Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

1. Dlatego linków podawać raczej sensu nie ma, bo mają tendencje do wygasania...

Tego "kumatego" w sprawach tej konkretnej repliki i przy okazji chętnego do pomocy, to jakoś mi nadal brakuje;

kompresja postępuje nadal.

 

2. Nikt nie ma tego cylindra na sell?

 

3. Dexter

Jak mi jeszcze raz napiszesz, że w porównaniu do warriora, swd a&k jest bardziej awaryjne, trudne w tuningu, nieopłacalne i nie da się z tego zrobić snajpy to zabiję cię śmiechem :icon_biggrin:

 

Czytam tak sobie posty na tych 170 stronach, a pierwsze są z 2008 roku, pytania się powtarzają, rozwiązania są różne, problemy wynikają głownie z faktów:

- samych wersji repliki jest kilka, różnią się budową i częściami,

- części stockowe są... cóż mizerne, łamiące się prowadnice, kompozytowe tłoki, urywane śruby i rączki, zepsute cylindry, itd.

- brak jest dobrych, kompletnych zestawów tuningowych, trzeba kombinować i łączyć, co daje bardzo różne efekty, zamotanie jest z tulejkami do adaptacji luf, searami, pinami, pistonami tudzież innymi pisiorami...

- części są ciężko dostępne, a ich montaż, zwłaszcza komory hu spędza ludziom sen z powiek,

- części dorabiane działają lub nie, zależnie od wersji repliki,

 

Dla porównania w SWD:

- stockowe bebechy wytrzymują bez problemu sp170 czy m190, dając średnio 600-630fps,

- nie ma prowadnic o różnej średnicy,

- pasują wszelkie springi oraz gumki hu do aeg - choć ze szczelnością bywa różnie,

- jest o wiele mniej drobnych elementów, więc i pogubić je ciężko,

- zespół spustu wytrzymuje chyba wszelkie dostępne sprężyny,

- rączki przeładowania nie da się zepsuć normalnie użytkując.

 

Są jeszcze różnice w doborze optyki i sile potrzebnej do naciągnięcia mechanizmu, ale to już wynika z konkretnej budowy.

 

Pomijam czynnik ludzki, tego nie da się wyeliminować, choć było kilku takich którzy chcieli, eliminowali i całkiem nieźle im szło (Hitler, Stalin, Mao itd).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- samych wersji repliki jest kilka, różnią się budową i częściami,

Warrior jest jeden. MB-01/5/8 to jest to samo, tylko body inne. Generalnie każda sprężynowa snajpa wella z zakończeniem rączki w kształcie prostopadłościanu to pochodna warriora.

 

- części stockowe są... cóż mizerne, łamiące się prowadnice, kompozytowe tłoki, urywane śruby i rączki, zepsute cylindry, itd.

Zasadniczo prawda, ale przy upg całość leci i tak, bo jakość wykonania jest kijowa. Na stocku wytrzyma kilkaset, może kilka tysięcy strzałów.

- brak jest dobrych, kompletnych zestawów tuningowych, trzeba kombinować i łączyć, co daje bardzo różne efekty, zamotanie jest z tulejkami do adaptacji luf, searami, pinami, pisami tudzież innymi pisiorami...

Nie do końca prawda. LL robi w zasadzie kompletny zestaw cylindra (trzeba się tylko pobawić z głowicą cylindra, bodajże lepsza jest PDI) i trigger. ZT od PDI to zło, a cylinder jest porównywalny z LL (za to, o ile pamiętam, tłok PDI jest dziadowski). Tulejka nie ma sensu na dłuższą metę, więc odpada. Kwestia searów znika po założeniu ZT.

- części są ciężko dostępne, a ich montaż, zwłaszcza komory hu spędza ludziom sen z powiek,

Komory nie składałem, ale fakt, bywa to upierdliwe, zwłaszcza, gdy robi się to pierwszy raz. Dostępność części- niektóre są na RW.

