Jump to content
REKLAMA
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Majkel86

M249 (PJ249) [P&J]

Recommended Posts

Pokrywa siedzi na osi. Oś jeśli dobrze pamiętam jest zablokowana taki małym pierscieniem osadczym (albo dwoma, nie pamiętam) zdjemujesz pierścienie, wybijasz oś tak żeby nie poniszczyć wszystkiego i pokrywa zejdzie. Jest tam też spręzyna, zobacz sobie jak powinna byc założona żeby przy składaniu tego do kupy weszła na swoje miejsce.

Zmotywowałem się i zrobiłem testy tej komory :icon_wink:

Estetyka i wykonanie całkiem w porządku

20140619_190322.jpg

20140619_190353.jpg

20140619_190411.jpg

Problem był taki ze dysza jest o ok 0.2-0.3 mm za długa i były problemy z podawaniem

Co do samej komory i co do porównania do ca czeska ujdzie jest o wiele lepsza od A&K ale to chyba nic dziwnego akceptuje normalne gumki aegowe

Co do osiągów na stockowej lufie m130 shs głowica tłoka alu shs tłok shs 14 i głowica cylindra shs i stokowym cylindrze dawało mi to 450 fps po wymianie na czeski 480:) gumki no i lufy

20140619_195627.jpg

Idac dalej wstawiłem m135 elementa tylko tu już gumka zielona G&G i lufa shs 500mm

20140619_200122.jpg

I tu dziwna sprawa i pytanie na li po 7.4 i m135 elementa mam 505 fps po zamontowaniu 11.1 i full auto fps spadaja o przeszło 100 rof 25 bb/s i teraz pytanie Pełen cylinder i zamontować jakaś precke do 370 mm czy wymienić cylinder na np typ 1 mieć mniej fps ale za to spadku fps nie powinno byc

20140619_200350.jpg

Ciag dalszy walki jutro

Edited by rafik1213

Zamówiółem komore CA juz w maju właśnie przez milcord. Dostałem inna cenę :) Zobaczymy jak przyjdzie i wszystko złoże do kupy bo na razie sa problemy z podawaniem i rozrzut fps na stockowej komorze i gumce systemy.

pytanie z gatunku dziwnych, ale to dlatego, że już dawno nie sprzedawałem tego.

za ile mogę puścić kolbę para (składaną) do m249 produkcji classic army? tzn. za ile mi od ręki pójdzie, ale nie wyjdę na półmózga, o!

Co do komory - jakis pomysl jak wyciagnac gumke która się podwinela i ja przyssalo? Komora ca, probowalem smara puscic ale jedynie sobie palce ubdudzilem a trzyma i nie chce pusisc

Dobra problem rozwiazany - musze tylko kupić nowa gumke bo ciut się rozciela przy końcówce, przytrzymalem komorę na imadle i mocno pociagnalem lufe. Drastyczne rozwiazanie ale dziala

A chociaż rozebrałeś komorę i ten pierścień, dzięki któremu ustawiasz intensywność hopa? Czasami ta tulejka co 'wciska' gumkę, tak mocno to robi, że haczy o rowek w lufie i nie da się zdjąć komory, bez jej rozebrania na części pierwsze na samej lufie.

Tylko tak wyciagam, podejrzewam ze jakis syf się dostal na gumke - a nie posmarowalem przy wlozeniu i teraz gdy dodalem smaru przy wycuaganiu to zaklescilo do końca - drugie pytanie wielokrotnie przerabiane ( chociaż nie przynosi mi efektu ) - co może być winą tego ze nie chce podkrecac? Gumeczka systemy, dystanser typ H , podkrecam icisza , gumeczki przerabialem stock pj, czarny Ca, zielony gg teraz czarna systema, dystansery zgodnie z gumeczkami i nic, po prostu krece krece i jak mieszki tak nie idzie,

No to pewnie się nie przesuwa. Weź zrób sobie dystanser w taki sposób, że do zwykłego dystanserka (byle w miare długiego a nie ogryzka) załaduj zapałkę lub wykałaczkę odpowiedni przyciętą i zatępioną i zobacz czy będzie kręcić. U mnie w M249 działał taki bardzo dobrze.

Najprostszym i zarazem najlepszym sposobem jest wykonanie sobie dystansera z wkładu od zwykłego długopisu. Przycinasz nożyczkami tyle ile potrzeba wsadzasz w dziurkę i podkręca jak ta lala. Ważne jest, aby dystanser przy obracaniu pierścieniem wchodził na tyle głęboko, aby gumka się odkształcała. Zakładasz komorę HU na lufę dobrą stroną (tak aby otwór w lufie odpowiadał otworowi na dystanser w komorze HU - nie kwestionuję tutaj Twoich umiejętności manualnych, po prostu zwracam na to uwagę bo wiem jak sam już w przypływie frustracji czasami robię głupoty), i kręcisz pierścieniem patrząc w otwór którym powinna kulka lecieć - jeśli gumka zaczyna się odkształcać to jest git, jak nie, to znaczy że dystanser za krótki. Ważne jest, żeby w położeniu zerowym gumka była nienaruszona, bo w moim przypadku jak włożyłem za duży dystanser i nie sprawdziłem tego, to miałem problem z oddawaniem strzałów bo kulki się blokowały na zbyt mocno wciśniętej gumce i potem leciały po 2-3 pchane przez dyszę.

jest to obsada(?) lufy.

http://azteko.pl/ak-m249-czesc-zamienna-20-p-7508.html

Na zdjęciu jest ten element, dziwie sie tylko czemu azteko od razu daje z uchwytem do rączki transportowej. Szczerze to najlepiej pójśc z tym do tokarza aby dorobić to ze stali. Ewentualnie, możesz też obróbic o 90 stopni ta obsadę i będzie działać :) Bo rozumiem ze teraz lufa ci wyskakuje :). Ja np. zamiast badziewnej rolki dociskowej dałem łożysko kulkowe 693zz plus podkładki 3mm z kazdej strony i ładnie się teraz kręci. Fabryczna rolka jest słabej jakosci i odgniata się. Ewentualnie - pilnik w ruch i pogłęb rowek. Niestety działa krótko. Najlepiej nie demontowac lufy w ten sposób :)

Narazie spróbuję z odwróceniem żeby chwilę potrzymało i wtedy będę kombinował ;) Niestety nie mam dostępu do tokarza i pozostaje mi kupienie albo samoróbka jakas :/

Edited by a5d4f1

Nie chodziło mu o fakt wyskakującej lufy, tylko np chwiejącej się na boki bo to właśnie ten regulator trzyma to w sposób sztywny, że górna część frontu nie przesuwa się na boki.

Problem z podawaniem może być spowodowany gumką z kołnierzem albo źle ułożoną komorą względem gniazda od maga (np. nie do końca wciśnięta lufa zew. razem z wew. co powoduje przesunięcie się komory do przodu).

Podkręcanie to może sprawa zbyt krótkiego dystansera lub jego brak jeśli to replika używana.

Jeśli chodzi o ten regulator to o ile dobrze pamiętam to brakuje ci tylko tej części co widać na zdjęciu(taka okrągła z jakby wypustką) . Jest ona ściągana i przykręcana na mała śrubke do tej części, której zdjęcie wrzuciłeś.

eryhuta2.jpg

Edited by a5d4f1

Czy tylko moja komora CA jest taka niepełnosprawna, że podczas strzelania kręci się ? (po jakiś 400 kulkach ta wypustka, która musi być równo na godzinie 12 przekręca się w lewo lub w prawo od drgań). Jest jakiś chytry patent na to?