Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Śledzę jakis czas ten temat. Odnosnie Guarderów 0,4, to sąte kulki i ta strona internetowa ? Bo w sumie wszedzie są one nie dostępne.

 

http://asg.warszawa....00szt,3839.html

 

Zastanawia mnie tez kolor, nieraz piszą że są one żółte (nawet na zdjeciach są jasniejsze i maja inna kartke), tutaj na stronie cytadeli są podpisane jako brązowe. Występują więc w dwóch kolorach, czy to moze te ze starej serii ? Przyklad o czym mowie http://www.specshop...._1000szt._-_BAG

 

I co lepiej kupic wg was do jakis 590-600 fps-ów , Te guardery 0,4 czy te 0,36 cybergun, czy jakies inne 0,36. Wole raczej jasne, a wiadomo ciezko o takie w tych masach.

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

:DEL

Te nowe guardery 0.4 nie są ani żółte ani brązowe ani kawa z większą niż zazwyczaj ilością mleka(starsze bodajże były takie), raczej taki poranny mocz wpadający w pomarańcz... sorry ale jestem facetem i podobno rozróżniam tylko 3 kolory ;]

Link to post
Share on other sites

:DEL

Te nowe guardery 0.4 nie są ani żółte ani brązowe ani kawa z większą niż zazwyczaj ilością mleka(starsze bodajże były takie), raczej taki poranny mocz wpadający w pomarańcz... sorry ale jestem facetem i podobno rozróżniam tylko 3 kolory ;]

 

Nie wiem czy spoglądałes na linki któe wrzucilem, na specshopie (i paru innych sklepach tez) są one na zjeciach typowo jasne i maja inna kartke, niz te z cytadeli. Gdzie więc i które kupic ?

Link to post
Share on other sites

:DEL

Jak dla mnie to nadal to te same kulasy, spec ma przepalone zdjęcie a cytadela lekko zwalony balans bieli a co do kartek to mniej więcej jak z DS, kolor zależał od okresu sprzedaży/produkcji, niebieska to nowsza więc cytadela bo na specu i tak ich nie ma ;]

Link to post
Share on other sites

Pewnie niektórzy mnie wyśmieją ale do snajperki używałem kulek PJ 0,25g kupionych na taiwangunie :) Po prostu takie mi zostały z AEGa, a że cięzko z dobrymi ciężkimi kukami, muisiały mi wystarczyć te. A najśmieszniejsze jest to że latały bardzo dobrze, oczywiście gdy wiał wiaterek było po temacie, ale nie o wagę mi chodzi a o ich celność. Kumpel kiedyś kupił 0,40 Madbulle (nie pamiętam czy nowe czy stare ale to było ze 3 lata temu) i strzelał z gazowej snajperki. Trochę się wkurzał że nienajlepsza celność. Dałem mu PJ 0,25, śmiał się. Po kilku strzałach miał banana na twarzy. Wyniki były lepsze niż na ciężkich MB :) nie było ogromnej różnicy ale jednak była. Potem kumpel biegał z PJtami zamiast MB na strzelankach. Robiliśmy też kilka testów w AEG gdzie PJ wypadały lepiej od MB 0,25 i G&G. W mojej emce z komorą KA i lufą Promyka dawały niemal idealne skupienie, lepsze niż inne kulki i nigdy nie miałem zacięcia. Więc na prawdę nie wiem skąd pojawiły negatywne opinie o kulkach PJ.

Ale do rzeczy, skoro 0,25 dają radę, to może cięższe kulki tej firmy okażą się dobre? Są czarne 0,36 i białe 0,32. W prawdzie ludzie piszą że wyszła nowa seria P&J Premium, która jest gorsza od poprzedniej(o której ja mówię) ale może wartoby sprawdzić celność tych cięższych.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to kulka może mieć masę i 0.0001g byle by tylko była idealnie sferyczna z jednolitą powierzchnią i jednolita w środku, na pewno szybciej będzie docierać do celu niż 0.2 tylko niestety startujący motylek na drugim końcu hali bezpyłowej będzie powodował dziwne jej zachowanie... mam nadzieję dość obrazowo opisałem kwestie masy kulek i dlaczego pożądane są ciężkie przez ludzi którzy posyłają je na ~100m

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszły do mnie Guardery 0,40g z Cytadeli ASG (z linku, który wyżej podał Oofo).

