Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja również doczepiam się do pytania o devile 0,36g i 0,4g. Rozumiem, że obecnie jest to jedyna rozsądna opcja?

 

Może mi ktoś (oczywiście subiektywnie) ocenić jaki kolor maja BD 0,4g? Jest to głęboka, typowa czerń czy raczej ciemna szarość? Zastanawiam się czy jest opcja je dostrzec w trakcie lotu i ew. brać jakieś poprawki czy strzelamy czysto na czuja :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dwie strony wcześniej odpowiedziałem Ci że mam 0,4 BD a dwa posty niżej dodałem zdjęcia w dobrej jakości ;). Kulki przy 600fps widzę tylko na tle nieba lub czegoś innego jasnego. Moim zdaniem to najlepsza opcja. Są grafitowe. Zdjęcia robiłem przy lampce.. W dzień są delikatnie jaśniejsze

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Kulki 0,40g: obecnie lepsze od najnowszych madbulli są gaurdery - jest mniej odrzutów, są lepiej wypolerowane i ładniej latają. Poza tym nie sa wściekle pomarańczowe, tylko bardziej pod kawę z mlekiem podpadają - jak stare mb ze słoików z zieloną nalepką. Woreczek guarder 0,40g 1000 sztuk u gunfajerów coś 27zet kosztują.

Link to post
Share on other sites

Czyli prawidłowość dobreDevile 0,40g oraz dobre Guardery 0,40g nie przenosi się na wagi 0,36g tychże producentów?

 

Jak wygląda widoczność kulek zielonych w praktyce. Nigdy takich nie używałem.

Nie ma reguły, niby te kulki są klepane z tego samego materiału i może nawet w tym samym miejscu, ale na zasadzie spostrzeżeń z użytkowania wychodziło, że mb są lepsze od guarderów - przynajmniej było tak długi czas. Kulek 0,36g raczej nie używam, zostało mi kilkadziesiąt mb 0,36 sprzed 2 lat i kilka straightów - trzymam je do testów. Używam natomiast kulek 0,40g i 0,43g, kupuje je dosyć często i miałem wszystkie typy poza BD.

 

Według mojej oceny, najlepsze na tą chwilę (pomijam BD bo nie miałem):

- 0,40g - guarder z najnowszej serii

- 0,43g straight niezmiennie :icon_razz: , ale 0,43g WE zielone latają bardzo dobrze, a że są jasne zielone to widać je w lunecie.

 

A do ciemnych kulek - czarne, szare i zielone - bardzo łatwo jest ustawić replikę, po prostu na otwartej przestrzeni, na tle nieba strzela się na płasko i obserwuje tor lotu w lunecie. Najpierw przesunąć krzyż w poziomie, później regulować hu, a następnie krzyż w pionie. Jak się dobrze wszystko zgra z krzyżem, to później pomimo słabej widoczności kulki np. w lesie, można spokojnie celnie strzelać.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z madbullami 0,4 które ostatnio kupiłem do repliki z 635 fps. Kulki ścierają się łatwo zostawiając ślady na gumce hopa i dyszy. Po czyszczeniu lufy na szmatce też jest trochę pozostałości z kulek, poznaję po kolorze. spotkaliście się z tym kiedyś? Te guardery 0,4 są pod tym względem lepsze?

Link to post
Share on other sites

Jest napisane w kilku miejscach w postach powyżej, że mb 0,40g z nowych serii są miękkie, gorzej wykonane niż poprzednie serie i dziadowskie, oraz że guardery nowe lepsze są. Ale po co czytać...

 

UP.

Przy okazji artykuliku o nowych kulkach 595 - http://wmasg.pl/pl/news/show/454283

zapytałem producenta o nieco cięższe wynalazki:

Witam

nie planujecie może wypuszczenie kulek o większej gramaturze? 0,40g 0,43g oraz cięższych. Nisza tych kulek jest obecnie bardzo skromna i jeśli wypuścilibyście te kulki w jakości wykonania waszych 0,28g to byłby szał.

