Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valkeny czarne 0,43 to na chwile obecna najlepsze kulki jakimi przyszlo mi strzelac. Z paczki zakupionej 2 lata temu zostalo mi okolo 100szt. Jak ktos ustawi sobie idealnie optyke na jakims jasnym tleto przyjemnosc z zabawy jest ogromna...... ale wystarczy wiaterek i juz nie wiesz czy w goscia trafiles czy nie. Jak masz skorygowac tor kulki zeby w goscia przycelowac ponownie. Brak ich widocznosci to jedyny powod mojej rezygnacji z nich.

Link to post
Share on other sites

Valkeny czarne 0,43 to na chwile obecna najlepsze kulki jakimi przyszlo mi strzelac. Z paczki zakupionej 2 lata temu zostalo mi okolo 100szt. Jak ktos ustawi sobie idealnie optyke na jakims jasnym tleto przyjemnosc z zabawy jest ogromna...... ale wystarczy wiaterek i juz nie wiesz czy w goscia trafiles czy nie. Jak masz skorygowac tor kulki zeby w goscia przycelowac ponownie. Brak ich widocznosci to jedyny powod mojej rezygnacji z nich.

 

Są drogie, ale dobrze latają. Tylko są ciemne i to jest trochę ból...

 

Możesz próbować Specny 0,4, są też Madbulle, kulek 0,4 jest zdecydowanie więcej jak 0,45.

Specny mam z pierwszego rzutu to są dobre. Ale dostanę gdzieś w PL te dobre, a nie te "nowe", które są podobno do dupska?

Madbulle też muszę przetestować kiedyś, dziękI!

Link to post
Share on other sites

Osobiście, mimo tego że dla mnie te specny wypadły dobrze, czekam na testy które ma w planie Mendi. Jakby nie patrzeć, większość testów snajperskich wynalazków była właśnie przez niego przeprowadzana - ma wprawę i wiele punktów odniesienia do porównań.

Link to post
Share on other sites

Probale 0.4 zakupione w styczniu spuchły do 6 mm (suwmiarka i lufa 6.00 od Celciusa). Pozostałe próbki kontrolne trzymają wymiary.

ShootOne .4 działają lepiej w dodatnich temperaturach - wreszcie wychodzą z magów. A jak wiemy magazynki PTW są strasznie kapryśne.

Link to post
Share on other sites

Jak się pogoda nie posypie, to postrzelam jutro z tych specn 0,45g. Chce sobie porównać zasięgi dwóch swd - gazowego i springa, z ustawionymi takimi samymi fps na wylocie: 450fps na 0,45g. Lufy i komory takie same.

 

A na test kulek bio 0,4 trzeba będzie niestety poczekać chwilę - obsuwa nie stanowi bo i tak póki co nie są dostępne na rynku.

Link to post
Share on other sites

No postrzelane, pomimo lekkiego wiatru z mocniejszymi porywami. Faktycznie, na sprężyniaku, przy hopku ustawionym do 0,45g, było na wylocie 418fps (630fps na 0,2g), a kulki niosło równo i daleko. Strzelałem sobie w komin wentylacyjny 80x50cm w odległości 103m. Na taką odległość kulka leci 2-3 sekundy i słuchać charakterystyczne pac na ociepleniu komina. Rozrzut niewielki, w granicach kucającej sylwetki, pokusiłem się o strzały w kratkę wentylacyjną, ale ciężko uzyskać powtarzalność (drgania ręki) a imadła nie targałem ze sobą dziasiaj.

Na gaziaku (reg empire, butla hp, rozrzut fps +/-2) z ustawionymi 12bar i 616fps na 0,2g, było odpowiednio 459fps na wylocie 0,45g specny. Kulka leciała wyraźnie szybciej, ale faktycznie jakby mniej stabilnie, były bardziej podatne na wariacje w końcowej fazie lotu, tak po 90m. Niemniej jednak o wiele łatwiej było trafić w kratki wywietrznikowe na kominie, z 5 szybko wystrzelonych kulek średnio 3 trafiały w kratkę.

 

Taki wycinek z geoportalu, skąd (róg budynku, kulka leciała nad szklarniami) i w co strzelałem (jeb w komin), żeby nie było że krokami mierzyłem:

ab4ac68cc0e3ecd3med.jpg

Pod domem postrzelałem sobie również w śmietniczek sąsiada, na odległości 93m, trafienia pomimo wiatru 9/10.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z kulek 0,45 specny, nie segregowałem ich ani nie czyściłem, sypałem z worka do strzykawki i w magi. Wystrzeliłem ich dzisiaj ok 200 sztuk. Pytanie tylko, czy jest sens kupować więcej worków, bo nie wiadomo jak z puchnięciem.

