Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam czy mógłby ktoś napisać które kulki warto kupić by dobrze śmigały i się nie zacinały myślę że to wielu osobą pomoże i zmniejszy się ilość postów z pytaniami Przykładowo najlepsze kulki według mnie do 500fps to 0.3 G&G oraz 0.29GM.

Nie no jakaś masakra. Co strona to pada takie samo pytanie. Czy naprawdę ciężko przebrnąć przez kilka stron wstecz i wyciągnąć wnioski?
Link to post
Share on other sites

Niestety niektórym ciężko...

 

Panowie, dziś otworzyłem świeżo kupione kulki w airsoftarmory, bbking 0,43g. Od razu suwmiarka poszła w ruch, z garstki sprawdzonych wymiar oscylował w zakresie 5,93 do 5,95. Czy zaczną puchnąć? Tego nie wiem, mam cichą nadzieję że nie, tak jak pierwsza z pierwszych seria Rocketsów, którą wystrzeliłem bez problemu do ostatniej kulki z paczki :icon_biggrin:

Edited by Fenr1r
Link to post
Share on other sites

Nie no jakaś masakra. Co strona to pada takie samo pytanie. Czy naprawdę ciężko przebrnąć przez kilka stron wstecz i wyciągnąć wnioski?

Rogaś jakby Tobie przez całe gimnazjum do głowy kładli gupoty i zawsze dawali testy gotowego wyboru zamiast normalnych kreatywnych odpowiedzi to sam byś takie pytania zadawał... Ja bym to najchętniej zagazował, ale moja żona mówi że to pokrzywdzone pokolenie trzeba zrozumieć.

 

Co mogę polecić od siebie ( w sensie co przez pdi śmiga i dobrze lata):

- 0,3g g&g i rwa

- 0,36g (nie wiem, nie używam, ale w teście KA całkiem dobrze latały)

- 0,4g Valken i stare guardery piaskowe

- 0,43g kalashe 1 seria i ds

- 0,45g bbking (choć nie wiadomo czy nie spuchną, póki co trzymają wymiar)

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że i rówież 1 seria 0.45g od Gunfire rośnie po pewnym czasie. W moim przypadku zaczęły rosnąć 2 tygodnie temu jak zrobiło się w uj zimniej. Aczkolwiek dopóki temperatura dopisywała to nie było z nimi żadnego problemu i latały naprawdę ładnie.

Także chyba można stwierdzić że mamy pierwsze naprawdę sezonowe kulasy do naszych karabinów :icon_razz2: . Inna sprawa jest taka że przechowywałem je na budzie mojego PC więc przez większość czasu były ogrzewane strumieniem ciepłego powietrza jak i do woreczka wrzucone były 2 małe paczuszki pochłaniacza wilgoci :icon_biggrin: .

 

Zamówiłem również valkeny 0.4g i po niedzielnej strzelance podzielę się wrażeniami.

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

Udało mi się ogarnąć swoją osobę więc i mogę napisać parę słów o valkenach.

- Potrzebują mocniejszego docisku gumki HU aniżeli kulki od MB, Guardera, czy Rocketsy od Gunfire co jak wytłumaczył łopatologicznie Mendi jest związane z o wiele lepiej wypolerowaną powierzchnią wierzchnia kulki. W moim wypadku wymagane było prawie 1.7x krotne mocniejsze dokręcenie HU w stosunku do rocketsów 0.45g.

-Po przeleceniu elektroniczną jak i manualna suwmiarką 30szt kulasów nie zauważyłem żadnych odstępów od podanych przez producenta wielkości średnicy kulki.

d276gppu5g50.jpg0yub4bnerbfc.jpgb66iykq7tz4e.jpg

-Zdjęcia przepołowionego kulasa 0.4g valken i dla porównania guarder 0.43g.

a22ip3872ab9.jpgvdx1dzw6wfk4.jpg

Dodam również iż kulasy Valkena wymagały przyłożenia większej siły aby je przepołowić aniżeli Guardery. Inna sprawa że ich powierzchnia jest bardziej podatna na wgniecenia i odkształcenia aniżeli guardery. Lecz ciągle nie zdarzyło się aby kulka w jakikolwiek sposób została uszkodzona w magu.cc8ghu5ceta5.jpg

-Kulasy prezentują również o wiele lepszy poziom jeśli chodzi o powtarzalność strzałów w porównaniu do Madbulli jak i Rocketsów.

W porównaniu do guarderów w moim wypadku nie było znaczącej poprawy co do skupienia i powtarzalności strzałów ale jak sami wiemy w naszym wypadku właśnie te małe różnice po zsumowaniu wszystkich elementów pokazują swoja wartość.

 

- Ostatnim plusem jaki zauważyłem jest to iż bardzo ładnie widać je w lunecie, szczególnie jeśli jest ładne słońce gdyż widać wtedy refleksy świetlne na kulce.

 

Co do minusów to na chwilę obecną zauważyłem tylko jeden. A dokładniej to strzelamy pieniędzmi :icon_biggrin:

 

*Oddane zostało ok. 60 strzałów. Wliczając regulację HU więc po wysztrzeleniu większej ilości dam znać czy coś się w moim mniemaniu zmieniło.

 

**Replika z której korzystałem to SWD A&K:

-Komora AP

-Gumka G&G Zielona

-Precka Guarder 6.02mm 570mm

-632fps

-Serwisowana przez Mendiego.

 

 

PS:Miał ktoś może okazję strzelać z tych nowych WE nuprol Diamond Grade 0.43g czy nie? Bo zastanawiam się czy by tego cholerstwa na wiosnę nie ściągnąć.

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

No to czekamy, aż ktoś odważny ( i przy kasie) odważy się zaryzykować 200 zł na kulki Nuprol 0,43g i je przetestować :icon_razz:.

Nuprol to WE, a ichnie poprzednie kulki 0,43g (zielone i czarne) były niezłe, ale nie najwyższej jakości. Ja tam raczej cudów się nie spodziewam, a kulki prędzej czy później będą u ganfajerów, bo już sporo produktów nuprola oferują.

Poza tym, looknijcie TUTAJ na 3 komentarz. Nie brzmi znajomo (albo rakietowo)?

Link to post
Share on other sites

@Endranii

z tego co widzę, to ciąłeś valkeny 0,4g, bo 0,43g są czarne. W zeszłą niedzielę razem ze Smirasem postrzelaliśmy na szarych valkenach na strzelance u Zeba. Faktycznie, ślicznie latają, przy czym nie zgodzę się z jedną rzeczą - mimo lepszego polerowania, te akurat kulki potrzebują mniejszego docisku hu niż odpowiedniki 0,4g innych firm. Była tak na obydwu replikach swd (gumy g&g oraz pdi). Porównywałem z piaskowymi guarderami i kulkami KA. Może valkeny nie mają dokładnie 0,4g? Trzeba by zważyć, a przy przeprowadzce posiałem gdzieś wagę - pozostaje podeptać na pocztę.

Link to post
Share on other sites

Poważyłem Valken'y 0,4g w 3 seriach po 10 losowych kulek wyszło mi 4,00g, 3,97g i 3,98g. Jak na moje to wagę trzymają dobrą.

Niestety sporym problemem jest ich widoczność. Dzisiaj próbowałem z nich strzelać w pochmurny dzień i nie było widać NIC! Poważnie zacząłem rozważać zakup białych 0,3g...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...