Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Panowie, mam bardzo pilną sprawę i byłbym niesamowicie wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc.

 

Ułamał mi (na dobrą sprawę to nie mi, ale mniejsza o to) się element odpowiadający za zwolnienie magazynka, ten z blaszką zaznaczony na zdjęciu, da się go gdzieś dostać? może ktoś ma pomysł do kogo się udać aby coś takiego mi wykonał na wczoraj?

A, no i jeśli ktoś mnie oświeci jak ten element się nazywa to też byłbym wdzięczny :icon_smile:

m249_zpsaecc5c95.jpg

 

Pozdrawiam

Edited by Kapso
Link to post
Share on other sites

Nazwy chyba nie ma :p poszukaj na azteko bo mają jakieś części zamienne do m249. Jak nie to musisz sobie znaleźć dawcę albo kogoś kto jest w stanie dorobić ci taki element. Tutaj właściwie wystarczy kawałek odpowiednio zagiętej blaszki z wypukłym prostokątem (ten, który trzyma ci maga w miejscu). Prostokąt możesz sobie zrobić z kilku warstw przyklejonych kawałków karty kredytowej. Wtedy tylko pozostaje złożyć do kupy, ale jest to tylko prowizorka.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ostatnio zaakupiłem m249 używane i pojawił sie problem z boxem. Po rozkręceniu silnik próbuje drgnąć jakby chciał a nie miał mocy. Bateria nowa 9V (taka jak do mikrofonów wchodzi). Wcześniej pojawiały się takie problemy ale po chwili same ustępowały, a teraz kompletnie nie chce działać :/ Ktoś się spotkał z czymś takim i wie jak sobie poradzić?

 

EDIT:

 

Odesłałem do użytkownika a5d4f1 zrobił mi wszystko pięknie na podkręcanie z głównej baterii i przegląd za niewielką kasę :icon_wink: I teraz śmiga jak nigdy także warto jednak zrobić z jednego źródła zasilania :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dawno już przebrnąłem przez temat i nie pamiętam więc może ktoś mógłby przypomnieć: jakie metalowe real-capy ładnie podchodzą do M249 P&J? Niestety pejotki reale występują tylko plasticzne a mi zależy na metalowych. Z góry dzięki za pomoc.

 

Cheers!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Mam kolejny już raz m249 para od pj. Wymieniłem komorę hu na morrisa, BU, dysza bu do m4. Box stockowy. Mam problem z zacinkami kulek w komorze, głównie w momencie, gdy box jest mocno nakręcony. Usunięcie zacinki polega na wypieciu maga i oddaniu kilku strzałów. Na magazynkach real/lowcap takiego problemu nie ma.

Miał ktoś taki problem? Lub wie co może być jego przyczyną i zna rozwiazanie?

Link to post
Share on other sites

@bober7

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby problemem był zbyt mono nakręcony box. Czy to możliwe żeby mocno napierające kulki coś przesuwały? Ja jak już miałem problemy z magazynkami to takie że podawały zbyt wolno lub własnie za mało dociskało. Komora Morrisa to raczej względna nowość, może tu gdzieś leży problem.

 

 

 

 

Zmieniając temat, ostatnio trochę pogrzebałem w mojej replice i teraz mam następującą konfigurację:

 

Lufa - 510mm - Stock 2-3 letni

Komora HU - CA

Gumka HU - CA Niebieska

Dysza BU M4/16 - Guarder

Głowica Cylindra BU - Guarder

Cylinder BU Typ 0 - Guarder

Głowica tłoka BU - Guarder

Tłok Niebieski SHS z 15 stalowymi zębami (14 ząb ścięty do połowy)

Zębatki Helikalne 100:200 - SHS

Sprężyna SP130 - roczna, może troszkę ubita - Guarder

Silnik - Stock 2-3 letni

Łożyska stalowe chińskie, ale nowe

Kable jakieś grubsze modelarskie

Mosfet NanoSSR - Gate

To wszystko w stockowej 2-3 letniej skorupie która ma już kilka gwintów zjechanych, więc wszystkie śruby tego nie trzymają.

Dodatkowo mam ułamaną osłonę silnika w jednej połówce, ale puki jakoś to działa nie będę się wykosztowywał na nowy szkielet.

 

Więc z takiej konfiguracji mam 475 fps i 9 k/s na 7,4 lipo 20c

 

Niski Rof mi odpowiada, ale moim celem jest podkręcenie mocy do 490-500 fps. Czy jest sens próbować wycisnąć więcej na tej sprężynie? Może wsadzić jakaś pół-preckę? Próbować na innych gumkach? Czy może po prostu wsadzić SP140 i tyle.

 

Jakie gumki ostatnio polecacie? Standardowo Czarna Systema, Biały/Czarny Guarder, Zielona G&G?

Kupiłem Czarnego Guardera, ale jest strasznie twarda i nie lubi się z moją starą lufą, a taśmą teflonową nie chce mi się bawić.

Mam też Dyszę ProTech podwójnie uszczelnioną, ale już nie miałem czasu jej sprawdzić, zrobi się przy okazji.

 

Fun Fact: Na SP130 Guardera, na kulkach 0,25 mam 130 m/s, może tak należy rozumieć to oznaczenie ;)

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Czy ktoś z was wzmacniał kolbę lub ma pomysł jak to zrobić w MKII? Jak wiadomo jest to plastik, który trzymają 2 bolce. Tylko problem w tym, że przy upadku kolba po prostu wyskoczyła z tych bolców a kształt plastikowej dziurki nieco się zmienił.... Trzymać się trzyma, ale w akcji wkońcu sytuacja się powtórzy co jest równoznaczne z przerwaniem mojej gry. Zaczynam powoli rozważać metalową kolbę stałą, jednak najpierw szukam jakiegoś pomysłu na wzmocnienie tej, bo ta kolba o wiele bardziej mi się podoba. Jeśli ktoś miał podobny problem lub pomysł jak sobie z tym poradzić to będę ogromnie wdzięczny za jakieś nakierowanie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...