Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem 3 różne woreczki - będę miał porównanie z Arma Tech (no i zobaczę, czy lepiej u mnie latają 0,36 czy 0,40, żeby wiedzieć).

 

Jak chodzi o małe paczuszki to Specny przepakowane po 100szt są w Azteko.

 

Dzięki

 

Potestuję :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Panowie (i nieliczne Panie ?) czy ktoś miał styczność z kulkami które to zwą się Geoff's BBs ? Z tego co wyszukałem to straszny hype jest nakręcany na ten kompozyt i wszelakie testy wyglądają obiecująco. Paczki wyglądają jak jakieś podrzędne gówna, ale wiecie co mówią o ocenianiu ksiązki po okładce :icon_mrgreen:

Waga od 0,20g do 0,45g. Na forum nie znalazłem żadnej wzmianki. Ktoś, coś ?

 

 

 

$_1.JPG

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

W sumie nie zaszkodzi spróbować, gdyby były w kraju dostępne, ale moim zdaniem to kolejna nieznana firma typu krzak, która wypuszcza nagle super precyzyjne ciężkie kulki, zapewne z tej samej fabryki i partii co inni "producenci". Było już kilka takich ostatnimi czasy, gdzie kulki okazały się biedne i słuch o firemce ginął.

Link to post
Share on other sites

O geoffsach bardzo dużo się mówi na forach VSR czy SRS, generalnie ludzie są z nich bardzo zadowoleni, mówią że to jedne z najlepszych kulek. Klasa taka sama jak kulki BLS pakowane w ich firmowych opakowaniach, które są dostępne w Czechach. Jedynie w porównaniu do bls różnią się tym, że wymagają nieco słabszego docisku hopka. Jak masz dosyć łatwy dostęp do geoffsów, to bierz ile da radę, bo warto.

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że dana firma może być znana i lubiana za swoje kulki 0,25 do 0,3g, ale te ciężkie powyżej 0,4g niekoniecznie sama robi i jakość może odbiegać - tak jak pisałem wyżej. Niemniej jednak przetestować można.

Może na BW będą dostępne kulki BLS to się zaopatrzę, w zaszłym roku kupiłem tam shootone 0,43g, używam ich do dziś (choć mają info o 2 miesięcznej przydatności od rozpakowania) i jestem zadowolony.

 

@Mark97

Na BW będziesz w malowanych ryjkach czy widzimy się w celowniku?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Hmm...czyli nikt osobiście nie miał okazji postrzelać z tych kulek. Poszperałem trochę i nie wiem jak lżejsze kulki ale te cięższe są bardzo chwalone i pożądane przez airsoftowych snajperów. Zauważyłem nawet że na anglojęzycznym klipie na YT będącym testem kulek Specny, są one zestawione z Madbullami i z tymi Geoff's właśnie. Nie zauważyłem jakiejś dramatycznej różnicy między SA i Geoff's a kulki Specny są jednak i łatwiej dostępne i ciut tańsze.

Anyway przed sezonem zapewne kupię z 2k tych Geoff's i zobaczymy o co chodzi jakby. Zawsze można odsypać trochę kulek i podesłać któremuś z forumowych testerów. Na chwilę obecną znalazłem jedynie na ebay.co.uk i na stronce sklepu outdoorandtactical.co.uk (jeżeli ktoś uzna że to reklama to do kosza z tym linkiem).

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

Popatrz sobie na youtubie ... Śmiesznie wyglada snajper z snajpa 1 J strzelający kulkami 0.45

W pierwszej chwili myślałem ze podczas strzału zrobił zwolnienie z 60 fps na 30... ale to po prostu kulka leciała z prędkościa aepa.

Zasięg miał - celność też ... ale zanim doleciała mijała pełna sekunda z kawałkiem.

Dla łatwiejszego zobraowania:

Strzał który leci 2 sk ... kulki 0.4

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites

Kulka leci pięknie, idealnie plaski lot, a faktycznie majestatycznie ją niesie powolutku. Napewno ma dobry system podkrecania typu flathop/rhop, chociaz nie wiadomo wcale czy ma te 328 fps ktore niby są limitem w UK bo nie znalazlem tam informacji o tym.

Link to post
Share on other sites

Panowie (i nieliczne Panie ?) czy ktoś miał styczność z kulkami które to zwą się Geoff's BBs ? Z tego co wyszukałem to straszny hype jest nakręcany na ten kompozyt i wszelakie testy wyglądają obiecująco. Paczki wyglądają jak jakieś podrzędne gówna, ale wiecie co mówią o ocenianiu ksiązki po okładce :icon_mrgreen:

Waga od 0,20g do 0,45g. Na forum nie znalazłem żadnej wzmianki. Ktoś, coś ?

