Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobra to ja teraz jako początkujący "sniper-wannabe", ciut się ośmiesze, ale też się trochę się i potłumaczę :icon_smile:

 

Ostatnio (po tuningach) wyszło mi na chrono ok. 460-470fps (przedtem ok 440fps) to doszedłem do wniosku o przesiadce z 0,25 na 0,30 - pominąłem 0,28 bo stwierdziłem, że chcę "poczuć" w miarę wyraźnie tą róźnicę.

 

Lekki OT---

Swoją drogą(najgorsza możliwa kategoria FPS - za dużo na AUTO, za mało[a już nic się nie da stuningować poza całym GB] na prawdziwy snipe), ale w sumie też nie chciałem być takim sniperem-sniperem co leży 30 min w krzakach, tylko bardziej strzelcem wyborowym (działać w teamie), ale pod osłoną i zdejmować te cele których "moi" nie dosięgają, lub grać defensywnie i sprawdziłem w praktyce, że to działa dla mnie ...ale prawda taka, że marzę o tym 500-520fps :icon_biggrin: które dało by mi przewagę tych 10-20m :icon_biggrin:.

 

Dlatego planuję (jak tylko pięniążki mi spadną skądś) A&K ACR Masada Sniper + komora Wii + Guarder/Promyk itd.

KONIEC OT---

 

Wcześniej kupowałem tylko 0,25 GG i Guardery (jeden raz kupiłem, ale się zawiodłem - były popękane sztuki do powybierania, inne powodowały [jeszcze w starej komorze HU] pusto lub dwu-strzały - GG nigdy mnie nie zawiodło). Jeszcze przy tej wadze sprawdziłem kulki czarne GG (jak się dobrze wyczuje broń, i jest BARDZO dobrze wyzerowana to NA PRAWDĘ daje to ogromną przewagę [i będę tego bronił z całego serca, choć wiem że wielu na forum to zwolennicy walenia "na pałę" po linii ognia ;P].

 

Ale POMYSLAŁEM SOBIE.... idealne byłyby kuleczki CIEMNO-SZARE(kompromis)... zakupiłem więc GG szare, niestety o ile jakość tip-top to kolor praktycznie biały :/

 

Strzelanka się zbliżała a ja nie miałem moich kompromisowych ciemno-szarych kulek, w związku z czym (niestety przeszukałem wszystkie sklepy itd. i dopiero na allegro znalazłem idealne ciemnoszare, 0,3 ......UWAGA!UWAGA! BB-KING

 

http://forum.wmasg.p...ng#entry1698297

(temat w którym wszyscy mieszają je z błotem)

 

 

 

...już sama karteczka mnie zniechęcała i klikając "Kup teraz" miałem wrażenie jakbym naciskał spłuczkę w kiblu do którego mi wpadło 45zł ;P do tego bałem się, że nie dotrą na czas, ale na szczęście dotarły w SB ok. 16 na paczkomaty :icon_biggrin:

 

I powiem tak:

1) Organoleptycznie:

- GG: biorąc je do ręku od razu wyczuć można że GG są ślicznie wypolerowane, "jeżdżąc" nimi między palcami nie wiesz czy kulka się kręci czy ślizga, a "jeżdżąc" paznokciem nie czuć żadnych chropowatości

- BB-K: kulki są chropowate ale na prawdę bardzo lekko jest to wyczuwalne = HU trzeba ciut przykręcić w dół; żadnych pękniętych/odkształconych/przebarwionych

2) Widoczność/Korekta toru lotu:

- GG: zauważyłem, że wyłącznie w bardzo pochmurną pogodę kulek tych czasami (też zależy od tła) nie widać gołym okiem, w lunecie widać je prawie ZAWSZE

- BB-K: gołym okiem nie ma szans ich dostrzec w trybie SEMI, a i w trybie AUTO trzeba stać tuż za strzelcem żeby dostrzec jak lecą, w lunecie natomiast przy słabej pogodzie jak ktoś ma dobre oko zobaczy "korektę" choć ciężko o to, w przypadku ładniejszej pogody (jaśniejszego tła) w lunecie widać je dość dobrze - CAŁY SENS TEGO ZAKUPU LAST-MINUTE! (w końcu tło prawie zawsze jest zielone/brązo-beże

3) Różnice w torze lotu:

Jedyna różnica jaką zauważyłem to, że kulki BB-K wymagają mniejszego ustawienia HU bo przy ustawieniu idealnym dla GG lecą ok. 2 mil-dot'y (powiększenie x3) wyżej przy ok. 40m - mniej wypolerowane = większe tarcie o gumke

 

Jeżeli chodzi o jakość, tor lotu (inne parametry niż ww.), zawodność - nie wiem, sprawdzę w bojach. Jak coś mam pod ręką magi z GG i z BB-K więc szybko się mogę przesiąść :icon_smile:

 

Ale prawdę mówiąc jakby była możliwość to na bank wybrałbym coś markowego w tym kolorze.

 

Jakie wasze doświadczenia z BB King? ;P ...czy ktoś to w ogóle miał odwagę załadować je do swojej repliki nie obawiając się o swojego wypucowanego promyczka, komorę RetroArms itd. ? :icon_smile:

 

BTW i OT: Jak sądzicie czy z ww. AK Masada Sniper (stock = 450fps) da radę wycisnąć choć z 510 fps?

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

Reklamując dziś Rocketsy 0,4 HG dowiedziałem się od Gunfajerów, że problem jest im dobrze znany i mają dostać/już dostali nową serię Rocketsów, która ma zachowywać swoje założone wymiary. Nie wiem jak to się ma do Waszych informacji powyżej o zbanowaniu pewnych tworzyw.

 

Dużo się pomylę, jeżeli stwierdzę, że obecnie jedyne snajperskie kulki niepęczniejące i dobre to Guardery 0,4 i wszelkie Valkeny? Przewidywany jest jakiś test Valkenów lub ktoś chciałby się podzielić kolejnymi opiniami? Ma ktoś może coś aktualnego do powiedzenia nt. Guarderów 0,43?

 

Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Guardery 0.43g są ok, tyle że są czarne. Betonowe 0,4g jakoś moim replikom nie podchodzą, ale za to stare piaksowe sa nadal niezawodne.

Co do valkenów, to cena robi swoje i mało jest chętnych do testowania. Sam zrobię sobie test czarnych 0,43g, ale najszybciej początkiem października.

Link to post
Share on other sites

Cześć, używam teraz tych 0.45 platinum, kupionych mniej więcej w okresie zachwalanym przez Was i miesiąc po. +/- po miesiącu lub dłużej, druga paczka. Kulki myte z przebarwieniami jak po pleni niektóre, nieprzebrane. Ogólnie to na KM miałem jedną zacinkę na MC, a teraz wywaliłem ok. 50 kulek na PDI 6.01 i jest OK. Jutro biorę replikę na dalsze testy.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe co mu powie kobita w okienku, jak jej powie: Proszę chwileczkę poczekać, sięgam po woreczek, bo chciałbym sobie kulki zważyć. :)

Kup sobie wagę elektroniczną, są tanie jak barszcz. Oczywiście dasz ją żonie/mamie. Bardzo się ucieszy a ty będziesz mógł jej używać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...