- części dorabiane działają lub nie, zależnie od wersji repliki,

Czasem potrzebne są przeróbki, delikatne szlifowanie, podtaczanie, ale w SWD jest podobnie.

 

Na dobrze poskładanym Warriorze na m160 można śmiało oczekiwać 600fps, mój miał ok. 620. Przy m170 wyniki dochodzą do 680.

Link to post
Share on other sites

Dobrze już dobrze Mendi, miej sobie to SWD i twierdź, że jest fajne, nie bronię :icon_biggrin:

oj tam oj tam, ostatnimi czasy to biegam z podkręconym do prawie 500fps kałaszem i wszelkich ninja-snajperów koszę seriami, bo co z tego, że mają 10-20m więcej zasięgu jak na odgłos serii uciekają...

 

i widzisz ZuBeR, jak chcesz to potrafisz, pomimo akademika i słabego netu, tylko Cię podpuścić trzeba :icon_biggrin:

Ile tam teraz stron widać?

 

Aha, nie odsyłajcie na magiczną stronę 104, bo jej prawdopodobnie jeszcze nie ma :icon_biggrin:

odsyłajcie do 1 posta, jest tam wpis AKU, a z czasem będzie i recka

Link to post
Share on other sites
LL robi w zasadzie kompletny zestaw cylindra (trzeba się tylko pobawić z głowicą cylindra, bodajże lepsza jest PDI)

 

Zależy do czego. Do tłoka LL- głowica cylindra LL (jest spoko). Do tłoka PDI- głowica cylindra PDI. Inaczej zrobimy sobie sieczę z części w środku. Przy czym głowicę cylindra PDI da się dostosować do gł tłoka LL i działa to bardzo fajnie.

 

a cylinder jest porównywalny z LL

 

Obecnie twierdzę, że cylindry PDI są najlepsze z dostępnych.

 

za to, o ile pamiętam, tłok PDI jest dziadowski

 

Do M170 jest nieprzydatny, zwyczajnie sie rozpadnie (jego głowica). Do M150- jest świetny.

 

bywa to upierdliwe, zwłaszcza, gdy robi się to pierwszy raz.

 

Dokładnie tak. Tzn upierdliwy bywa mniejszy oring, reszte składa się bez bólu. Z resztą- kwestia wprawy, te małe oringi mi już też wchodzą tylko trzeba mieć 2 pęsety cienkie- jedną prosta i jedną zagiętą. Jedną trzymamy oring a drugą na obwodzie wsadzamy ja w rowek i 15s i gotowe :icon_biggrin:.

 

Części dorabiane jak to części dorabiane. Chcąc oszczędzić 400zł na spuście- licz się z tym, że będziesz musiał poprawić. Ale tak czy siak spust i prowadnica to jedyne elementy które zamontował bym dorabiane. Chyba, że dorabiane osobiście, kiedy wiem jak są zrobione itp (ale dorabianiem sie nie zajmuje na większą skalę).

 

 

 

EDIT: widać 33 strony.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Chciałbym się dowiedzieć, czy ta komora hop-up jest lepsza od stockowej i czy warto ją kupić (odp typu PDI najlepsza nie biore pod uwagę, ponieważ jest ona nie do zdobycia)

 

http://deltashop.pl/...?id_product=427

 

Czy ten zestaw spustowy jest dobry i warto go kupić powiedzcie o nim coś więcej niż wyżej (jeżeli nie to proszę o podanie linku do innej lepszej w podobnej cenie)

 

http://deltashop.pl/...?id_product=697

Edited by mistrzuni
Link to post
Share on other sites

Chciałbym się dowiedzieć, czy ta komora hop-up jest lepsza od stockowej i czy warto ją kupić (odp typu PDI najlepsza nie biore pod uwagę, ponieważ jest ona nie do zdobycia)

 

http://deltashop.pl/...?id_product=427

 

Czy ten zestaw spustowy jest dobry i warto go kupić powiedzcie o nim coś więcej niż wyżej (jeżeli nie to proszę o podanie linku do innej lepszej w podobnej cenie)

 

http://deltashop.pl/...?id_product=697

 

Jak Kazana napisał, komora jest do kupienia. Nie w kraju, ale to norma, i nie powinno dziwić.

