika wydała radosne wiertarkowe "wziu!", serwis też uważał że brzmi jak tłok.

 

No i wczoraj odebrałem replikę z serwisu. Wszystkie części sprawne, nic się nie zmieliło, zużycia nie ma, brak jakichkolwiek uszkodzeń. Replika po złożeniu ma tyle co było kilkadziesiąt tysięcy strzałów temu, czyli ok 450fps i śmiga jak dzika.

 

Tylko że brak widocznych przyczyn usterki. Nie wiadomo co się stało. :teethh:

 

jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Odkręcona głowica tłoka.

 

P.S po pogadaniu z Axelem staliśmy, że to nie głowica :icon_biggrin:.

No właśnie, nie bardzo. Gdyby to była np. M4 to podejrzewałbym wykręcenie się śruby regulacji silnika. Ale żeby w M249? Chyba nie bardzo.

Co najmniej dziwne. Anomalia jakaś, ot co! ;)

Link to post
Share on other sites

Siema. Pytanko mam odnośnie magazynka. Mam P&J M249 bez boxa bo sam skladalem i przeszukałem temat i nie znalazłem nic na temat boxa TOP. Pisza ze będzie pasowal do każdej repliki M249 ale wolalbym się upewnić przed zakupem żeby się później nie okazało ze nie pasi. Ktos miał taki mag ??

Edited by Murvik
Link to post
Share on other sites

Kiedyś opisywałem problem spadku fpsow- powodem była listwa dyszy, jedna śróbka delikatnie ją blokowała. Po spiłowaniu znów wyszło prawie 500fps.

Pytanie z innej beczki, jako że tłok ostatnio poszedł w strzepy to szukam nowego. Poleci mi ktoś coś co spokojnie wytrzyma sp140-150?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...