Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

WItam mam problem. Replika MB01 well, komora PDI , gumka zielona G&G , lufa PDI 595mm , cylinder Action Army teflonowy, tłok Action Army sprężyna stockowa moc 470 fps mam nieszczelność na układzie dysza-komora wymieniłem już ten oring w komorze na nowy, ale to nic nie dało. Druga sprawa to po około 15 strzałach z rzędu tłok jak by mocniej uderzał i kulka leci całkiem w górę po chwili przerwy wszystko wraca do normy i po kilku strzałach znów to samo;/ jakieś rady? co mogłem źle zrobić/poskładać??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaka masz glowice cylindra? Z tego co pamiętam to moze byc z tym problem, bo dysza moze byc za krótka i nie wchodzić dobrze w komorę, co spowoduje nieszczelnośc. I jjak ze szczelnoscia cylindra? Robiles test strzykawki? Ja jak mialem problemy ze skokami mocy to bylo to spowodowane nieszczelnościa tloka + gumka hu/lufa

 

Oczywiście mogę sie mylic, nie jestem ekspertem^^

Edited by gepardcheetah
Link to post
Share on other sites

Ja dziś przerobiłem stokową gumkę na dwa w jednym :icon_biggrin:. Kolega miał Wella i kulki mu uciekały prawo lewo. Wiadomo stock to tam dużo nie oczekujemy, więc potrzeba matką wynalazków.

FPS kiedyś na promyku i PDI wyskoczyło 600fps, na stocku przed 565-585fps był rozrzut, a teraz stałe 580fps :icon_biggrin:. Na tym tuningu z taiwangun za 70zł. Słychać, że powietrze ucieka lekko przy teście szczelności no, ale też nie oczekuje 700fps.

 

Może ktoś tak już robił, ale ja zrobiłem tak:

 

Gumka silikonowa hop-up bax od cyber guna. Ma taką szeroką poduszkę dociskową z nacięciem w środku coś jak, by dwie poduszki dociskały. Ogólnie ta gumka spisywała się dobrze w komorach. Obciąłem kołnierzyk i przyciąłem na długość.

 

Poszerzyłem dziurkę w lufie stockowej na gumkę aby weszła poduszka dociskająca cała no i nie było nic krzywo.

Nałożyłem gumkę i zakleiłem klejem epoksydowym (2 składniki pd patexa co wiążę w 5 minut)

 

Po przyschnięciu kleju czas na gumkę stokową. Pech chciał, że prawie cała pękła przy tym zgrubieniu, gdzie wchodzi dysza, ale został mały rancik aby przykleić większą powierzchnią to lufy i gumki.

 

Nożyk do tapet w ruch i kropelka. Naciąłem lekko na gumce z aeg z dołu rancik aby ze stokowej ładnie się wsunął no i wyrównałem ten kawałek gumy. Nalałem kleju i przykleiłem do lufy i gumki aeg stokowy ten początek. Dodatkowo na około polałem aby ładnie trzymało. Wyrównałem wszystko no i siedzi sztywno. Każdą szparę, gdzie mogło wchodzić powietrze zakleiłem klejem.

 

W taki to sposób wszystko działa. Przemieliłem już 4 magi i nadal działa zobaczymy na najbliżej strzleance jak to się spisuje.

 

Regulacja stockowa i docisk tak samo. Trochę ulepszyłem je. Regulacja płynna i nie odkręca się. Można strzelać od 0,25g do 0,36g :icon_smile: i nie trzeba kręcić dużo, aby ładnie kręciło to duży plus.

 

Opcja dla mało wymagających. Celność jest bardzo dobra. Leci wyśmienicie jak na tą lufę, ale wiadomo to tylko leżało koło promyka :icon_razz:

 

Tak wygląda mniej więcej to, co zrobiłem :icon_smile:

 

Może komuś się przyda.

 

1c46162eb275d662b5e9b465982d339f141.101.88.180gumka.jpg

Link to post
Share on other sites

Mi dzisiaj stock z cylindrozestawem tajwańskim na chrono pokazał rozrzut 460-530 FPS... Idę płakać w spokoju.

 

- czym smarowałeś?

- sprawdź czy spring o coś nie trze,

- wyjmij lufę, przyłóż coś miękkiego (zbitek chusteczek) do dyszy i naciśnij spust. Tłok się zatrzymuje/leci do przodu bez oporu/ powoli schodzi powietrze?

 

Jeśli nie powyższe to

- osiowość zamka -> lufy zewnętrznej (lufa zewnętrzna jest nieosiowo/ opada/ unosi się) dysza wchodzi wtedy pod złym kątem i nie ma szczelności, może nacinać kulki itp.

- szczelność na komorze hu... (oring lub coś przy gumce... jakieś zagięcie/ cokolwiek.

-

Link to post
Share on other sites

Są dwie szkoły radzenia sobie z nieosiowością

 

A) teflon na lufę zewnętrzną (na gwincie)

Zalety

- tanio, szybko, powinno dać pożądany efekt

Wady

- przy częstym rozkręcaniu repliki to mordęga.. teflon się łuszczy i trzeba czyścić.

B) Izolka na lufę zewnętrzną ZA magazynkiem - tak by dotykała body.

Zalety

- trzeba kilkanaście razy złożyć/ rozłożyć replikę, by ustalić optymalną warstwę izolki,

- trwałe, nic się nie łuszczy jak w przypadku teflonu

Wady

- Trzeba owinąć lufę zewnętrzną i body np. taśmą maskującą/ związać sznurkiem by lufa nie miała opcji ruchu w górę.

- W niektórych karabinach trzeba 3-4 warstwy izolki, czasami i 15 i więcej - sam musisz wykombinować.

 

Komora nie powinna się ruszać - po to jest śrubka w komorze.. może być lekki ruch gdy nie jest dokręcona. Możesz ją owinąć jedną warstwą izolki/ taśmy coby wchodziła ciaśniej.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czołem,

potrzebuje drobnej porady jaki zestaw tuningowy kupić:

http://azteko.pl/zestaw-tuningowy-do-replik-sprezynowych-karabinow-snajperskich-p-9225.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152199893-Zestaw-tuningowy-do-replik-typu-L96-MB01-MB04-MB05-MB08-.html

http://www.taiwangun.com/wzmocniony-zestaw-na-550-fps-do-mb01-mb05-mb06-i-mb08-p-j

Czy jest jakaś wyraźna różnica (jakościowa) między nimi ?

Warto kupić którąś z tych czy lepiej coś innego?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To już chyba jest norma, że co 2 strony tematu ludzie zadają pytania, na które odpowiedź znajduje się w pierwszym poście.

Czytanie boli jak widać.

Heh, to standard niestety, ale nie o to mi chodziło. Jako mod widzę tematy ciut inaczej.

A reckę swoją drogą pasuje uaktualnić. Trzeba by przeszukać topic i uzupełnić 1 stronę o nowe informacje. Jest ktoś chętny do pomocy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...