Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej. Mosfet zamontowany, okablowanie wsadzone, komora wraz z dyszą zamontowana, zmieniona sprężyna na SP120 (teoretycznie o tej samej mocy, co stock), jeszcze bez wewnętrznych upgrejdów, wszystko ładnie chodzi, już teraz sam zasięg znacząco się poprawił (wcześniej zasięg był niemalże identyczny z moją inną repliką, teraz jest znacząco lepszy, także skalę porównawczą mam :D). Teraz przyszedł czas na części wewnętrzne gb i aktualnie zamawiam części. Wszystko byłoby pięknie, ale teraz, kiedy już wiem, że SHSy 100:300 mają szerokie zęby, otworzył mi się szerszy wybór tłoków. :D

 

Podsumowując:

 

Głowica cyl: + sorbo

http://gunfire.pl/product-pol-1152199538-Glowica-cylindra-Ver-2-MODIFY.html

 

Głowica tłoka (no właśnie. Poliwęglan, czy aluminium? Aluminium może ograniczyć żywotność gb przy 150tce?)

http://gunfire.pl/product-pol-1152201193-Doszczelniona-lozyskowana-glowica-tloka.html

czy

http://gunfire.pl/product-pol-1152195468-Doszczelniona-lozyskowana-glowica-tloka.html

 

Tłok:

http://gunfire.pl/product-pol-1152199541-Tlok-Quantum-z-zebami-pokrytymi-tytanem.html

 

Nie wiem, czy to pokrycie tytanem to chwyt marketingowy, ale nie jest dużo droższy, niż ultimate, czy inny model modify (http://gunfire.pl/product-pol-1152201208-Poliweglanowy-tlok-o-7-stalowych-zebach.html)

 

To byłoby na tyle z moich wątpliwości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No to raport po skończonych upgrejdach.

 

Wsadzony tłok quantum ze stalowymi zębami modify, wszystko wypodkładkowane, ustawione AOE, sorbo, wymieniony też już silnik na guarderowego itu. Brzmi pięknie, strzela równie pięknie, na m110, jak i na m150. Tak, jak się spodziewałem, pomimo zapasu wytrzymałości korzystam głównie z m120- m130 guardera, która chronuje na około 490fps. W zupełności wystarcza.

 

Jednak po wystrzeleniu już około 7000-8000 kulek, rozebrałem gb, żeby sprawdzić stan części. Wszystko, poza ostatnim (czyli tym pierwszym od strony głowicy) zębem tłoka jest okej. Nie jest on naderwany, ale najzwyczajniej spiłowany przez ostatni ząb zębatki, na około połowie swojej wysokości, pod stałym kątem (zrobił się z niego taki ostry szpikulec). Wygląda tak, jakby za około 3000 kulek miał się "skończyć". Choć ząb zebatki wchodzi w listwę na tyle głęboko, że nawet gdyby się skończył, mógłby go łapać. Ale sam fakt zeszlifowania zęba jest niepokojący.

 

AoE wygląda bardzo poprawnie, chociaż nie wiem, jak ono mogłoby wpływać na ostatni ząb.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Od dłuższego czasu mam wydmuszkę prosiaka i stwierdziłem że w końcu trzeba sprawić by to działało. Wybrałem części na których chciałbym to złożyć, ale nie do końca znam się na tuningu, tylko kilka razy grzebałem w g v2 i v3. Więc prosiłbym o podanie lepszych zamienników w podobnej cenie.

 

Nowy szkielet od ak

Lufa madbulla 499mm

Sprężyna guardera m140

Tłok shs 14 metalowych zębów

Zębatki core 100:300

Bore up od guardera m16

Gumka czarna od systemy albo zielona od g&g

Kostka stykowa z sklepu elektronicznego, a mosfecik sam zrobię.

Komorę CA posiadam.

Prowadnicę i popychacz mam stokowy. Wydaje mi się że nie opłaca się wymieniać. Ale przyda mi się wasza opinia .

Łożyska też mam na stanie.

 

Jedynie nie wiem jaki silnik wziąć. Moglibyście polecić coś do 200zł? Myślałem też o sorbopad, co o tym myślicie?

 

Wydaje mi się że to są już wszystkie części i o niczym nie zapomniałem.

Link to post
Share on other sites
Pytanie, czy jak podłącze równolegle silnik repliki z silnikiem magazynka by podkręcał przy naciśnięciu spustu nie spali się nic?

http://

Tutaj masz krótki opis co i jak. Sam tak używałem dłuuugi czas i wszystko było ok :) Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od 2 lat mam w PKM m165 elementa. Co prawda to nie Guarder, ale daje konkretne fps-y, więc można założyć że to jest jednak mocna sprężyna. Na początku było 570-580, ale po tylu latach trochę się już ubiła i obecnie daje stabilne 560 fps.

Jakbym miał tam preckę 550 mm, to by było więcej. IMHO można ją określić że to odpowiednik mniej więcej SP160 Guardera.

 

Ten gearbox jest wytrzymały, ale źle dobrane cześci mogą nieźle nabroić. Moim zdaniem większość wytrzymałości gearboxa zależy od amortyzatora na głowicy cylindra, więc niezależnie co tam upchasz wymień amortyzator na sorbo lub coś podobnego.