Wystrzeliłem kilka kulek (bez wybierania) przy lekkim wietrze i... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przy dobrze podkręconym HU kulki lecą dosłownie jak po sznureczku. Więcej napiszę jak je dokładnie przebiorę i wybiorę się na jakąś akcję.

Wysypałem parę i co rzuca się w oczy: przede wszystkim na wielu bardzo widoczne miejsce wtrysku. Dwie lub trzy były "spiczaste", tzn. miały coś w rodzaju odprysków, przyklejone do siebie miały opiłki plastiku. Zupełnie niekształtnych kulek, z ubytkami bądź nadlewkami nie zauważyłem wcale.

Natomiast co do koloru... ciężko mi go określić. W woreczku wydają się jasnobrązowe, poza nim ciemnopomarańczowe (złote?), może nazwałbym ten kolor miodowym. Nie dysponuję dobrej jakości aparatem, więc nie zrobię zdjęć. Jest on zdecydowanie żywszy i jaśniejszy niż ten ze zdjęcia na Cytadeli, przy czym również zdecydowanie żywszy i ciemniejszy niż ze zdjęcia na Specu, ale po mojemu to są dokładnie te same kulki, zdjęcia po prostu nie oddają rzeczywistości.

Mogę się jeszcze wypowiedzieć trochę na temat Biovali 0,3g, których wystrzeliłem prawie całą paczkę. Posegregowane były "po łebkach", przez co zdarzyło mi się kilka zacinek w lufie (ze 4-5). Przy bezwietrznej pogodzie - lecą prościutko. Ale przy minimalnym wietrze skręcały mi delikatnie na boki. Pewnym jest, że do karabinu z prawie 600 fpsami się średnio nadają, są mocno wywiewane i kończą lot uciążliwym i wyraźnie widocznym lobem (kulka "podskakuje" nawet ze 3-4 metry przy słabo podkręconym HU, przy mocniej podkręconym niebo ją wzywa).

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, niewykluczone jednak że to wina brudnej lufy, nie zawsze po strzelance ją czyściłem, a później o tym zapominałem. W tym momencie dbam o to zdecydowanie bardziej. Niemniej jednak, zdarzały się.

Edited by Nubek
Link to post
Share on other sites

Co do tych guarderów 0.4. Odebralem paczke dzisiaj. Kolor najłatwiej określić właśnie jako złoty, bo ni to zółć ni to brąz. Co do ich jakości przejrzalem narazie ok 100 - żadko zdażają się jakieś rysy czy niedoskonałości, ale za to jest inna mala wada - prawie na co drugiej jest takie mikro wgniecenie, (bardziej spłaszczenie). Wygląda jak by było to spowodowane gnieceniem się nawzajem kulek w opakowaniu. Myslę że przechowywanie ich w foliowym opakowaniu nie jest dobrym pomyslem. Takie malutkie splaszczenia mogly powstać nawet podczas transportu przez kuriera - wystarczy ze zostało coś cieżkiego polożone na paczkę. Warto może zasugerować przy zamówieniu, aby wsadzano to w jakis karton, bo ja otrzymalem to w zwyklym worku od DHL-a. Nie wiem jak celność/tor lotu gdyż nie mam narazie jak sprawdzić. Zamawiane w cytadeli.

Link to post
Share on other sites

Też będę zamawiał guardery 40 z cytadeli. Napiszę żeby wsadzili w karton i zobaczymy czy będą wgniecenia. Przetestuję je na mocnej snajperce z hpa i wstawię tu rezultaty. Niestety nie będę miał odniesienia gdyż innych ciężkich kulek nie posiadam.

Link to post
Share on other sites

Trochę postrzelałem i jestem zadowolony. Kulka jest niesiona na dystans ok. 80-85 metrów w prościutkiej linii, nawet lekki wiatr nie zmienia toru jej lotu. Póki co zero odchyleń od normy jeśli chodzi o lot kulki.

