Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam,

Mam Vsr-10 z komorą Tokyo Marui, promykiem 550 i zespołem spustu/cylindra od Bart_a.

Mam pytanie - zauważyłem ostatnio, że kulki delikatnie mi skręcają na prawo już od 50-60m.

Z początku myślałem, że to kulki z którymi jak pewnie wiecie jest ku***.

Rozebrałem komorę i okazało się jednak, że gumka Niebieska km-head jest na wykończeniu, dystanser się wytarł i jest teraz kształtu trapeza :D

Czy nadal utrzymuje się, że Km-head niebieska jest najlepsza czy może coś nowego ciekawego wyszło ?

Plus nie do końca jestem zadowolony z docisku airsoftpro, możecie jakiś polecić ?

Link to post
Share on other sites

Mam wielki dylemat

Moja obecna ostatnio mi się nie podoba i chociaż dobrze się z nią czuję, to uważam, że straciliśmy "to coś". Postanowiłem więc sprawić sobie VSR, by wzbudzić zazdrość w Elżbiecie 96.

 

Ela jest drewniana, poskładana i w środku działa tak jak trzeba, no ale czasem trzeba przecież przeskoczyć z kwiatka na kwiatek.

 

Toteż:

 

Pany, jaka VSR jest obecnie najlepiej wykonana? Zależy mi na łożu i materiale z jakiego jest wykonany karabin. Wiadomo, że ze środka wszystko wywalę :-).

 

Z tego co widzę to well jest zrobiony z przetopionych butelek i odpadów produkcyjnych.

 

Zostają zatem

CM 701 - tanizna, z opinii zebrałem to, że łoże się przeciera i tyle.

Bar - 10 JG- gumowane łoże i z tego co czytam to dobre wykonanie.

TM VSR 10 pro sniper - chętnie wydam na nie kasę jeśli faktycznie znacznie odstaje pod względem jakości zewnętrznej.

 

Cymy i bara nie ma nikt w okolicy, a moje doświadczenia z TM są delikatnie mówiąc skrajne. Miałem 4 repliki TM i niestety muszę przyznać, że w niektórych przypadkach cyma stała wyżej jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne - stąd wolałbym się dowiedzieć "co i jak". Z opinii jakie znalazłem to Bar-10 jest ładnie wykonany, ale brak mi konkretów jeśli chodzi o porównanie zewnętrzne z TM - podobnie z cymą.

 

Jeśli chodzi o tuning to na razie myślę o full PDI, tylko lufa edgi/ pdi (zależy od dostępności) no i stock komora i odpowiednia guma.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Miałem cyme,bara,mb03 i moim zdaniem łoże bara wypada najlepiej. Cyma ma matowe jednak szybko się wyciera i świeci się jak ''psu jajca'', mb03 odrazu po wyjęciu z pudła ma tandetny połysk plastiku :icon_smile:. Nie wiem jak z vsr od tm jednak przeglądając od dłuższego czasu fora, foty widać że łoże również się świeci po wytarciu. Bar ma fajną fakture jednak kiedy guma zaczytna odchodzić od plastikowego łoża to już nie wygląda tak kolorowo, pod gumą siedzi plastik podobny do tego od mb03. Każde z tych które miałem miało tendencję do pękania w miejscu mocowania śruby na froncie repliki. Jednak jeżeli chodzi o body wybrałbym bara- gumowata faktura i ogół wykonania moim zdaniej lepszy od cymy i wella. Tm tylko dla komory jest lepszym wyborem od reszty.

Edited by Bienia
Link to post
Share on other sites

łoże w MB się świeciło równo, po pierwszych dwóch "bitewkach" takie nie było.. potem przyszedł czas na malowanie i po malowaniu jest ok.

Co do wykonania "metalu" to w TM czy w MB będziesz prędzej czy później musiał zrobić sobie inserty no chyba, że robisz Full PDI / LL gdzie naciągasz jednym palcem i nie ma takich "przeciążeń" :D aczkolwiek w MB10 (inne łoże i lufa, standard VSR) zerwał w stocku mocowanie łoża :D

Link to post
Share on other sites

Witajcie

 

Chciałbym się poradzić doświadczonych wojowników, ponieważ dostalem ofertę na zakup Bara 10 od JG na częściach Barta. No i tutaj jest pewna kwestia ponieważ repla ma 520fps na sprężynie 170 i jak wiadomo wynik jest bardzo marny ale trochę walki. Repla jest zrobiona na częściach od Barta oprócz cylindra.

Teraz nachodzi moje pytanie bo jak widać na wykazanym zdjęciu widać uszczelkę od głowicy cylindra ale według mnie to nie jest normalne a sprzedający twierdzi, że wszystko jest dokręcone.

 

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B6oZkOJ3UNveZ2NPa2hKY3I1cUU

Link to post
Share on other sites

Co do moich części, to polecam ogólnie repliki te które są na zestawach od 2013, bo od tamtego czasu gdzieś zacząłem je ulepszać. Po fotce widzę, że to raczej nie jest jedna z tych nowszych wersji - trzeba by więcej zdjęć. Ogólnie to zestawy te starsze w większości przypadków da się zupgradować do wyższej wersji. Fpsy mogą być niskie i ze względu na jakąś małą nieszczelność na głowicy i na komorze, jak i może być to wersja pod sprężyny 7mm, czyli te słabsze. Sumując nieszczelności i ubicie sprężyny kilkuletnie, może mieć te 520 fps.

Link to post
Share on other sites

O przybył sam twórca :icon_biggrin:. Spoko rozumiem czemu może być nieszczelność itp ale po prostu mnie zastanawia widoczność uszczelki mimo wkręcenia w cylinder. Raczej tak nie powinno być :icon_wink:. Dzisiaj będę miał więcej zdjęć to skontatkuję się z Tobą.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Mam problem. Od jakegoś czasu replika strasznie znosi kulki w prawo... Nie mogę dojść od czego to. Zmieniłem lufe z ultimate na promyka po czym wymieniłem gumkę na nową aa i jest to samo. Znosi je dosyć mocno czy to z dociskiem hu czy bez(stockowy docisk) ale teraz testuje ten od aspro i jest to samo... Możliwa jest wina komory? Dodam że wcześniej tego nie było. Kulki - guarder 0,36, resztkli gfc 0,45, blaster devil 0,43. Na wszystkich sytuacja się powtarza.

Link to post
Share on other sites

Napisał, że wymieniał gumkę. VSR nie ma dystansera. Świetne rady i znajomość tematu :).

 

Bienia,

jesli masz tłumik- odkręć i sprawdź ponownie. Skoro nie lufa, nie gumka i nie ramię dociskowe to albo kulka Ci o coś haczy na wylocie albo... no albo dwa razy z rzędu krzywo poskładałeś replikę. Innych opcji chyba nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...