 

Dla porównania strzeliłem kilkanaście razy z 0,4g i 0,43g specny (słoikowe). O ile 0,43g latały ładnie i powtarzalnie, choć nie tak jak 0,45g, o tyle 0,4 pomimi zmniejszenia ciśnienia, robiły już co chciały.

Link to post
Share on other sites

Mendi ten niestabilny lot może być spowodowany zbyt duża wartością fps podejrzewam. Pamiętam przy rocketsach 0.45 był podobny problem gdy miałem ok 460 fps na wylocie. Po zejściu na ok 440 kulka leciała stabilniej

Może i masz rację. Zmniejszę ciśnienie na regu tak by mieć ok 430 na wylocie 0,45g. W ramach czyszczenia, zmieniłem gumę z promyka na madbulla, ciut twardszego i grubszego, ale z tego co obserwowałem, regulacja jest mniej skokowa.

 

A odnośnie specn 0,45g, to raz na kilkanaście kulek, zdarza się taka co idzie świecą w niebo - podejrzewam że to kwestia nietrzymania wagi o czym pisali chłopaki wcześniej.

Link to post
Share on other sites

@Mendi Dzięki wielkie za testy :maniak_OK: Śledzę ten watek już od jakiegoś czasu ponieważ powoli kończę kompletować części do mojej VSRki i na sezon mam nadzieję mieć sensowną i celną replikę (z lunetą tak dla szpanu oczywiście ;) ). Przekopałem tyle stron ile mogłem i wyszło na to że o ile części sprowadzają się praktycznie tylko do kasy tak dostanie dobrych i cięższych kulek może być cholernie trudne. Na domiar złego opinii o dostępnych kulkach było tyle co ludzi piszących posty :teethh: Mam co prawda łatwy dostęp do sklepów w UK, amazona, ebaya itp. ale tam też o sensowne kulki ciężko. Pominę fakt losowego śmieszka który wrzuci paczkę kulek na sprzedaż za ponad 100 funtów :icon_rolleyes:. Anyway czekam na informację o ewentualnym puchnięciu kulek SA i jeszcze raz dzięki.

 

PS. Wiem że nie ten dział ale mam pytanie na szybko - LayLax prometheus i first, różnią się tylko wycięciem na HU czy też może jest jakaś różnica w jakości wykonania lub materiałach ?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj też miałem chwilę żeby z okna postrzelać. Z 0.40 i 0.45 specny obie.

0.40 mam z butelek po 2000szt a te 0.45 z worków ze świeżej dostawy.

 

VSR na Mancrafcie, promyk do tego niebieski km-head komora JG. 12 bar na CO2

Cel to drzewo średnicy około 40-50cm. Strzelałem z okna, po drodze jakieś działeczki i trochę wietrznie.

Odległość to według geoportalu i maps google 75-80 metrów.

 

0.40

Tragedia. Latają jak chcą. A to w prawo od krzyża, a to w lewo, a to trochę słabiej podkręcone, czasami lepiej. Nie mam wagi precyzyjnej, a by się chyba przydała do nich.

2/10 trafień, 3 nietrafione z powodu wiatru na pewno, ale od początku szły od boku.

 

0.45

Tak samo jak tamte prosto z paczki sypane wszystkie ładnie po krzyżu poszły, jedynie przy tych 70m zaczynały lekkie wariacje przed samym celem, ale w tym momencie wypada akurat szczelina między budynkami a było troszkę wietrznie. W porównaniu do 0.40 od początku idą po krzyżu, a nie od razu zaczynają z lewej czy prawej strony jak w tamtych.

8/10 trafień, 2 nietrafione to efekt mocniejszego wiatru.

 

Na razie jestem zadowolony. Może w tyg znajdę czas żeby zrobić porządny test z chrono itd., może nawet coś nagram i wam wrzucę.

Link to post
Share on other sites

No z tym 12bar to dowaliłeś nieco, tyle to ja w pdik ustawiam by mieć 600 z hakiem. W sdik zwykle daje się 8-9bar by tyle osiągnąć, bo przy 12 bar to powyżej 700fps wykręca i stąd pewnie słaba celność.

Masz racje, 12 bar to za dużo. Było 10-10.5, ustawiłem na granicy czerwonej i zielonej strefy na manometrze. Walnąłem się bo miałem w głowie że to 12 bar tam się zaczyna nie wiem czemu. W vsr mam krótszą lufę niż SWD i na 0.45 te 10bar daje mi 460-470 na wylocie. Te 0.40 powinienem mieć na 9 bar w sumie. Zrobię kilka testów jeszcze w tym tygodniu i dam znać jakie rezultaty.

Edited by Mlekozerca
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...