Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

bb kingi roznia sie od tych pj-tow twradoscia i powierzchnia bo mam te i te. Dlatego wyslalem pj do porownania Mikadorusowi czy roznia sie od dum dum. No i najwazniensse czekamy na test celnosci obu firm po przebraniu. Nie zaluj kulek, zrob po 20 strzalow z tych i tych, bedzie wiarygodnie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie że kałasze to taki wyjściowy substrat do wykończenia/wypolerowania, chyba że były wypolerowane i zostały piaskowane, i dopiero z tego robi się PJ/DD/BBK... no chyba że reszta też jest taka matowa jak by była odlewana z gipsu...

Link to post
Share on other sites

Prawie nie robi dużej różnicy :icon_smile:? Zróbcie te testy ze zdjęciami przestrzelonych kartek lub chociaż średnicą trafianego pola w opisie.

 

Takie pytanko odnośnie - jeśli już mam protestować te kilka rodzajów kulek 0,43g, to na jakich dystansach chcielibyście umieścić tarcze i jakiego miały by być formatu?

Bo mi tam osobiście zwisa czy replika ma idealne skupienie w a4 na 70m, przy replice +600fps mnie interesuje raczej żeby kulka trzymała tor lotu i siadała w środku krzyża, tak by na 90-100m klepnąć kucającą sylwetkę.

Link to post
Share on other sites

Bardziej niż dystans interesuje mnie skupienie pozwalające zdjąć jakiś wystający z okupu łepek ale nie mam takiego doświadczenia jak Ty Mendi czy Shamoth więc mogę przesadzać ;). Fajnie by było zobaczyć po prostu jakąś tarczę (pudło) z trafieniami.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Tarcze mam raczej większe, te wojskowe A3, ale zawsze można coś mniejszego wydrukować.

A w wystające łepki z zasady nie strzelam - lepiej odżałować fraga niż szyć komuś ucho lub nos. Bardzo za to lubię strzelać w wystające zza drzewa kolana i łokcie :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Dziś do Mendiego dotarły kulki...

 

Mnie za to przydarzyły się 2 zacinki na DD. Trzeba przebierać kuleczki, a akurat mi się nie chciało. Jednak to pierwsza zacinka od ee, 6 lat? Ostatnio miałem taką na cybergunach :icon_biggrin:.

 

Najbrzydszą kulkę odkryłem w PJ, ale sądząc po podobieństwach to i w DD mogła mi się taka w lufie zaklinować.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Przebiorę te kulki przed testem, nie uśmiecha mi się zacinka przy 500fps na wylocie.

Poprosiłem Visqa o kilka kulek bbking do testów.

Łącznie teraz mam z 0,43g: 3 partie kulek białych, zielone, szare i czarne. BD nie posiadam i bym sobie je darował, z racji że są czarne i bezsensowne jak guardery.

Testy rozpocznę na weenedzie

Link to post
Share on other sites

Odnośnie Dum Dumów 0.4g. Mam je i częściowo je przebrałem, częściowo bo z lenistwa nie chce mi się przebierać wszystkich od razu. Przebrałem chyba 100 z 1000 i więcej mam kulek z małymi defektami niż "czystych". Defekty to widoczne szwy, których praktycznie się nie wyczuwa po przejechaniu palcem/paznokciem, oraz kratery, czy to po złym wtrysku czy przez wadliwą matrycę wtryskową. Najwięcej jest kulek z kraterem. Ponadto, kulki cholernie łatwo zadrapać paznokciem a nawet można w ten sposób kulkę ścierać :P.

Link to post
Share on other sites

Nie są takie złe jeśli porównać do innych (po przebraniu). Jakby cena była porównywalna z guarderami to są świetne.

 

Gorzej, że potrafią się zapchać ;/ i na większe gry tudzież tam gdzie jest odliczana amunicja nie polecam tych kulek.

 

 

Początkowo byłem zachwycony, bo latały i to nieźle, a z każdą wystrzeloną kulką jest coraz gorzej.

Link to post
Share on other sites

tak samo pj-ty. Na poczatku pieknie a teraz mi sie w ogole do lufy nie chca miescic a proba wystrzelenia konczy sie zacinka.. jak by z czasem sie powiekszyly czy co.. ;/ ? Wrzucilem je dla testu do wody, moze nasiakaja od pary wodnej bo az sie wierzyc nie chce. Wynik potwierdza suwmiarka- maja rozmiar 6,00 mm a inne kulki roznej wagi jakies 5.95 mm. Mysle ze z dum dumami to samo sie zrobilo skoro na poczatku ok a teraz lipa.

Link to post
Share on other sites

Hmm jak misie haribo zalane wódką i wsadzone do lodówki ;]

Podstawowy problem DD, poza wymienionymi, to cena, która jest 2x wyższa od konkurencji. 1k kulek w cenie 2k bbk kalach pj...

 

Shamoth, a jak te kałasze w końcu? Miałeś okazję coś z nich postrzelać żeby wydać opinię jak się sprawują?

Link to post
Share on other sites

Hmm jak misie haribo zalane wódką i wsadzone do lodówki ;]

 

Będą dum dumy bio to można zalać wódką... :icon_wink:. Przynajmniej nie będzie straconej kasy.

 

Mendi- co z testem? Mam nadzieję, że DD/ PJ nie narobiły szkód. Obecnie przez te potworki latam z AKSU..

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...