Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy jak myjecie swoje 0.45tki (Rockets Platinum), to zostają wam takie grafitowe ślady na kulkach po wyschnięciu? Jak gdyby ołówkiem maźnięte. Czy to może wina tego, że po umyciu wsadzam je w blaszany durszlak i je normalnie "odcedzam" i może od tego takie ślady się robią?

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Uwaga sniperzy mam ważny komunikat.

 

Kulki 0,45g rockets platinum

 

2 paczki kupione na samym początku jak wyszły pół roku temu.

Jedna paczka ma sie ku końcowi i zauważalne są zmiany w rozmiarze kulek (niektóre nie mieszczą się w lufę PDI).

Można to rozpoznać czarnymi przebarwieniami na kulkach (skrobia dostała wilgoci urosła i zrobiła się czarna)

 

FAKTY:

1. Kulki urosły dopiero po pół roku od otwarcia paczki.

2. Były trzymane w szufladzie w pokoju czyli cały czas były narażone na wilgoć>

3. Otworzyłem zamkniętą paczkę kupioną w tym samym okresie co poprzednia i wszystkie kulki są bialutki i bez przebarwień i mieszczą się bez problemu w PDI więc są cacy, latają wyśmienicie.

4. Kulki przerośnięte mają czarne plamki oraz bardziej żółtawy odcień od dobrych.

 

WNIOSKI:

1. Kulki można kupić ale po otwarciu trzeba trzymać je w jakimś pojemniku z czymś co pochłania wilgoć.

2. Nie myć ich zaraz po otwarciu paczki.

3. Przeglądać, przebierać i sprawdzać czy kulki z czarnymi przebarwieniami mieszczą się w lufę.

4. Mimo ze kulki nie mieszczą się w PDI to bez problemu wchodzą w promyka.

 

ZALECENIA:

1. Opłaca się kupić 0.45g kulki ale po otwarciu paczki trzeba je chronić od wilgoci.

2. Osobiście nadal będę ich używał :icon_razz:

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Ja nie myłem. Ja je wysypywałem po około 100 na ścirkę i lekko polerowałem. Teraz paczka świeża i wszystkie kuleczki bialutkie. I żadna się nie tnie. paczka otwarta leży w pojemniku z pochłaniaczem wilgoci. Kulki ładnie latają ale trzeba je odpowiednio przechowywać po otwarciu.

Link to post
Share on other sites

Z przykrością stwierdzam że część mojej kolekcji kulek się rozrasta...

GFC Rockets Professional 0.43g - Fioletowe ze srebrną naklejką 0.43g 1000pcs, kod produktu: GFR-PLAT-HG-43, kod kreskowy: 590769365143

Zakupione w kwietniu, otwarte w celu sprawdzenia jakości, odessane i zamknięte z pochłaniaczem w dużym pojemniku po suchym pokarmie dla rybek zaklejonym taśmą. Także nie wiem co powoduje puchnięcie ale chyba nie tylko wilgoć.

Obecna średnica 6.02-08, więc znaczna część nie przechodzi nawet przez promyka...

Link to post
Share on other sites

@shamoth

Jesli dobrze kojarze to juz dawno ktos pisał (i ja tez) ze te kuleczki zaczynaja rosnac. Mam paczke tych fioletowych z pierwszej serii nie otwarta, otworzona z tydzien temu bodajze czyli nie mialy kontaktu z powietrzem a i tak nie miescily sie do stockowej lufy. Natomiast rocketsy 0.43 ale czerwone - bez problemu nadal.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie narzekam póki co na rocketsy pro 0,43g i platinum 0,45g, bo wszystkie mam przesypane do słoiczków i żadne do tej pory nie urosły. Co więcej, jak na razie bez problemów przechodzą przez pdi 6,01 oraz edgi 5,98mm. Pytanie tylko, jak długo jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem dwie paczki rocketsów platinum 0.45, świeżo otwarte, nie leżakowały ani nic takiego, niestety 3/4 z nich nie przechodzi przez BB tester EDGI'ego 6.00 :(

 

Edit: oczywiście nie sprawdziłem całych 2000 szt. nie starczyło mi cierpliwości - jedynie po około 300 z każdej paczki.

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było poruszane ale dzisiaj się dowiedziałem że w okresie między pierwszą serią dobrych kałaszy a drugą zrypaną drogie niezbyt kochane EU wprowadziła embargo na pewien plastik/tworzywo/polimer często używany w kulasach powyżej 0.36g. Wilgoć to nie jedyny problem chodzi przede wszystkim o powietrze samo w sobie(tlen, azot)... Zalewamy kulki oliwą :icon_wink: ja wybieram ziołową z czosnkiem :D

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Lub przechodzić na samopowtarzalne i siać jak Rambo! :icon_smile:

Od czasu założenia pdik (04.2015), przez moje swd przeszło więcej kulek niż przez ostatnie 4 lata... Na festynach jak robimy strzelnicę, to idzie średnio ok. 500-600 kulek 0,3g G&G, a na strzelankach to mogę robić ogień zaporowy - na MA2015 sam zatrzymałem pluton atakujący wioskę: 5 zdjąłem, a reszta uciekła :icon_biggrin:

Niestety zapasy dobrych kulek się wyczerpują po woli, a po strzelaniu na 0,45g to ciężko się przerzucić z powrotem na sprawdzone, piaskowe 0,4g guardera.

 

Dostałem od kolegi Bartuce trochę Valkenów 0,43g, postrzelam z nich przy okazji testu edgi, tylko czekam na powrót mojego strajkującego rega - co2 mu nie służy.

Link to post
Share on other sites

Mendi: tak się zastanawiam nad twoim regiem. Jeśli jest używany z adapterem na kapsuły to całość jest w poziomie. Wtedy do rega dostaje się ciekły CO2. Może tu jest problem? Gdyby układ był w pionie wtedy reg pracowałby wyłącznie na fazie gazowej.

Nie nie, to nie stanowi, on po prostu się marudny zrobił, wcześniej działał poprawnie, a 2 pozostałe regi ze starszej serii działają ok - również w poziomie, zarówno zasilane kapsułą jak i butlą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...