Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Długi czas moja replika spędziła na różnych serwisach (dopiero Poldeck doprowadził ją do dobrej formy) i nie miałem okazji dużo z niej postrzelać. Zastanawiam się bardzo nad kulkami. Czy ładować 0.3g G&G lub nawet biovale (czyli jakość dobra/b.dobra), czy pchać się w średniawej jakości 0.36 lub nawet 0.4. Przeczytałem cały temat i jeszcze nie jestem w stanie samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie :icon_razz: Zatem zwracam się z prośbą do Was, drodzy maniacy, cobyście to mnie oświecili.

Replika 545fps z lufką KMH 6.04.

Tak, bierz kulki... bo my świętymi duchami jesteśmy! Wybacz, ale Fps to nie wszystko, za dużo innych zmiennych jest. Wbijaj na strzelanki, proś chłopaków o kilka kulek danej wagi i testuj samodzielnie. Często na strzelankach użyczam komuś kilkanaście kulek 0,40g czy 0,43g, do sprawdzenia, bo po co ma brać paczkę skoro nie strzelał z nich wcześniej. Czasem replika na teoretycznie najgorszych kulkach ma najlepsze osiągi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja zamowilem te szare kulki z domieszkami drobinek metalu, które polecał Mendi jakis czas temu, gdyż guardery 0,4 mnie nie zbyt zadowalają (mam jakies 620 fps, a jednak zasieg jakies 70m max przy gumce zielonej g&g i precce 590), a ponoc lepszych 0,4 od nich na chwile obecna nie ma. Napisze coś o tych szarych także, bo jak narazie sprawdzala je chyba tylko jedna osoba.

 

 

@Haptacz - polecalbym raczej dobre kulki 0,3, max 0,36, przy wiekszej masie musial bys bardzo krecic hopkiem, gdzie w koncowej fazie wbijala by sie w gore i konczyla lobem, to moze wtedy poleci na 60 m - to tylko moja opinia, ale mam juz druga sniperke a w miedzyczasie mialem elektryka. Jak nie ma bron tych fps-ów to te kulki lecą takim wymeczonym torem, jak by je ktos rzucal a nie strzelal.

Link to post
Share on other sites

Nie widze opcji edytuj więc dodaje nowy post:

Co do kulek cybergun 0.36 latają ładnie, dobrze reagują na hop-up, jednak do mojej repliki za lekkie (po jakis 80-ciu metrach skrecaly losowo lub lecialy w gore). Po zalozeniu slabszej sprezyny bylo lepiej. Wiec wg mnie nadają się idealnie do replik w przedziale 500-580 fps.

Ilość odrzutów raczej mniejsza jak przy guarderach 0.4. Na wszystkich tych odrzuconych wystepuje jak by tylko jeden rodzaj wady fabrycznej tj. zle wykonczone miejsce wtrysku. Innych wad nie ma, jak np w guarderach wgniecen czy ryski. Po przekrojeniu wydaja sie ok, nie ma zbytnio pecherzykow, za to odrazu widac te drobinki metalu. M.in dzieki temu kulki są sporo twardsze, wiec nie gniota sie w magazynkach. Co do regulcji hop-up, rozwiesilem na drzewie moje ponczo zimowe, wiec mialem ładne białe tło :)

P.S chetnie odsprzedam czesc kulek, ponieważ musiałem zakupic 2 paczki, nie wysylali zamowien ponizej 20 zl

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.airsoftmegastore.com/6674-0-40g-goldenball-airsoft-bbs-1-000-round-bag-black-bb-gb-5040d.aspx

 

Czy ma ktoś w USA osobę, która by przyjęła zamówienie na 3 paczki tych kulek i wysłała je na mój adres? Przelew jest z góry, ale osoba musi być zaufana - nie wyślę pierwszej lepszej, choć to mało kosztowało :)

Proszę o kontakt na PW.

Link to post
Share on other sites

Sebolek porównałem te kulki.

Strzelałem na 28m w budynku. 580fps, lufa pdi. Na kartonie odrysowałem A4.

Blastery 0,40g na górze; Guardery 0,40g na dole.