Jeśli chodzi o spust- Dex kilka postów wyżej wyraził swoją opinię, możesz mu zaufać.

Link to post
Share on other sites

To przeczytaj co tam na stronie piszą...

"Wszystkie elementy ruchome potrzebujące wysokiej wytrzymałości są wykonane z nierdzewnej i hartowanej stali HRC 48 -55."

"Testowane na sprężynach do M190 ."

Czytanie ze zrozumieniem... niby piszą, że testowane na takich czy innych sprężynach ale lepiej się dowiedzieć od kogoś kto taki posiada.

 

Czasem zastanawiam się czy nie umiecie znaleźć tych informacji, czy wam się zwyczajnie nie chce...

Ja się pytam, ponieważ nie wiadomo czy na stronie napisali prawdę. Z tego co wywnioskowałem po przeczytaniu chyba kupie i dam znać czy się dobrze spisuje.

Dzięki za info

Link to post
Share on other sites

Moda brakuje który by to pobanował wpizdu.

 

Dex, teraz to Ty mnie jurgasz? Jak z wolnym czasem i chęcią pomocy przy recce? Pasowało by to ogarnąć do końca i np. o takiej konwersji też napisać.

 

Ja się pytam, ponieważ nie wiadomo czy na stronie napisali prawdę. Z tego co wywnioskowałem po przeczytaniu chyba kupie i dam znać czy się dobrze spisuje.

Dzięki za info

Chłopaki robili części dla siebie, bo nie można ich było dostać lub były kosmicznie drogie kiedyś, wyszło im, to robią dla ludzi, znają się na tym co robią, a komentarze zadowolonych użytkowników mówią same za siebie.

 

Na przyszłość, poszukaj info i prześledź temat zanim głupio wyskoczysz, oszczędzisz nerwów nam i sobie.

Link to post
Share on other sites

co do samych fotek to nie ma się co nimi sugerować bo ich jakość może być różna... Niklowali pewnie dla tego, że powłoka ta wykazuje bardzo dobrą zdolność do polerowania. Więc jakiś sens to ma. A możesz mi powiedzieć jeszcze jaka jest średnica zewnętrzna i wewnętrzna cylindra? A i czy ktoś ma średnice i grubość tego oringa?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oj Dex grabisz sobie, a jak pytałem o cylinder stockowy to nikt sie nie odezwał.

 

Tam się upewniam tylko, widziały wy? http://wmasg.pl/pl/news/show/379578

 

A możesz napisać, gdzie się ostatnio strzelasz? :icon_smile:

głównie na Podkarpaciu, chociaż byłem w tym roku na kilku większych imprezach u nas w Polszcze i za granicą - ale tam używam wiosła swd

 

Panowie, zrobiła nam się tu niepotrzebna dyskusja o konwersji gazowej, jest o tym temat osobny - zapraszam:

http://forum.wmasg.p...gaeg-konwersja/

poprzednie posty przeniosłem to tego właśnie tematu

 

btw. ile stron tego tematu widzicie obecnie?

Link to post
Share on other sites

Systema/ guarder. 2-3 lata temu siedziałem na systemie ale wymieniłem na guardera i było lepiej. Nie strzelam już z wella ale pisanie, że tylko systema się nadaje jest błędne. Do wella z PDI trzeba dokupić dobrą głowicę cylindra bo bez niej to zestaw nie działa jak należy.

 

Triggerbox nie jest wcale taki kruchy po zalaniu ale najsłabszym elementem jest mocowanie do części z zamkiem. Koniec końców i tak trzeba będzie dokupić/ dorobić TB. Miałem 3 L96 i w każdej mniej więcej w tym samym miejscu puszczały mocowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...