Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedyne co jest złe w stock komorze bar-10 to wg mnie ramię dystansera. Po dodaniu ramienia z aspro karabin strzela niestety pod niebo. Trzeba spłować dystanser o 3mm. Potem krawędź wygładzić papierem ściernym. Karabin strzela o niebo lepiej.

 

Zawsze taniej niż laylax. A nie widzę potrzeby by było lepiej.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

U mnie ramie aursoftpro siedzi bez piłowania. Reglacja działa jak należy z gumką od AA swoją drogą mam w domu 3 gumki od nich i tylko jedna siedzi ciasno i trzyma szczelnie za to dwie maja duży luz na promyku. Problem z dociskiem pojawia się w moim przypadku przy gumce meaple leaf tak jakakolwiek regulacja nie istnieje. Delikatny ruch docisku i blokuje kulke w komorze.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na snajperkach, ale o używaniu lufy KM head mogę coś powiedzieć. Miałem 2 sztuki, jedną w AK, a drugą w SWD Atoza. Ta z AK miała kosmiczny przebieg (kupiona już jako używana) sam stosowałem tylko dobrej jakości kulki, niestety za poprzedniego właściciela(właścicieli?) ręczyć nie mogę. poza kilkoma drobnymi ryskami wewnątrz (patrząc przez nią pod światło) nie miała żadnych ubytków powłoki. Lufę od SWD miałem krótko, sprzedałem ją w stanie praktycznie nie odbiegającym od sklepowego. Kilka miesięcy temu grzebałem w replice znajomego, który lufę posiada od nowości i również póki co nic z tych rzeczy nie występuje (chociaż przyznaję, że jej przebieg jest dość niski, a kulki to g&g ewentualnie madbull, z tego co dopytałem.)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czasami są pytania dotyczące różnic cyma 701-VSR-10-BAR-10. Akurat mam te 3 repliki na stole. O ile TM nie będę porównywał, bo niemal zawsze wskoczy na pierwsze miejsce to porównam 701 do bara.

 

1. Body.

 

Bar-10 ma gumowane, cyma nie. Obydwa wydają się solidne. Bar wygląda trochę bardziej krucho..., ale mimo to jest całkiem wytrzymały... kilkanaście razy przysoliłem nim o ziemię. Ubytków nie stwierdziłem. Ogólnie są porównywalne z lekkim plusem dla bar-10.

 

Plus dla bar-10.

 

2. Reciver

Obydwa są dobrej jakości. Ten z cymy jest jednak z lepszego stopu - przynajmniej takie mam odczucie po dłuższej zabawie.

 

Plus dla 701.

 

3. Cylinder

Ten z cymy jest słabo zrobiony, zwłaszcza jego tył. Nie polecam do silnych springów. TM i bar-10 są znacznie lepsze. Pomimo to cyma działa dobrze w stocku.

 

Plus dla Bar-10.

 

4. Lufa zewnętrzna

- pomimo tego, że lufa w cymie posiadała niedoróbkę, którą musiałem spiłować wygląda na lepszą niż analogiczna z bara (wersja pro sniper). Natomiast lufa z wersji g-spec jest porównywalna z cymą. Cyma ma lepszy materiał, ale... w środku lekko chropowata (a przecież pracuje tam cylinder. Pewnie z czasem się wyrobi. Warto przeszlifować.

 

- remis.

 

5. Tłok/prowadnica/sprężyna/głowica cylindra

- bar-10 ma hamulec powietrzny, głowice są płaskie. Działa cichuteńko, ale na stocku daje mało fps.

- cyma - głowice stożkowe. Działa lekko głośniej, jednak zestaw daje więcej fps, niestety nie podpasuje część zestawów tuningowych. W cymie do tuningu należałoby wymienić głowicę cylindra na płaską... w bar-10 nie ma takiej potrzeby.

 

- uznałbym to za remis. Niby cyma lekko niestandardowy tłok, ale ma więcej fps i części wyglądają solidniej. Co ciekawe jest do kupienia tłok, który idealnie pasuje do cymy... a do bar-nie (właśnie przez stożkową głowicę cylindra). Jest to bodajże angel custom czy coś w tym stylu. Powinien pasować do cymy, ale głowy za to nie dam. Do bara trzebaby dokupić stożkową głowicę (a właśnie w komisie leci ogłoszenie, że gwint miał zły skok i nie pasował do standardu TM. W cymie dobra głowica jest już w stocku.