Jest pewna wada, którą zauważyłem podczas zmiany magazynka. Kulki zostawiły osad, jakby farba się starła, na "dżinglu" wypychającym kulki z magazynka. Martwi mnie, że mogą syfić zarówno komorę, jak i lufę. Ktoś miał podobną sytuację?

Link to post
Share on other sites

Ja używam 0,36 guardera z azteko. Moim zdaniem te kulki zawsze były (jak dla mnie) za miękkie, pakowanie ich do magazynków z mocniejszą sprężyną, albo ładowanie większych ilości może powodować własnie wgniecenia. No i zostawiają ślady w magazynku przy wylocie (przynajmniej u mnie), jak i w komorze. A latają jak dla mnie okej, jak nie trafi moge szybko poprawić 2 kulką bo mam elektryka :)

Link to post
Share on other sites

Kulki zostawiły osad, jakby farba się starła, na "dżinglu" wypychającym kulki z magazynka. Martwi mnie, że mogą syfić zarówno komorę, jak i lufę. Ktoś miał podobną sytuację?

 

Kulki 0.36+ po prostu syfią... wszystkie jakie miałem syfiły w miejszym/ większym stopniu. Można je umyć i jest lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cze

Wsadzilem niedawno PDI 6.01 do swojej "snajpy" M16 oraz kupilem nowy zapas G&G 0.3. Jednak po poczytaniu kilku stron zastanawiam sie czy nie przetestowac Guarderow i Blasterow 0.36 lub ew. 0.4. Mam 520fps i G&G lataja mi na ~60m konczac lot lekkim wzlotem. Ktore lepiej wyprobowac, 0.3, 0.36 czy 0.4 ? Czy 0.4 nie beda zbyt ciezkie do tej repliki ?

 

Guardery 0.36 sobie kupie z ciekawosci, ale Devile sa troche drogie do eksperymentow. Jednak na Allegro ktos sprzedaje BD 0.3 i 0.36 w dosc smiesznej cenie (30-40zl) wiec chcialbym wiedziec czy zaryzykowac taka "promocje" czy lepiej nie ?

 

PS. Precka wymiata, promyk moze sie schowac w krzaki.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Strzelałem dzisiaj guarderami 0,4 i nie do końca jestem zadowolony. Celność taka sobie, a kulki gniotły się podczas wkładania do magazynka. Na magu zostały żółte szczątki kulek. Za jakiś czas sprawdzę jeszcze raz z wybieraniem.

Dodam jeszcze że kulki zapakowanie były w folię bąbelkową a i tak niektóre mają te wgniecenia.

Link to post
Share on other sites

Chyba z 5 stron tego tematu w tył nadaje się do wyrzucenia. Ciągle ktoś wrzuca tutaj swoje przypuszczenia zamiast wrzucać potwierdzone informacje i testy w warunkach "laboratoryjnych".

 

Od nie wiem już jak długiego czasu wiadomo że 0,4 g GURADER/Madbull/King Arms są najlepsze. Pomimo iż są kompletnie dziadowe. Nie ważne skąd się kupuje. Ja ostatnie 4 paczki kupowałem na Cytadeli i przysyłali na zmianę raz partię lepszą (żółtą) a raz gorszą (miękką, pomarańczową). Nie widziałem jeszcze paczki w której wszystkie kulki byłyby okrągłe. Przeważnie większość kulek z paczki ma jakąś skazę. Mimo wszystko nadal są obecnie najlepsze.

 

Jak dla kogoś 0,4 g są za ciężkie to niech sobie złoży snajperkę i dopiero szuka kulek w temacie "Snajperskie kulki".

Edited by jano92
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Długi czas moja replika spędziła na różnych serwisach (dopiero Poldeck doprowadził ją do dobrej formy) i nie miałem okazji dużo z niej postrzelać. Zastanawiam się bardzo nad kulkami. Czy ładować 0.3g G&G lub nawet biovale (czyli jakość dobra/b.dobra), czy pchać się w średniawej jakości 0.36 lub nawet 0.4. Przeczytałem cały temat i jeszcze nie jestem w stanie samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie :P Zatem zwracam się z prośbą do Was, drodzy maniacy, cobyście to mnie oświecili.

Replika 545fps z lufką KMH 6.04.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...