Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Mam pytanko, czy z Devilami występuje ten sam problem? Czy też trzeba przeprowadzać operację z kolą lub praniem?

 

Ps

Z praniem mogę mieć kłopoty, bo nie miewam"sztywnych" skarpetek, ani "zafajdanych" gaci... :icon_wink:

 

Mam jakieś sprzed 3 miesięcy (0,36 i 0,40g)... jednak wolę je przepłukać i przejrzeć. Z tym, że nie strzelałem z nich, bo póki mam lepsze to nie będę ładować...

PS.

Można skarpetę przywiązać do kota i wpuścić do zamkniętej kabiny prysznicowej z otwartym natryskiem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kurz bierze się z "powietrza" i nawet w hermetycznych pojemnikach się pojawia, co innego że jego faktyczny skład jest różny i czasem są to po prostu różne "luźne" związki utleniania powierzchni, dlatego dla zasady płuczę kulki w detergencie, z wyjątkiem bio ;]

 

@mikadorus

Też jest to metoda ;]

Względnie można kulkami nafaszerować marakasy w szkole muzycznej i po kilku tygodniach mamy je wystukane jak nigdy ;]

Link to post
Share on other sites

Co niby miał by zjeść kwas fosforowy z coli na tych kulkach bo nie kumam? Po co robić zbędne czary skoro do mycia kulek wystarcza ciepła woda z mydłem, potem wypłukać, odcedzić i wytrzeć? Co w kulkach ma wam się "utleniać"? Coś mi się zdaje, ze niektórzy tu doszukują się magii w prostej czynności jaką jest przemycie kulek.

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem zdjęcie ręcznika po wycieraniu kulek które były myte raz wodą z mydłem i drugi raz przy użyciu coli. Został nalot. To znaczy, że nie zawsze wystarcza zwykłe opłukanie. To zależy od kulek. Czy cola trochę pomogła nie wiem. Nie zauważyłem zmian i chyba lepiej wrzucić kulki do pralki.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam , testował ktoś może kulki 0,36 firmy King Arms .

Kolor mają szarawy a co ciekawsze przyciąga je magnes .

Widziałem słoiczek w cenie blisko 70 zł i zastanawiam się nad kupnem ponieważ 0,4 MB nie nadaje się do niczego .

 

Dostałem parę sztuk do przestrzelania. Niezbyt...;/ przynajmniej te co doszły były marne.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz . Wygląda na to że mając 570 fps musze używać 0,30 BIO

 

Ja mam 580 fps i używam 0,4 guardera szarych, jak dla mnie jest dobrze choć pewnie mogło być lepiej. Dużo daje przebranie kulek, nie próbowałem jeszcze mycia.... Strzelam na 80 m (trafienie w sylwetkę człowieka jakieś 90% szansy)

Link to post
Share on other sites

Porównanie P&J i BBking 0.43

 

Dzis dotarły do mnie biale 0.43 od pj. Na opakowaniu nawet nie ma napisane że waga 0.43, poprostu nie zaznaczono zadnej wagi, a opakowanie jest standardowe.

Jak tez wczewsniej pisalem mam tez troche kulek bb kinga. Pierwsze wrazenie miałem takie, ze sa to te same kulki, przynajmniej tak sadzilem z wygladu.

Jednak nie jest to ten sam materiał. W trakcie rozcinania aby spawdzić czy nie ma pęcherzyków okazało się, że pj są troche bardziej plastyczne, ale w stopniu zdatnym do uzytkowania - coś jak zółte guardery czy madbule. Reszta to samo, czyli slaba polerka i trochę brudzą czarny materiał. Jednak jakoś jestem bardziej do tych pj skłonny.

 

Jedna ważna uwaga co do bb kingów - na wadze analitycznej zamiast wagi 0.43 pokazywalo 0.40 - 0.41. Wiec kwestia czy waga zle waży czy faktycznie te kulki są tak niedowazone. Postaram sie zwazyc teraz PJ, BBking i madbule w jednym czasie wiec bede wiedzial czy to wina wagi czy kulek.