Pozdrawiam

 

Odpowiedź:

Witam,

 

aktualnie prowadzimy rozmowy z producentem amunicji ASG i testują materiał do wagomiaru 0,40g (kolor jasny by były widoczne). Wszystkie kulki są produkowane w takim samym procesie techniologicznym, problemem jest materiał gdyż zastrzegliśmy sobie że jakość ma być na najwyższym poziomie !. Czekamy na produkcję i na próbki które przetestujemy sami i zapewne przez jakiś serwis

 

Aktualnie w teście kulki 0,28g wypadły najlepiej ale nie może być to miarodajne bo ile replik tyle testów

 

Pozdrawiam.

 

Jest to jakieś światełko w tunelu, może niemrawe póki co ale jednak.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Prosiłbym o doradzenie, jakich kulek powinienem używać w swojej replice. Posiadam FALa Classic Army zrobionego na karabin snajperski. W środku lufa Promyka, całość generuje 580-585 FPS.

Przestrzelałem prawie całą paczkę Biovali 0,30g. Mam na nich dobre skupienie, jednak kulki w końcowej fazie lotu są wywiewane w górę i kończą lot lobem, a nadmierne skręcenie HU powoduje zmniejszenie się zasięgu (wyraźnie widoczne). Czytając tematy o kulkach wydaje mi się, że najrozsądniejszą opcją będą Blastery 0,36g. Co sądzicie?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Shamoth - dużo się różnią od serii "kawowej" (0.4g)? Mam co do nich mieszane uczucia, niby były twardsze i zwykle lepiej wykonane od madbulla ale nie kręciły...

 

Na 100% nowa seria 0.36g jest świetnie zrobiona.. gdyby nie ten kolor. Nawet nie syfią jak te stare.

Link to post
Share on other sites

Kawowa imho była tragiczna, szczególnie wykończenie powierzchni. Te nowe szare lepiej się kręcą, i tak wymagają miękkiej gumy, i środek ciężkości też dobrze usadowiony bo w środku praktycznie zero pęcherzy, prawie jak DS tylko mniej plastyczne i bardziej kruche... przynajmniej ta partia którą dorwałem miesiąc, może dwa, temu w cytadeli.

Nie wiem jak 0.43 ale tych chyba BD nie odświeżał... może ktoś ostatnio je kupował i ma porównanie z tymi z przed 2 lat?

A jeszcze mam absurdalne pytanie... z jakimi najcięższymi kulkami biodegradowalnymi do użytku snajperskiego się spotkaliście/używaliście z powodzeniem?

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Jak piszecie jakie o kulkach podawajcie ich odcień i datę zakupu lub informacje o dacie produkcji. Albo info, że kupione niedawno to po dacie posta można dojść.

 

Stare Devile 0.36g są do dupy, nowe są lepsze. Te nowe mam od niedawna a stare... no cóż, nie będę ich używać, przez precki przechodzą ale po prostu "nie latają".

 

Madbulle też się lekko zmieniają póki co chyba na niekorzyść.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Dobrze, że wstrzymałem się jeszcze z zakupem.

Czytałem posty wyżej o Guarderach 0,4g (żółty kolor, obecnie widzę dostępne na Cytadeli). Używałem kiedyś lżejszych Guarderów i raczej nie wspominam ich dobrze. Wcześniej myślałem też nad Madbullami, ale po opiniach zrezygnowałem.

Shamoth, będę czekał na to porównanie, bo jestem teraz w kropce, które kulki wybrać. Nie byłoby problemu, gdyby Blastery były sprzedawane w paczuszkach po 1000, jak i Guardery, a tak to nie uśmiecha mi się dać 90zł za butelkę. :icon_wink:

Edited by Nubek
Link to post
Share on other sites

@Nubek

To z mojej strony poczekasz trochę niestety ;]

Weź sobie paczkę tych mocznikowatych Guarderów 0.4 za ~30zł bo i tak starczy Ci na jakiś czas, ofc trzeba przebrać i rozdzielić przynajmniej na 2 grupy, wprawki/do tarczy i na jebanki/do ludzi ;]

Jeśli Mendi ich używa to znaczy że nie są takie złe a na pewno łatwiej optykę na nich wstępnie wyzerować niż na szarych BD...

Link to post
Share on other sites

Jak bardzo chcesz to za "piątaka" + przesyłka wyślę po 50-100sztuk madbulli 0.4g, devil blasterów (kolor kako) 0.4g i 0.36g nowych devili, czarne bioki PJ 0.3g o ile gdzieś jeszcze znajdę te czarnulki.

 

Sobie sprawdzisz i nie stracisz fortuny.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...