Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

BMP_Mad_Max przetestowałem gumki systemy i guardera (przejrzysta). Nadal spadek mocy był (nawet większy, na sp130 mam 430fps przy gumce stockowej a na systemy 380fps).

Może to jakaś uszczelka? (na głowicy cylindra czy tłoka...) która się rozgrzewa pod wpływem ognia automatycznego ;) (po 50 kulkowej serii zasieg z 3m wzrasta do ok 30)

Narazie po zmianie głowicy cyl. na guardera oraz uszczelnionej dyszy nie strzelałem na mrozie.

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wie ktoś czy komora z CA będzie pasować i jakie gumki do niej pasują?

 

Gdy dostałem replikę z serwisu okazało się że chwyt pistoletowy jest luźny i trochę sie rusza. Żeby go usztywnić wystarczy dokręcić śrubę w tym chwycie czy może coś jeszcze będę musiał kręcić ?

Link to post
Share on other sites

hmmm no cóż... :-F ale widzę jedno części rzeczywiście mogą być wzmacniane bo na zębach tłoka nie widać żadnych śladów zużycia (no chyba że giwera nie była"strzelana")

 

 

Ja nadal podtrzymuje moiją opinię że karabin jest ok.

 

Nawet jesli za jakiś czas posypią mi sie bebechy to za ok 350 pln będę cacko na markowych częściach Brałem to pod uwagę od samego początku.

Link to post
Share on other sites

Wywaliłem uszczelkę tłoka - miała frędzle - nadlewki po obwodzie.

Wszystko było w zielonym tawocie!, wyczyściłem, założyłem starą uszczelkę od AK z TM.

Nasmarowałem prowadnice teflonem, dyszę też, a na tłok kilka kropel silikonu i mam 370 fps.

Po prostu chińczyk? zapewnia moc przez doszczelnienie smarem, które pomaga na początek a potem prawda wychodzi ...

Łożyska były kulkowe, brak śladów zużycia na elementach poza odrywająca gumą na głowicy cylindra - jakieś strzępki zostały wystrzelone.

Link to post
Share on other sites

Czyli u mnie pewnie to samo. Wczoraj siedziałem i kombinowałem ale nic nie dało. Gun nie ma mocy żeby "przedmuchać" kulkę przez gumkę HU. Jak już jakimś cudem się to uda to kulka leci na 2-3m. z Odległości około 50 cm odbija się od cieniutkiego kartonika który wcześniej przebijała na wylot przez dwie warstwy. Mnie to wali co tam jest - odsyłam na gwarancje. Pogadam z krakmanami czy nie mogą wymienić całej głowicy na jakąś inną, za dopłatą byle by gwarancja było bo z tym shitem nigdy nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Wykręcasz 2 śrubki z lewej strony body, wybijasz pin trzymający kolbę, wykręcasz jedna małą śrubkę przy końcu suwadła, zdejmujesz loże, wyjmujesz lufę z hu, otwierasz pokrywę, wyciągasz gb. Rozebranie gb to sprawa kilku śrub na imbus. Tylko wcześniej wyjmij sprężynę.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, masz rację, pierwszy raz jak rozbierałem to wybiłem dolny pin, a wystaczy rozkęcić górny :-P

GB - po prostu rozkręcasz i rozkładasz - jest to najprostrzy GB do rozłożenia - nie ma sprężyny która przy braku wprawy potrafi wyskoczyć i coś ułamać.

Ogólnie jest to najlepszy karabin do obsługi z tych, które miałem a miałem już z 10.

Link to post
Share on other sites

Powinno coś dawać ale jak widać te chinole to losowanie. Bulli w swojej recenzji napisał, że po 20.000 kulek na sprężynie m130 nic nie poszło, ja wywaliłem mniej na m120 i jak widać kibel. I taka jest logika wielkiego "WZMACNIANIA" chińskich replik - wjeb*** mocnego springa, a głowicę tłoka gównianą... :???: Gdybym miał teraz kupić nowe minimi brał bym w customs.pl bo tam chłopaki raczej lepiej się przyłożyli do wzmocnienia całego GB...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...