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Guarder 0.4g (szare) vs BB Warz 0.43g DEFECTIVE (białe)

 

Strzelałem ostatnio trochę do tarczy. Karabin może nie był idealnie poskładany ale oddałem na tyle dużo strzałów że można z tego wyciągnąć jakieś wnioski. Strzelając celowałem zawsze w ten sam punkt w środku tarczy. Nie brałem żadnych poprawek żeby nie dyskwalifikować Guarderów w przypadku których branie poprawki jest niemożliwe ze względu na to że są niewidoczne w lunecie.

 

Pierwszego dnia strzelałem z 66m:

0.40 - 4 trafienia na 14 strzałów

0.43 - 8 trafień na 14 strzałów

 

Aby mieć pewność oddałem jeszcze 2 serie z tej samej odległości. Tym razem odkręciłem trochę HU:

0.40 - 4 trafienia na 10 strzałów

0.43 - 9 trafień na 10 strzałów

 

Następnie jeszcze jedną serię z odległości 90m:

0.43 - 4 trafienia na 10 strzałów

 

2 dni później korzystając z chwilowej stagnacji ośrodka oddałem kolejne 2 serie z odległości 72m:

0.40 - 6 trafień na 15 strzałów

0.43 - 9 trafień na 13 strzałów

 

Oczywiście BB Warz do testów zostały przebrane żeby wykluczyć kulki z defektem. Po przebraniu 201 kulek odrzuciłem 24,3%. Guarderów nie przebierałem bo tam nie ma czego przebierać.

 

Także jak dla mnie to Guarder/Madbull/KingArms czy jak to zwał, na razie idą w odstawkę.

Link to post
Share on other sites

Odemnie ciag dalszy o PJ-tach 0.43. Dzis w koncu sprawdzone w boju. Pierwsze co to oczywiście kulki przebrałem, odrzuciłem jakieś 20%.

 

Co to samego strzelania - wrażliwe na hop up, wystarczy dać mniej podkrecania niż do 0.4 madbula, ale to napewno ze względu na słabą polerke. Dodanie tyćkę więcej zaraz powodowało że leciały w kosmos.

 

Celność - wg mnie na bardzo dobrym poziomie. Nie bawiłem się w żadne tarcze itp - obserwowałem poprostu lot kulek w lunecie strzelając np w drzewo na dużym dystansie, bo widać je znakomicie. Trafiały idealnie tam gdzie był krzyż lunety (uderzenie w drzewo dobrze słychac też więc to potwierdzało że nie spadały bliżej), zwiększając dystans lot był cały czas taki sam, a pod koniec lotu poprostu łagodnie opadały. Co któraś kulka - z 1 na 20 potrafiła polecieć dziwnie gdzieś w bok, ale taki błąd myślę że jest do wybaczenia. Ogólnie jestem na tak, przy najbliższym zamówieniu z taiwana pewnie domówie jeszcze z paczkę. Postaram się je jeszcze zważyć czy napewno mają więcej niż 0.4.

 

Konfiguracja broni:

vsr, mancraft, ustawione ok 470 - 480 fps przy kulce 0.4, zielona gumka falcona typu vsr, lufa promyk 650.

Link to post
Share on other sites

Oto testy białych bbkingow

Na dystansie 70m trafienie to pestka.wszystko wchodziło w tarcze typu żołnierz.

80 metrów było mi trudniej bo strzelałem z pozycji stojącej ale większość strzałów wchodziła.

Z 90 metrów już miałem bardzo słabe warunki bo rośliność mi przeszkadzała ale oddałem 5 strzałów i 2 weszły więc myślę, że przy lepszych warunkach też można z nich kosić z 90m.

 

Karabin swds a&k.640 fps, precka guardera, gumka niebieski madbull i komora czeska.

 

Ogólnie z kulek jestem zadowolony :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...