Standardowe zderzaki we wszystkich głowicach ze sklepów to ścierwo niewarte uwagi, a gumy na zestawach bore-up to dopiero jest dramat.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zeszlifowałem to łożysko o jakieś 0.1-0.05mm i dodałem dodatkowe 0.05mm podkładki i już nie słychać zębatek. Sam silnik i cylinder. Coś pięknego. :)

Tylko bałem się że spierdolę łożysko, bo jutro o 5 rano jadę. :D

 

Nie ten temat, pomyliłem się z tematem w 2 klasie. Proszę o usunięcie postu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, zagwozdka.

 

M249, boreup guardera, tłok SHS alu ze stalowymi zębami, sprężyna SP160 Guarder, lipo 11,1V.

 

Głowice Guarder, SHS (plastik), + 2 głowice alu (nie pamiętam dokładnie teraz jakie, jedna bodajże Ultimate'a), wszystko siada po około 100 strzałach - plastiki rozpadają się w drobny mak, alu się "ugniata" tak, że tłok wchodzi na tyle głęboko, że zębatki już nie są wstanie go złapać. Początkowo układ bez sorbopadu, aktualnie z sorbopadem 70 pod wyciszane głowice - scenariusz ten sam.

 

Co uczynić? Głowica tytanowa Deep Fire? Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Hmm, niezależnie o czym pomyślę to nie wydaje się, aby powodowało to aż takie spustoszenie...

Być może składa się na to parę czynników:

 

-absolutny brak szczelności spowodowany kiepskimi uszczelkami, które przy mocy jaką dostarcza twoja sprężyna nie nadążają się uszczelniać, ale to mało prawdopodobne.

-przy braku szczelności głowice plastikowe z grzybkiem nie wytrzymaly spotkania z m160 na auto 11.1

-aluminiowe główki (jeśli są płaskie) po spotkaniu z "wyciszoną" głowicą guardera zderzają się tylko na brzegach, czego konsekwencją jest wzajemna dewastacja obu głowic

-sorbo nic nie pomaga bo w związku z poprzednim punktem działa jedynie na brzegach

 

Próbowałeś płaskiej głowicy cylindra? Jeśli nie, to sprawdź jak to się zachowa na zestawie płaskich głowic + najmocniejszym sorbo zamontowanym NA ZDERZAKU, nie bez niego. No i przede wszystkim upewnij się, że masz tam 100% szczelność...

 

W zasadzie to cała ta sprawa jest jakaś dziwna i to co napisałem może nadal niewiele pomóc. Nigdy nie próbowałem tak silnego zestawu w swojej minimi, więc nie mam z tym doświadczenia. Być może przy dużym rofie i mocy tytan będzie jedynym wyjściem. Stopy aluminium mają nie najlepszą udarność i niską wytrzymałość zmęczeniową.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Panowie, zagwozdka.

 

M249, boreup guardera, tłok SHS alu ze stalowymi zębami, sprężyna SP160 Guarder, lipo 11,1V.

 

Głowice Guarder, SHS (plastik), + 2 głowice alu (nie pamiętam dokładnie teraz jakie, jedna bodajże Ultimate'a), wszystko siada po około 100 strzałach - plastiki rozpadają się w drobny mak, alu się "ugniata" tak, że tłok wchodzi na tyle głęboko, że zębatki już nie są wstanie go złapać. Początkowo układ bez sorbopadu, aktualnie z sorbopadem 70 pod wyciszane głowice - scenariusz ten sam.

 

Co uczynić? Głowica tytanowa Deep Fire? Jakieś pomysły?

 

Pełne sorbo 6mm 70d (a nie z ogromną dziurą w środku na grzybek) + płaska aluminiowa głowica tłoka.

Link to post
Share on other sites

Pełne sorbo 6mm 70d (a nie z ogromną dziurą w środku na grzybek) + płaska aluminiowa głowica tłoka.

 

Ale czy:

1. Płaska głowica tłoka może pracować z pełnym sorbo i głowicą cylindra wyciszoną z zestawu Guardera?

2. Czy jeśli kupię płaską głowicę tłoka tytanową (Deep Fire), która nie jest przystosowana do Boreup'a, to czy poprzez zastosowanie Boreupowego oringa zgra się to poprawnie?

Link to post
Share on other sites
2. Czy jeśli kupię płaską głowicę tłoka tytanową (Deep Fire), która nie jest przystosowana do Boreup'a, to czy poprzez zastosowanie Boreupowego oringa zgra się to poprawnie?

 

 

nie. O-ring będzie się zawijał, nie uszczelni się bo głowica się na nim nie wycentruje. W dodatku porządnie obetrze ci cylinder.

 

Jeśli nie znajdziesz na rynku żadnego zestawu płaskich głowic BU które by tu pasowały, to mogę ci z kumplem dorobić porządnie wzmocniony zestaw przystosowany do BU z odpowiednich materiałów. Pisz jak już ci się skończą inne wyjścia.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Ale czy:

1. Płaska głowica tłoka może pracować z pełnym sorbo i głowicą cylindra wyciszoną z zestawu Guardera?

Tak. Głowica Guardera nie ma lejka i pod tą śmieszną cienką gumką jest całkowicie płaska.

A przynajmniej moja tak wygląda :icon_wink:

2. Czy jeśli kupię płaską głowicę tłoka tytanową (Deep Fire), która nie jest przystosowana do Boreup'a, to czy poprzez zastosowanie Boreupowego oringa zgra się to poprawnie?

Nie wiem, nie próbowałem takich kombinacji. Zresztą nie widzę sensu, skoro płaskie głowice BU robi np. właśnie DF.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...