 

6. Komora hop-up

- cyma jest wg mnie traficzna. Materiał mi się nie podoba, kolor fajny (taki czarny).

- bar-10 ma sprawdzoną komorę. Lepsza jest tylko VSR-10 TM.

 

Po zmianie komory na bar-10 cyma nagle ożyła :icon_smile:. To chyba najlepszy dowód na to, że to działa. Jeśli chodzi o części z tworzywa (ramię do regulacji + mechanizm to lepszy jest z cymy. Materiał zauważalnie lepszy.

 

Plus dla bar-10. Nie ma co porównywać.

 

7. Mechanizm spustowy

- bezapelacyjnie wygrywa cyma. To z bar-10 to jakiś brzydki kawałek znalu. Tu jest pięknie pomalowany a seary wyglądają naprawdę solidnie. Pin ustalający w cymie jest świetnej jakości, tak samo jak seary. Spokojnie utrzyma mocne springi... no ale trzeba się liczyć, że to 45' i ma kilka wad.

 

Plus dla 701 cymy.

 

8. "Smaczki"

- o ile każda wersja posiada swoje "smaczki" (g-spec tłumik i szynę), pro sniper przyrządy mechaniczne... to cyma posiada coś szczególnego. Metalową osłonę spustu.

 

Plus dla cymy

 

Reszta jest porównywalna. Oceniając obiektywnie, cyma jest lepsza.... po wyjęciu z pudełka, jest solidniej wykonana i nie bałbym się używać jej przez lata. Bar-10 będzie lepszy do tuningu na prawdziwą wyborówkę - TYLKO ze względu na komorę hop-up, pomimo tego konstrukcja wydaje się słabsza. No, ale niestety dla snajpera najważniejsza jest dobra komora, guma i lufa. Potem są FPS ;).

 

Co do komory hop-up - podchodziłem dość ostrożnie, ale porównując cymę z bar-10 widać różnicę jak pomiędzy barem a vsr. Ustawiłbym to w ten sposób (Najgorsza->najlepsza) Cyma-wynalazki np. pod lufy aeg-Bar-10-VSR-10.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do tych, którzy są nieco bardziej obyci z tą repliką i różne części mieli w środku, a mianowicie - jaka spreżyna coby uzyskać około 600 fps? Aktualnie moja vsr-ka jest w konfiguracji: cylinder, tłok, zespół spustu airsoftpro, stockowa komora i głowica cylindra, guma action army i spring m150 od airsoftpro z przebiegiem ok. 10kbb. W tej konfiguracji po ekstremalnym doszczelnieniu mam szalone ~670 fps (500/0.36, 465/0.43) i jest to dla mnie odrobinkę za dużo, inna sprawa że stockowe ramię w komorze nie daje rady podkręcać kulek...

Link to post
Share on other sites

Masz szajs części części i sprężynę kolego... można jedynie zgadywać. Na dobrych częściach SP150 guarder jest ok. Może M160... a tutaj to nie wiadomo :(.

 

Guma AA jest słabiutka. KM-head niebieska ze specshopu jest znacznie lepsza.

 

Na jakich kulach mierzyłeś FPS? Na wszystkich 3 wagomiarach czy po prostu kalkulator (tak po wynikach sądzę).

 

Sprężyny aspro to dziadostwo jakich mało - 3 serie, 3 różne wyniki wahające się od "nominalnego" Sp160 do SP190". I to te M150 właśnie. Ba, nawet różne ilości zwojów.

 

Nawiasem mówiąc ten szajs naciąga się jak kuszę a "oddaje" podobne FPS co lżejszy guarder. Tj. porównując konkretne egzemplarze, które u mnie dawały niemal identyczne FPS. Różnica naciągu ASPRO była wyczuwalna.

 

ASPRO ma wszystko lekko "płynne" raz inna grubość drutu, raz więcej zwojów... mam serię, która stockowo nie wchodziła do VSR, bo było zbyt dużo zwojów...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wiem że części tanie, ale szczelność trzyma cały układ, nic się nie psuje póki co. Prawdopodobnie za jakiś czas może będę zamawiał częsci od barta, ale to zupełnie inny temat...

