Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi chodziło o to żeby nie wyjmować sprężyny. Tylko zwolnić ja w miarę za pomocą strzelania. Tak jak to się robi normalnie w AEG'ach. Zastanawiam się w jakiej pozycji musi być dysza.

 

P.S Próbowałem wyjąć sprężynę lecz nie mogę bo strasznie duży opór :/. Kumpel w sobotę mi pokaże.

Link to post
Share on other sites

Ok , a więc po wylądowaniu w serwisie okazało się to co podejrzewałem czyli padła głowica cylindra oraz zaczęła się chrzanic ta uszczelka na tłoku. Aby uniknąć kolejnych takich akcji poprosiłem chłopaków o wstawienie bore up'a od CA, poliwęglanowego tłoku Systemy oraz sprężyny m120 MadOnion.

Serwisant powiedział, że to pierwszy taki przypadek jaki u nich wylądował jeśli chodzi o usterkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam

Jakoś przebrnąłem przez te 20 stron :) a teraz do rzeczy.

Poważnie zastanawiam sie nad zakupem tej p&J'ki, chciałbym prosic o opinię użytkowników posiadających ten sprzęt czy warto to zrobić ?. Nie chcę inwestować za dużo kasy w m249 ( dlatego g&P i CA odpada )bo traktuję go jako przejściówkę przed m240 od inokatsu. Jeżeli natomias jest to g.... to sobie odpuszczę i pobiegam nadal z moją m14

Rozmawiałem u krakmanów i podobno obecnie producent poprawił błędy z magami, dodatkowo w sklepie wymieniają od razu dystanser na dłuższy, podnóżek to nadal g.... ale wymieni się na ten od CA.

Czy warto na dzień dobry wymieniać jakieś wewnętrzne podzespoły coby za tydzień nie odsyłać sprzętu do serwisu ? tylko tak aby nie podbić sprzętu ponad 400 fps ( temat precki i gumki pomijam).

Jaka batka najlepsza do tego sprzętu ?

Link to post
Share on other sites

Mam M249 od kiedy pojawiła się u krakmana, awarii nie stwierdzono, tylko małe problemy z Hop-Upem rozwiązane dystanserem i silikonem w tubce ;) Mag podaje, nie psuje się. Po małych modyfikacjach jest to całkiem bazawaryjny, ładny KM :) Batke bym 9,6 3600mAh RC Sanyo polecił, skryć najlepiej w magu.

 

A tu masz kilka fotek mojego M249:

http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=698612

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Ja w swoim świniaku wymieniłem tylko gumkę hop-up na systemy, przerobiłem mag i jeszcze parę innych pomniejszych rzeczy typu jak np. dystanser. Osobiście polecam zakup minimi, nie żałuje że kupiłem tą replikę pomimo paru wad które są dość upierdliwe.

Link to post
Share on other sites

Podobno jest dłuższa ale opieram się tylko na tym "co ludzie mówili" Iraq=Para+lufa z MK2

 

U mnie też latała ale owinąłem troszeczkę teflonem podłożyłem papierek i prowizorka działa już 3 msc.

 

A batka przydała by mi się do G36c ;-)

Edited by Cement
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sprzęt dotarł i jest po pierwszej strzelance - zajefajny,polecam :). Strzela piknie, zasieg super, skupienie bez precki też przyzwoite ( lepszego nie trzeba bo to nie sniperka) . Mag podaje jak należy ( ma tylko lekkie luzy w uchwycie i trzeba podoginać mocowanie lub coś podłożyć). Pomijając srebrny pierdolnik przy lufie wygląda jak CA. Jeżeli nawet zacznie się sypać to po wymianie części za 1000 zeta i tak będzie się do przodu w porównaniu z CA.