DSC05196.JPG

Guardery są twardsze od Blasterów kupionych w lutym. Blastery mają powierzchnię gładziutką a Guardery są trochę pomarszczone, porowate. Blastery są bardziej plastyczne od proszkowatych Guarderów. Nie widziałem osobiście Golden Balli ale na zdjęciach były jak właśnie Guardery (kolor, powierzchnia, malutkie liczne babelki w środku)

Poza tym Guardery lepiej mi podkręcały. Po wystrzelaniu BD ustawiłem lunete centralnie w trafienia... następnie po strzelaniu Guarderami widać, że trafiały 8cm wyżej i co najważniejsze widać jakąś koncentracje trafień czego o BD nie można powiedzieć (2 z 30 kulek odleciały mi gdzieś poza karton)

 

Odstawiam swoje Blastery i zamawiam kolejne paczuszki Guarderów.

Kurde też chciałbym te Goldenballe z amełyki ;p

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Ja również używam guarderów i czarnych devilów o wadze 0,40g.

I potwierdzam test Skilroda.

Blastery świrują zwłaszcza na większych odległościach, i trzeba je mocniej podkręcać.

W dodatku ciężko je zobaczyć, z beżowymi nie miałem doczynienia.

 

W moim odczuciu guardery 43 są równie dore co 40.

Jednak na 100% nie mogę tego zmierzyć bo mam do nich trochę za słaby sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Czy ktos obecnie uzywa kulek 0,43 firmy WE ? Wczesniej widzialem posty o nich. Jesli tak, to czy moglbym o odpowiedz na takei pytania?

-są to kulki zielone, na ile je widac w lunecie ?

-jak się zachowują przy lekkim wietrze, bo np guarderki 0,4 leca idealnei prosto, ale jak nie wieje, lekki nawet podmuch wiatru juz potrafi duzo zmienic

-czy odejmują duzo przy zasiegu w stosunku do 0,4 (tu odpowiedz bedzie raczej subiektywna)

-czy ma ktos odsprzedac ze 100 sztuk do testow, bo jednak kupic 2000 i sie maja okazac do d*** to mi sie nie widzi :D

Link to post
Share on other sites

Rozglądam się za jakimiś dobrymi 0,36g.

 

Zielone guardery są FATALNE (potrafią same z siebie zejść 2-3 metry z celu na dystansie 90m, jakaś masakra), zielone blastery są świetne ale czuję potrzebę głębszego research'u dostępnych alternatyw.

 

Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Czy ktos obecnie uzywa kulek 0,43 firmy WE ? Wczesniej widzialem posty o nich. Jesli tak, to czy moglbym o odpowiedz na takei pytania?

-są to kulki zielone, na ile je widac w lunecie ?

-jak się zachowują przy lekkim wietrze, bo np guarderki 0,4 leca idealnei prosto, ale jak nie wieje, lekki nawet podmuch wiatru juz potrafi duzo zmienic

-czy odejmują duzo przy zasiegu w stosunku do 0,4 (tu odpowiedz bedzie raczej subiektywna)

-czy ma ktos odsprzedac ze 100 sztuk do testow, bo jednak kupic 2000 i sie maja okazac do d*** to mi sie nie widzi :icon_biggrin:

 

Mam jeszcze pół słoiczka tych kulek, chętnie zakupie jeszcze paczkę jak tylko się pojawią.

Odpowiadając w kolejności:

- kulki sa zielone, kolor jest jasny i żywy (0,36 guardera są w odcieniu zgniłej zieleni), dobrze widać je w porządnej lunecie

- kulki lecą prosto, nie ma większych problemów z odchyłami, ale nie czarujmy się to nie śrut, po 80m przy lekkim wietrze każda kulka zejdzie z wiatrem, dlatego bierze się poprawki

- te 0,3g więcej przy 600fps już tak nie oddziałuje na zasięg, ale daje sporo jeśli chodzi o wiatr; na 0,40g guarder i na 0,43g we trafiam w kominek na 104m, potrzebna jest regulacja hop

- jeśli dorwę nowy worek, to mogę ci odpalić te 100 kulek, ale nie wcześniej

 

Zawsze ze sobą targam setkę kulek 0,40g Guarder i 0,43g WE oraz 50szt. chomiczków Straight w odświętnym przybranku, zależnie czy strzelam w lesie czy na łąkach (widoczność kulki) oraz od siły wiatru, pakuję do magów jasne guardery lub zielone we i doregulowuję hopa. Srajty wyciągam tylko na specjalne okazje, gdzie każdy strzał się liczy, potrzebują co prawda mocniejszego docisku hopa i minimalnego zwiększenia fps, a wyciągnąć na nich można bez większych problemów 110m w sylwetkę

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...