 

Dalej nie odpowiedzieliście jakie konkretnie sprężyny polecacie pod wcześniej wspomniane 600 fps, oraz gdzie ewentualnie mogą być dostępne :icon_wink: Na docelowych kulkach 0.4 chciałbym mieć te 420-430 fps, nie więcej.

 

Pomiary były robione na ostatnich 2 wagomiarach, owe kalkulatorowe ,,670 fps'' to odpowiednik energii na kulkach 0.36 (4.18J) a 0.43 mają nieco większą energię (4.32J) czyli odpowiednik 680fps... Ale czy to jest istotne?

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Tak, bo kalkulator nie pokazuje dobrze wyników z 0,4 na 0,2g... różnice są spore.

 

Kup m150 guardera. Powinno wyjść coś w ten deseń. Ewentualnie daj podkładkę na głowicę cylindra (o ile nie przykozaczyłeś z długością lufy). Będzie ciszej i mniej fps... kolejna opcja to uciąć 2-3 zwoje w aspro i podpiłować pilnikiem. Opcji masz sporo.

 

Problemem jest u Ciebie to, że nikt nie udzieli dobrej odpowiedzi. Masz niestandardowy "set", w którym różnie z normą. Jedni wyciągną na nim 550fps, drugim da 600, innym więcej. Wszystko zależy od serii sprężyny, tłoka, polerki w cylindrze, a wszystkie te parametry u Czechów są zmienne.

 

- lepszej odpowiedzi nie dostaniesz.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Szukam w internecie i szukam... I widzę sprężyny guardera tylko w standardzie AEG.

 

W kwestii kalkulatora, to powiem ci że się mylisz. Tu chodzi o obliczenie energii kulki, i te wartości się ze sobą łączą. 600/0.2 fps daje energię 3.34J, tak samo jak i 410/0.43 daje 3.36J. Kwestie wydajności repliki pomijamy, bo wiadomo jak to wygląda... Jak chcesz to w dolnośląskim masz temat o replikach hp, i tam ktoś wrzucił odpowiednią tabelkę której się używa za granicą - porównaj z tym co ci wyskoczy w kalkulatorze i myślę że ten temat można uznać za wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

Nie no, nie mówię o tabelkach, ale o wynikach na chrono. :icon_smile: Wyniki 0,25g w J nie dają u mnie tyle co 0,4g w J. Cytując Shamotha

 

Kalkulatory możesz sobie schować, co zresztą kilaka lat temu było bodajże poruszane przez Tim'a z Airsoft GI bo prędkości kulek na zadanych odległościach mierzonych otwartym chrono nie zgadzały się z tym co mu kalkulator podawał.

 

Kocur666

Dlaczego zakładacie ze na różnych kulkach będzie ta sama przekazana kulce energia ? 5J na 0.4 nie oznacza ze uda się przekazać AŻ TYLE SAMO dla 0.2

Stąd cały problem.

Energia gazu opuszczającego dysze będzie taka sama.

Ale to nie znaczy że energia różnych kulek będzie taka sama.

 

Potem dochodzi różnica w napędzie replik... i długość lufy. :icon_smile:

 

Sam mierzę czasem na 0,4g i 0,25g i wyniki się nie są tożsame z korzyścią dla cięższych kulek.

 

 

Springa guardera niedawno ściągałem ze Specshopu..., ale faktycznie nie mają SP150. Możesz spróbować z laylaxem, ale to już z 160-tką... a najlepiej "uwal" te zwoje lub daj podkładkę z gumy na głowicę. Tylko w żadnym wypadku nie kupuj sprężyny AA, bo mają inną średnicę. Na ASG shopie masz M160, niestety ta co szukasz jest niedostępna.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Można próbować przerabiać komorę tak coby lufa aegowa się dopasowała, końcówkę gumy przyciąć lekko, ale ogólny efekt końcowy to potencjalne problemy z prawidłowym ułożeniem lufy + problemy z doszczelnieniem. Lepiej zainwestować z preclufę dedykowaną.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie i raz jeszcze nie.

Kup lufę w standardzie vsr lub lufę aeg przerób na vsr i daj gumkę km-heada.

 

Zajebistość vsr stworzonej przez Tokyo Marui polega właśnie na komorze w systemie vsr.

 

Jak chcesz mancrafta to tym bardziej system vsr plus mod opisany przez dexa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...