POLECAM

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stałem się szczęśliwym posiadaczem MkII. Wszystko śmiga gładko itp(odpukać). Ale zaraz po wyciągnięciu ze styropianu miałem problem- mianowicie spust niezależnie od położenia bezpiecznika był nieruchawy, druga sprawa, że nie był potrzebny, bo po podpięciu baterii SAW strzelał. To drugie to nie był problem, wystarczyło odgiąć blaszkę styku, ale zablokowany spust troche mnie dręczy- wystarczyło wyciągnąć cały zespół i już wszystko działa... Mam tylko nadzieje, że to nie jakiś "dynks" który mi wpadł do gb i narobi smrodu w najmniej odpowiednim momencie... Nie wspomnę, że uchwyt boxa potraktowałem izolacyjną, muszkę trza było dokręcić, a szczerbinka jest krzywa... Komora HU bez braków, box podaje nieźle, ale ma tendencje do otwierania się, wypadających baterii i przepuszczania kulek do komory z elektroniką. Celność dobra- na dystansie (ok.) 10m seria kilkunastu kulek w celu (drzewko średnicy ok. 30cm).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ale jaka długość tej taśmy bo nie napisałeś

 

Mnie taki zakup kosztował łącznie 38 zł ale dość krótki kawałek kupiłem tzn. 13 ogniw/pocisków(idealna długość od boxa do gniazda)

 

Co do śrób również polecam lakier do paznokci(jak się postaracie to kupicie czarny- mi się udało takowy załatwić)

 

Aaa i jeszcze jedno zwróćcie uwagę na imbus który jest w tym pokrętle które w oryginale służy do regulacji szybkostrzelności (chyba) tzn to badziewie na końcu rury gazowej

Bo ostatnio o mały włos a zgubił bym ten mosiężny(:?:) trzpień (to co zaskakuje w "dziurkę")bo się ibus zluzował i wysunął się ten trzpień .... wiem, że brzmi to dość chaotycznie ale jak sie przyjrzycie to załapiecie o co mi chodzi.

 

PS Dobranoc i wesołego jajka LOL

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odkręcasz pin przy kolbie, łamiesz ja, otiwerasz pokrywę komory zamkowej, naciskasz bezpiecznik w tyle GB, w stronę kolby, jednocześnie trzymając blokadę prowadnicy sprężyny, którą widać z tyłu GB. Tylko jest jeden problem, to jest zaplombowane. Jak tak zrobisz utracisz gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Najprościej jest to wykonać na słuch - starasz się żeby replika wykonała pełen cykl, da się.

Możesz także zwolnić blokadę prowadnicy i wyciągnąć springa.

 

No i zostaje jeszcze 3 sposób - zwolnienie tłoka za pomocą śrubokręta który wpychasz przez dyszę.

 

Polecam stosowanie 1 sposobu.

Edited by sasza
Link to post
Share on other sites

Czyli kombinowanie. Czy fakt że sprężyna jest w tylnim położeniu nie wpływa na nią źle ?

 

Wpływa - mi spadły bardo osiągi repliki - z 400 na 320. Po wymianie sprężyny wróciło do normy.

Polecam pierwszy sposób saszy - da się to zrobić - trochę wyczucia i jest to możliwe

Link to post
Share on other sites

A niby czemu? Tłok cofnie śie do tylnego położenia i tyle, później na czuja sprawdzasz czy zembatki sa we właściwej pozycji i wsadzasz po prostu sprężynę. Mi się nawet zdażyło strzelać bez wsadzonej prowadnicy. Nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Jak killa.

Takim sposobem sprawdzam czy zębatki dobrze chodzą od spodu.

Dużo zależy od sprężyny, niektóre są podatne na długotrwałe ściśniecie (np DF) a niektóre mniej (np Guarder).

Ja jak pierwszy raz luknołem na tył gb to plomba była zerwana, proste, podczas strzelania prowadnica wprawia sie w ruch i się kręci, przez co zrywa plombę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Słów kilka o bateryjkach 8-)

Moja m249 para leci na stokowej bateryjce - jakieś max 3 boxy trzyma, kumpel leci na li-pol'u - zupełnie inne działanie- lepsze. Niektórzy z was widziałem wkładają bateryjkę w maga - czy ktoś z was próbował lub ma baterie na ogniwach large w chwycie ? tam gdzie jest obecnie bateria mini? Tak oglądałem ale wole się zapytać - w/g mnie powinna wejść bateria taka "twix' czy jak to tam określić - jak do kolby SF ale na large ogniwach. Robił ktoś jakiś pakiet samemu do mini?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...