Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie przeczytałem cały wątek, jedni piszą że gumka HU do m249 musi być bez kołnierza, inni, że zamontowali standardową gumkę i nie ma problemów, to jak to w końcu jest ? Planuję wymianę gumy na silikon systemy, obawiam się jednak, że mogą wystąpić problemy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy stockowej komorze hop-up stockowa gumka jest bez kołnierza. Tak jak mówisz mogą byc problemy, ja próbowałem do stockowej komory zamontować przeźroczysty silikon guardera, jakąś gumkę P&J i stock CA i lipa (spadek mocy). Przy komorze CA wszystkie standardowe gumki hop-up powinny pasować. Sprawdzałem na stockowej CA i fioletowej prometheusa i śmiga jak należy ;).

Link to post
Share on other sites

Ja mam zamontowany czarny silikon Guardera + precke systemy i wszystko ładnie smiga ze stockową komorą P&J. Ale z tego co się pytalem innych co posiadają M249 P&J to w tym przypadku czy będzie pasować czy nie standardowa gumka hop-up to jest ruletka pomiędzy komorami. W jednych komorach działąją prawidłowo wszelkie gumki w innych tylko stockowe. Więc dopuki się nie sprawdzi samemu to raczej nikt nie da gwarancji jaka gumka się sprawdzi.

Link to post
Share on other sites

Mam od 2 miechów.

1. box-zacinka,nie podaje kulek

2. box -padła elektronika i nie działa na żadne baterie

Ehhh,ma ktoś jakieś pomysły ?

 

 

 

1. rozebrałem ,przeczyściłem-działa

2. oderwał się kabel odchodzący od baterii.

 

to tak odnoscie "wad boxow":)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gumka Systemy idealnie pasuje (oczywiście żyletka w dłoń i trzeba ściąć ten kołnierzyk) i dodaje zasięgu replice :)

Nie wiem jak to jest z tymi komorami: wątek sobie trochę poczytałem i sam nie wiem: wymienic czy nie? Zasięg mnie zadowala - gorzej z rozrzutem, Dodam, że mam tą replikę od A&K ale nie zakładam tematu bo po co :)

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Mam nastepujacy problem:

Jestem posiadzaczem, repliki mk249, którą postanowiłem z tuningować pod kątem ROFA i FPSÓW, i tu pojawił się problem :(

Po zakupie:

- Silnika systemy hight speed

- Zębatek Hight speed

- Nowego tłoka i głowicy cylindra plus cylindra

- spreżyny m110

 

Rof wzrósł bardzo... natomiast liczba Fpsów spadła do 360/330,

Przez "zbyt" duży Rof magazynek(box) nienadąza z podawaniem kulek.

 

I tu mam pytania:

1. Co zrobić żeby zwiększyć moc?

Czy wystarczy wymiana zębatek, cylindra(głowicy, głow. tłoka), i włożenie sprężyny 130m?

2. Czy jest mozliwość zwiększenia, szybkości podawania kulek przez magazynek (boxa)? jeśli tak to jak?

 

 

P.S.

 

Zależało by mi na uzyskaniu 450fpsów i dużego rofa

Dodam, że w karabinie wymieniłem:

Komore hop-up na CA

Zestaw chodzi na bateri 9.6V Intellect 4200mAh

Wymieniłem również kable na grubsze(chyba silikonowe).

Edited by FRUTA
Link to post
Share on other sites

Mad onion na starcie może odpowiadać nawet m150. nie polecam tych sprężyn - pomylone oznakowanie i szybko się zbijają.

 

Stok zębatki według zapewnień poprzedniego właściciela m249 mojego wytrzymały na m140 koło 60k kulek. Tłok warto wymieniać takie elementy jak tłok. Na wysokiej szybkostrzelności plastik szybko się ściera (pierwsze 4-5 ząbków). Z resztą może być różnie - zależy co dostałeś w stocku.

 

Ja bym wsadził stocka, a high speed sprzedał. High speed może dawać mniejszą szybkostrzelność na m130 niż stockowy silnik.

Link to post
Share on other sites

Sprężynę chciałem dać Guardera m130, mosfet, tłok DF nylonowy, aku Li-ion 11,1V i kable głośnikowe 2,5mm, ewentualnie jakaś gumka HO. Reszta stock. Chcę uzyskać spory ROF przy lekkim tuningu mocowym, coś jak u FRUTA. Da takie coś rade? Zależy mi na ROFie ok. 23 bb/s, ok 430 FPS i przed wszystkim na długiej żywotności.

Link to post
Share on other sites

Przy wysokim rofie radze zamontować mocnieszy tłok. Mogą ci się spiłować szybko pierwsze zęby tłoka. Ja u siebie na rofie b. wysokim mam tłok DF z metalowymi zębami. Mogę się nie obawiać o awarię tego podzespołu - wytrzyma to.

 

Radziłbym :

m130 guardera

tłok DF z metalowymi zębami

mosfet

kable

gumka systemy

aku 11,1v

Link to post
Share on other sites

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2346 Mam ten tłok na m130 guardera, akumulatorze żelowym 12v 2200mAh, ROFie na bardzo wysokim poziomie (koło 30 k/s) przebieg 40000 kulek na ciężkim paluchu i tłok jest w bdb stanie. Nic tylko polecić :)

 

W m249 PJ /SA/ A&K radzę wymienić komorę HU na komore CA. O wiele lepiej kręci i dodatkowo zasięg konkretnie wzrasta. Komory chińskie mają jakąś wadę fabryczną i nie kręcę jak trzeba. Zdarzają się dobre modele, ale rzadko.

Link to post
Share on other sites

Piszecie, aby założyć dyszę od M16A2 (o ile dobrze pamiętam), czy ktoś z Was miał problem z podawaniem kulek po jej montażu ? U mnie niestety kulki podawane są sporadycznie lub wogóle. Zmieniłem popychacz i jest jeszcze gorzej. Okazało się, że stockowa dysza jest o ok. 1mm krótsza. I dokładnie ten 1mm więcej w innej dyszy powoduje, że kulki nie wchodzą do komory. W sumie problemu nie ma większego, bo zawsze można skrócić, ale zastanawiam się czy tylko ja mam taki problem. Dysza jest boreup CA. Komora oraz szkielet GB również CA

Edited by memphis3
Link to post
Share on other sites

Nie zakładaj układu MOSFET. Ja założyłem i nie zauważyłem żadnej różnicy (kable modelarskie 2.5mm, mosfet GATE). Wydaje mi się, że kostka stykowa jest na tyle dobra, że nie trzeba jej poprawiać.

 

podstawowym zadaniem mosfeta jest właśnie ochrona styków, więc to, że teraz działają, nie oznacza, że nie spalą się po pól roku używania.

 

Mając zamontowany mosfet, zespół styków jest wrażliwy tylko i wyłącznie nie uszkodzenia mechaniczne - więc jak najbardziej jest sens montować takie układy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...