Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Repliki różnią sie tylko długością lufy i wyglądem. co do pękających szkieletów:

Witam,

pękła mi jedna połówka gb przy silniku. Czy to coś poważnego ? czym to może grozić ? Czy da radę jakoś zabezpieczyć silnik by cały GB nie pękł ? pękła mi ta ścianka u dołu gb ( teraz więcej widac silnik)

 

Też mam wyłamaną na jednej połówce GB od dłuższego czasu (>1rok), nic się nie dzieje. Replika jak działała, tak działa nadal.

Chyba każdemu to się dziejd. Też tak miałen i zero problemów.

Dokładnie, swoisty standard. Łupie się osłona silnika od spodu, bo jest cieniutka. Ale gb trzyma silnik mocno z przodu, z tyłu i z góry, więc nie ma się czym przejmować.

 

Wala mi się komora hu od p&j. Jeśli jest choć ciut lepsza od a&k to mogę komuś odstąpić.

 

GB w świni jest mądrze przemyślany i cały będzie trzymał sie naprawde długo, no chyba ze zrobisz 700fps i full auto przez pól godziny. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj dostałem do łap komorę od AirsoftPro i napiszę co nieco dla zainteresowanych :P

 

Generalnie komora wykonana bardzo starannie, wygląd lekki, ale końcowy produkt solidny :) Pierścień chodzi przyjemnie, ale z lekkim oporem. Pod pierścieniem regulacyjnym mamy tradycyjnie o-ring (w zestawie również drugi). Miejsce na dystanser tak jak w przypadku A&K, więc w razie czego nie ma problemu z dorobieniem nowego :) Sam dystanser ma odpowiednią długość i kształt, więc nie trzeba kombinować z poprawianiem roboty co jest niejakim plusem w porównaniu do stockowych. Komora w przeciwieństwie do stockowej, jest stabilizowana przy pomocy 3 imbusów, a nie klipsa. Myślę, że w przypadku zgubienia nie będzie problemu z dobraniem w odpowiednim sklepie podobnej śrubki za grosze :) Samo mocowanie jest znacznie lepsze i stabilniejsze od poprzedniego. Tak jak w przypadku stocka występował mniejszy bądź większy luz komory, to w tym przypadku ani drgnie. Śrubki znajdują się w miejscu rowka na "szynę" gumki oraz po bokach w miejscach wycięcia na klips. Całość dodatkowo stabilizuje dodany pierścień. Do zestawu dorzucają nam uszczelnioną dyszę, która robi robotę i tyle w temacie :D Nie ma żadnego problemu z uszczelnieniem się, dobrze wykonana, wszystko miodzio.

Jedyną wadę w całym zestawie dostrzegam w gumce. Dziwna w dotyku, nosi ślady talku na zewnątrz i wewnątrz (talk akurat ma swoje wytłumaczenie :P ) no i ma niedoróbki. Niby nie sprawia to żadnego problemu, no ale jest. "Cycek" podkręcający ma kształt jak dystansery typu H, moim zdaniem dobry pomysł. Mimo wszystko gumka robi robotę, uszczelnia się i podkręca jak należy :) Ciekaw jestem jak wypadnie przy niskich temperaturach. W przyszłości i tak pewnie wymienię :)

Na oko jest poprawa lotu kulki w porównaniu do stockowej komory. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia FPS na każdej z tych komór, ale jeśli tylko kupię nowe chrono, to podeślę wyniki.

 

Krótko mówiąc :) Za komorę dałem 135zł z wysyłką. Inwestycję uważam za udaną, a sama komora znacznie przewyższa komorę stockową :) Także polecam wszystkim, którzy planują zakup komory, a CA nie mogą dorwać :)

 

Kilka fotek:

https://plus.google.com/photos/101615201970111339286/albums/6140585895292119649?hl=pl

 

Mam nadzieję, że komuś pomogę :P

Pozdrawiam! :D

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to ładnie trafili w dziurę na rynku :P Też wczoraj wieczorem chciałem kupić, a tu "strona nie istnieje" :(

 

Wracając do tego co pisałem o komorze. Replika przemieliła trochę kulek i powiem, że gumka to jednak jakaś porażka :( przynajmniej w moim zestawie. Bardzo słabo kręci w porównaniu do G&G czy Systemy. Zdecydowana wymiana w przyszłym tygodniu :)

Link to post
Share on other sites

Ja w komorze airsoftpro używam zielonej G&G daje radę ale dystanser musiałem wymienić i złozyłem dystaer typ h tg bo akurat taki miałem i daje radę ale jeszcze zastanawiam się nad innym.Co do magazynka daje rade mój egzemplasz podaje w obu trybach fajna sprawa to, że w komplecie jest przewód z przyciskiem do podkręcania ręcznego wykonanie lepsze niż dużego boxa i ogroma poręczność w użytkowaniu repliki miałem fart, że udało mi sie kupić.

Link to post
Share on other sites

Niestety są takie, które nie wejdą :P LiPo 11.1 2200mah od Turnigy wchodzi do kolby pod warunkiem, że ściągniesz tą metalową obramówke na końcu, albo kawałek spiłujesz. Śmigam z nią od dłuższego czasu i zdecydowanie wystarcza :) LiPo 11.1 1800mah od Redox'a wchodziły bezproblemowo do kolby. Generalnie miejsca dużo w samej kolbie, więc wpakować da się prawie wszystko. Czasem trzeba pokombinować ale da się :D Zawsze można trzymać w boxie :P

 

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...