Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Transport na strzelanki, a co ze szpejem


Recommended Posts

Mam pytanie do tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu. W celu dostania się na strzelankę czasami trzeba wsiąść do tramwaju, autobusu czy pociągu. Co wtedy robicie z całym szpejem? Do plecaka i na strzelance zakładacie, czy może do tramwaju wsiadacie "na bojowo"?

 

No i ciekawy jestem jak reagują na was ludzie, jeśli korzystacie z drugiej opcji.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Był już kiedyś taki temat. Wiadomo, że replikę do jakiegoś pokrowca, szpej do plecaka i można spokojnie jechać autobusem. A co do rzeczonej "drugiej opcji"- mundur, czy buciory ciężko przebierać, więc to raczej się nie kwalifikuje- lecz paradowanie po mieście w oporządzeniu, to już IMO głupota, nie mówiąc o replice na plecach... a widywałem takie przypadki :roll:

Link to post
Share on other sites

Jak nosilem CIRASa to wszystkie pozostałe części wyposarzenia i replikę nosiłem w plecaku, a CIRASa w garści, cóż z platecarrierami cięzko, ale nigdy na sobie.

 

mundur, czy buciory ciężko przebierać, więc to raczej się nie kwalifikuje
Jeszcze 2-3 lata temu było to u nas normą.
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz problem z załadowaniem kamizelki do plecaka, albo on sam jest wypełniony potrzebnym szpejem, to polecam uszycie sobie lekkiego pokrowca na nią o kształcie zbliżonym do szkolnego tornistra. Do tego długa taśma i na plery, albo na ramię. Duffle bag z racji swojego kształtu raczej się do tego nie nadaje, chyba że nie nosisz (replik)wkładów balistycznych i jesteś w stanie zwinąć swoją kamizelkę w rulon ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy umiałbym uszyć coś takiego, żeby nie porwało się pod naporem 12 kilogramów. Noszenie w ręku może nie jest złym pomysłem, ciekawy jestem tylko co ludzikom powiedzieć, jak się zapytają co niosę ? Wędkę w pokrowcu i kamizelkę z niezbędnikiem wędkarza? :)

Link to post
Share on other sites

Mundur na sobie, kamizelka taktyczna, nakolanniki, kulki, magazynek, gogle wkładam do tornistra. Replika oczywiście w pokrowcu który noszę na ramieniu. Jeśli biorę na strzelankę hełm to troczę go do tornistra, i tak sobie wedruję na strzelankę. Ale znam takich którzy wędrują na strzelankę z kamizelką taktyczna na sobie, bo w plecaku mają już replikę, można i tak ;) Ludzie owszem, dziwnie się czasem na mnie patrzą, ale zdążyłem się do tego już przyzwyczaić. Niektórzy zresztą są bezbłędni, raz mnie dziadek jeden zapytał czy idę na ryby :D

Edited by de Villars
Link to post
Share on other sites

Czasami się zdarza pojechać na manewry jakimś publicznym transportem, jednak nigdy w szpeju. Wszystko pochowane. Jak nie mialem pokrowca to worek na lufe wystającą z plecaka. Trzeba kombinować i nie jezdzić "na bojowo". Można miec troszeczkę problemu z władzą wyższą ;) A co do pakowania platecarrierów do Torby to nie mówcie, że nie wejdzie ;) jak sie chce to wejdzie wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

PLCE i smock do plecaka, replika do pokrowca do dopiętej bocznej kieszeni.

W mundurze, ale na górę założona cienka cywilna szara kurtka/wiatrówka. Dzięki czemu wyglądam w miarę spokojnie- spodnie w kamuflarzu, plecor w kamuflarzu, ale kurtka nadaje pokojowy charakter ;)

 

Nie należę do osób które chodzą non-stop w mundurówce, wręcz przeciwnie, wyraźnie oddcinam życie "terenowe" od życia "miejskiego". Jeszcze chwila a będę musiał kupić drugą szafę ;).

 

Po przybyciu na miejscówkę zdejmuję kurtkę, zakładam smock i PLCE, wyjmuję replikę z bocznej kieszeni, dopinam tą kieszeń do PLCE, wrzucam kurtkę do plecora, a plecak do czyjegoś samochodu :)

 

System OK, gdyby nie to że PLCE zajmuje prawie calego krótkiego Bergana, i jak ktoś to obrazowo ujął- wyglądam jakbym na miesięczne ćwiczenia się wybrał a nie na popołudniową strzelankę ;]

Link to post
Share on other sites

Jako że nie jeżdżę samochodem, a mieszkam około 10 km za Gdańskiem no i plus te 5 km w samym Gdańsku na dotarcie na miejsce strzelania to troszkę się najeżdżę autobusem i kolejką zanim dotrę.

Więc jeśli jadę w mundurze to problem jest mniejszy bo pakuję kamizelkę, gogle, magazynki i coś na łeb do torby lub plecaka, a replikę owijam pałatką i związuje i doczepiam pasek nośny.

Natomiast jak jadę normalnym ubraniu to buty, kamizelkę i niektóre pierdoły ładuję do torby podróżnej, mundur i resztę pierdoł do plecaka i replikę jak wyżej.

Opcję jechania w ubraniu cywilnym wybieram tylko ostatecznie jak wiem że mogę się nieźle uwalić na strzelance.

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z dwóch opcji:

 

Zimowa:

na sobie czarny kombinezon i kamizelka i na to wszystko kurtka(wyglądam jak Pudzian) a reszta w torbie podróżnej(a replice odczepiam kolbe,żeby nie była taka długa)

 

Letnia:

wszystko w dużej torbie podróżnej

 

niestety idiotom sie nie przetłumaczy,że w XXI wiecznej Polsce,widok gościa z giwerą na ramieniu nie jest powszechny.

Link to post
Share on other sites

No więc ja od standardu nie odstaje. Sprzęt do plecaka, mundur na siebie (choć zwykle bluza mundurowa w plecak, a na siebie jakiś polarek itp, ze względu na większy komfort). Giwera do futerału, futerał w ręce. Wszystko z ledwością mieści sie do dużego ILBE. Czasami IBA wrzuci sie na panel kompresyjny (oczywiście bez ładownic bo i tak tylko wchodzi), czasami uda się IBA wrzucić pod kurtkę.

 

Co do noszenia sprzętu na sobie w środkach trasportu publicznego, to jeśli nie będą wystawać magi, granaty itp, to w sumie małą szansa, że sie ktoś przyczepi, to że idiotycznie się wtedy wygląda to inna sprawa. Osobiście nie polecam. Na pewno mało komfortowe rozwiązanie.

 

 

BTW na Warrior był ładny temat i zdjęcia chłopaczków w mundurach, szpeju i z replikami w ręku chodzącymi po ulicy Warszawy oraz w Mc'Donald.

 

A to nie była jakaś zorganizowana akcja za przyzwoleniem? Sami we Wrocławiu czy okolicach czasami takie mamy i pojawiamy się w pewnych punktach miasta ze sprzętem (festyny itp).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...