Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Spring może być delikatnie ubity, cały mechanizm boxa jest chyba idealnie czysty.

Zasilanie boxa z batki repliki, hmm nie będzie to jakaś przesada? Myslę w głowie nad schematem tego, ale prędzej pewnie poszukam mocownia na 3 paluszki.

 

Na allegro (albo w sklepie modelarskim) dostaniesz pojedyncze ogniwa lipo. Wyjdzie na to samo co 3 paluszki ale będziesz mógł ładować sobie baterię w boxie. Pomyśl nad tym bo to całkiem wygodne rozwiązanie. Jak masz ładowarkę do lipo to sobie naładujesz takie ogniwo bez problemów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osobiście korzystam z innego patentu:

 

mam w gunie lipo 11,1V, 2200mAh, 35C, więc całkiem mocna. Widz polega na tym, żeby nie prowadzić do boxa grubych kabli. U siebie skorzystałem z wybebeszonej skrętki UTP 5e (kabel sieciowy). V idzie taki sam, ale A malutko, więc wystarczy, żeby podciągnąć prędkość bez rozwalania go.

 

Sprawdzone i na stockowym boxie i małym boxie MAGa.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, całe stare okablowanie boxa nie jest używane. Zostawiłem je w środku nietknięte (w razie "w"), jedynie odlutowałem kable przy silniku i dolutowałem nowe.

 

Kable z GB i kable z GB łączę przez Deansa na boxie. Dzięki temu mogę prowadzić je ładnie, równo z rurką na kulki. Nic się nie plącze itp. Działa zacnie i jest to rodzaj "auto podkręcania" - box kręci tylko kiedy naciskam spust (tak jak i silnik).

 

Spadku ROFa nie uświadczyłem (cieniutkie przewody, minimalny amperaż).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pokombinowałem z boxem, puściłem dwa kable z repliki, działa.

 

Pozostała ostatnia kwestia - czy wyłamywanie się zaczepu boxa to dość częste zjawisko? Jak u Was? U mnie w drugim boxie już się nadłamuje.

 

Przy okazji, w Komisie dałem ogłoszenie o skupowaniu magów do m249, stan i firma obojętne.

Link to post
Share on other sites

Ja przekładałem bebechy z dużego BOXa CA do ostrej skorupy, poza wspomnianym już wcześniej piłowaniem pochyłego elementu nic nie musiałem robić. Mam wsadzony mechanizm luzem, bez śrubek i działa, między pokrywę BOXa a mechanizm wsadziłem kawałek gąbko-podobnego materiału i nic nie lata. Sterowanie magiem na kablu, więc dziurawienie skorupy to nie jest mus.

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam

Otóż nie zgodze się z tym - pozwoliłem sobie obejrzeć dokładnie karabin PJ i A&K:

w PJ mamy:

- takie same dysze

- zębtaki z napisam A&K

korpus jest IDENTYCZNY jak w A&K

różnica to łożyska, prowadnica sprężyny oraz bateria. Na tym różnice się kończą, nawet sprężyna która włożóna była do mojej PJ-ki była identyczna(ze stałym skokiem)

Abstrachując jednak - karabinm bardzo symaptyczny, wczoraj dostałem - i po lekkich modyfikacjach:

- sprężyna m150

- zębatki STU

- silnik Systema Magnum short

- zestaw Boreup Systemy(z przerobioną głowicą, zainstalowana aluminiowa , w głowicy cylindra z ściętą gumą wyciszającą)

- bateria na ogniwach SARF - 12V(hand made)

- lufa teflonowa Blavk Python v2

- zmodyfikowałem oryginalny hop-up, dałem wyższą gumkę dystansera i podkładkę , zamieniłem na silikonową gumkę ze ściętym rantem przednim

Po tym wszystkim - cóż, melodia dla uszu.

ROF poraża, zasięg całkowity ok 70-80 metrów, skuteczny ok. 65m.

Odgłos wystrzału budzi dreszcze ech ... ;-)

 

Pozdrawiam

Po co wypisujecie o częściach stockowych skoro wiecie że I TAK WIECIE ŻE WSZYTKO PO MIESIĄCU WYLECI NA MARKOWE FAJNE BEBECHY ?!?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...