 

 

 

$_1.JPG

 

przypadkiem hpairsoft.eu nie bedzie tych kulek sciągał gdzieś w najbliższym czasie, co to mają być takie turbo ultra najlepsze kulki snajperskie jakie świat widzial? bo gdzieś mi mignęło info u nich i opakowanie jakieś takie podobne

 

 

a poza tym miał ktoś okazje strzelać z Topm Arms 0,45? warte to zachodu? bo z racji ze robiłem zakupy u czechów to w sumie wrzuciłem do koszyka, skoro i tak za przesyłke trzeba było bulić słono, ale z racji ze też maja dwumiesięczny okres ważności na razie nie otwierałem

Link to post
Share on other sites

Wcisnę swoje trzy grosze ;) Z racji fajnej pogody postanowiłem przestrzelać sobie swd w lesie na kulkach 0,32 pj, 0,32 shootone i 0,36 arma tech (tylko takie mam - oczekuję na malutkie paczki różnistych kulek z allegro i z Azteko).

 

Odległość strzelania 65 m,

cel: tarcza 500x500 mm (sylwetka klęcząca - żołnierz),

pogoda bezwietrzna i ciepło (24 stopnie C),

pozycja strzelecka: klęcząca

 

Oddałem po 30 strzałów;

 

1. PJ 27/30 w celu (leciały dosyć dobrze i trafiały w niewielkich odchyleniach od krzyża lunety - strzały niecelne to moje jakieś tam gibania),

Potwierdzam słowa użytkownika mareq, że pj nawet niezle się sprawują,

 

2. Arma tech (0,36) 24/30 w celu (wśród kulek zdarzały się jakby lżejsze - to o czym pisał dziadekmarek i szybowały na boki, albo w górę nad cel. Pozostałe szły jak po sznurku i trafiały bardzo fajnie praktycznie w krzyż lunety,

 

3. ShootOne 21/30 i te najgorzej wypadły bo latały wyraznie gorzej od PJ i zdarzało się, że leciały na boki a rozrzut był wielkości połowy tarczy i mijały cel. Zdarzało się latanie do góry i to kilka razy.

 

Generalnie jestem lekko zawiedziony shootone i zobaczę co i jak z nimi - trzeba się im przyjrzeć.

 

Teraz nic nie kręcę w replice, bo czekam na pozostałe próbki (porównam do guardera 0,36, specn i madbulli).

Może cięższe shootone są lepsze, ale 0,32 chyba za dobre nie są :)

Link to post
Share on other sites

Panowie jakie 328 fpsów dla snajperki w uk ? Co za bzdury wypisujecie ? Zgadza się są limity, zależne od miejscówek jak i jest maksymalna dozwolona moc repliki regulowana prawnie. Teraz zupełnie niedawno zresztą po długiej batalii i mocnym odzewie organizacji airsoftowych, sukinkoty i tak wprowadzili zapis bocznymi drzwiami i ustalili nowy, niższy limit mocy replik wyrażony w Joulach. Pojechali po bandzie ostro i tak dla replik full auto będzie to ~ 370 fps (!) a dla semi auto ~ 520 fps (oczywiście na kulkach 0,2g). Szkoda gadać, bo banda złamasów z GTA (gun trade associations) ma w tym interes i tyle.

 

Wracając do kulek to chwalone są w różnych krajach i myślę że warto będzie się przekonać samemu czy słuszny jest ten hype. Będę miał to dam znać i tak jak wspomniałem chętnie komuś na solidne testy udostępnię.

 

PS. Replikę składam na polskie warunki i spotkania, nie na brytyjskie :icon_mrgreen:

 

EDYTA O przepraszam - to właśnie dzięki akcji organizacji airsoftowych skończyło się na takich limitach a nie niższych (!)

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

No to wyobraz sobie właśnie, że PJ u mnie lepiej latały. Ja tam ich nie chwalę, bo nie mam w tym żadnego celu, a to, że kremowe i je kiepsko widać to fakt, Ale na powiększeniu x8 w lunecie i na jasnym tle je widać (np. na tle tarczy 500x500 mm widzianej przez lunetę).

Faktem jest, że latały w górę także (niedowaga i czasem pod krzyż, ale generalnie było średnio - widać po wynikach wyżej).

 

Ja tam osobiście depczę z nogi na nogę, bo jutro mają moje paczki dotrzeć to po pracy zasuwam do lasu i porównam co i jak :icon_smile:

 

Nie wytrzymam :icon_lol:

 

W razie gdyby ktoś rozpoczynał przygodę ze snajpieniem, albo z jakichś innych względów rozważał zakup Arma Tech albo PJ to moim skromnym zdaniem PJ są ciut lepsze (pomimo, że tańsze) :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

No ja pewnie wystrzelam do końca (zostało mi już ze 300 szt) i pewnie będzie koniec. Mam pomysł odnośnie tuningu swd i na pewno przejdę na cięższe i lepsze jakościowo kulki :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...