Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Jeszcze brak odpowiedzi...

 

Nie wiem czego to wina, ale ostatnio na GFC'kach zaliczyłem sporo zacinek. Najpierw jedną 2x w Bydgoszczy, później na zlocie byłem w zasadzie uziemiony, bo co 10 strzałów kulka blokowała się trochę za gumką HU. Ogólnie w środku lufy bida z nędzą i było sporo mocnego czyszczenia.

 

Początkowo myślałem, że przez pomyłkę dosypałem woreczek DD 0,43g do pudełka z kulkami, ale to jednak nie to.

 

Miał ktoś podobne akcje na rocktetsach? Możliwe, że gumka już niedomagała, bo była dość wiekowa. Wymieniłem na białego (przeźrocz) falcona, ale nie mam czasu by przetestować.

 

A po jakim przebiegu po ostatnim czyszczeniu lufy to było?

 

Ja u siebie najwięcej co wystrzeliłem między czyszczeniem lufy to było jakieś 150 sztuk i nie miałem kłopotów. Co strzelanie czyszczę, żeby uniknąć podobnych problemów. Może po prostu za bardzo zaniedbałeś swoją eLkę? :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

;D No właśnie od ostatniego czyszczenia (całościowego) było jakieś 300 kul. Lufa czyszczona co manewry, więc mam nadzieję, że to nie taki problem.

 

Nie wiem jak u Ciebie, u mnie te rocketsy zostawiają nalot wszędzie, co dopiero w lufie. Są jak jakieś kredki świecowe czy inne pastele, więc jedynym rozwiązaniem jest czyścić lufę jak najczęściej. Jak pisałem, u mnie do 150 kulek nie było problemów.

 

Są 2 wyjścia = albo je jakoś wymyć, żeby pozbyć się większości tego nalotu z powierzchni kulek, ale zrobić wycior do repliki w wersji składanej (co ja bym za takie coś dał...) i nosić przy pasie na wypadek "przedłużającego się kontaktu ogniowego" :)

Link to post
Share on other sites

Ofoo - lufa była właśnie czyszczona co mniej niż 150 kul. Ba, na strzelance używałem wyciora i rozkręciłem pieruństwo by sprawdzić też gumkę HU.

 

Co do wyciora to już kiedyś był, metalowy iluś tam częściowy ale pieruńsko drogi. Ja mam z chyba z marujca jakiegoś i 65 cm wyciora zwija się do plecaka. Nawet działa:).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u Ciebie, u mnie te rocketsy zostawiają nalot wszędzie, co dopiero w lufie. Są jak jakieś kredki świecowe czy inne pastele, więc jedynym rozwiązaniem jest czyścić lufę jak najczęściej. Jak pisałem, u mnie do 150 kulek nie było problemów.

 

Są 2 wyjścia = albo je jakoś wymyć, żeby pozbyć się większości tego nalotu z powierzchni kulek, ale zrobić wycior do repliki w wersji składanej (co ja bym za takie coś dał...) i nosić przy pasie na wypadek "przedłużającego się kontaktu ogniowego" :icon_smile:

 

 

Składany wycior można zrobić z włókna szklanego, takiego do przeciągania kabli.

 

http://www.e-sklep.krosglass.com.pl/eSklep

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Takie wyciorki były na komisie, niebieskie, pełne i giętkie, po 4-5zet za metr. Mam 2 i sobie chwalę, zawsze 1 zwinięty jest w ładownicy na dupie, a zarobiłem już na nich kilka piw, jak sie chłopakom w polu klamki zacięły na kulkach :icon_razz:

 

Ale nie o tym chciałem. Kulki 0,43g Rockets PLat. faktycznie maja okropny syf w paczce, do tego stopnia że okienko w worku było nieprzezroczyste. Kumpel - Nędza, dorwał worek tego i jak dla mnie jest tragedia. W sensie lataja ok, ale syfią wszystko w replice.

Ja tam mam zachomikowany słoik Kalashnikovóf, czyściutkie sa, a wysypane na czarną koszulkę nie pozostawiają brudu. Ostatnio wiosło wisi na ścianie głównie, a dzięki dobrze poskładanemu wałkowi, aegi przechodzą u mnie swoisty rekonesans... więc 0,43g starczy mi na dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites

Problem z kulkami rockets rozwiązany.

 

Winna okazała się głowica AA w połączeniu z rocketsami. Dysza jest w niej dość ostra i czasami lekko wchodziła w kulki, a że są mięciuchne to robił się syf. Obecnie nie mam problemów, bo mam inną głowicę.

 

Cola light + dużo wody do uzdatniania tych kulek. Najgorszy jest ten syf w pudle, jakby kulki świeżo po polerce wysypywali bez uprzedniego mycia.

Link to post
Share on other sites

Na pewno mi zaraz napiszecie, że już o tym pisano setki razy, ale właśnie o to mi teraz chodzi: kulki wykonane z metalu i szkła (głównie z metalu).

 

Zarówno na stronach sklepów jak i w tym temacie nie raz i nie dwa czytałem, że kulki metalowe są tylko i wyłącznie do strzelania tarczowego, a do ludzi tym strzelać nie można. Ale:

 

http://wmasg.pl/pl/articles/show/201381

"Z kulkami tego typu powiązane są pewne mity dotyczące szkód mogących powstać z ich użytkowania. Wiele osób obawia się użytkowania na spotkaniach takich kulek ze względu na możliwość wywołania większego bólu. W praktyce jednak, kulki te przy trafieniu nie ranią graczy bardziej. Nie urywają rąk ani nóg, nie przebijają się też przez kamizelki."

 

No i właśnie, co o tym sądzić? W końcu można używać tych metalowych czy nie? Podobno zapewniają o wiele lepszą celność. Na dystansie ponad 50m i przy fps 550-700 zrobią komuś poważną krzywdę? (czyli większą niż czerwony ślad na skórze na kilka dni)

Link to post
Share on other sites

Wykonaj testy przy strzelaniu do tarczy, następnie, jeżeli odnotowałeś faktyczną poprawę skupienia, czyń za ludzką tarczę na różnych dystansach. Pozwól w siebie trafić kulkami zarówno tradycyjnymi, plastikowymi jak i metalowymi, cobyś mógł napisać w swoim teście obiektywnie czy dostanie z takiej kulki boli bardziej czy mniej. Tutaj niestety jest baaardzo nieprzyjemna część - musisz pozwolić trafić się w nieosłoniętą część ciała, żeby przebadać sytuację "No dobra, ale co będzie, jeśli przypadkiem trafisz mnie w głowę?".

Link to post
Share on other sites

Czyli po prostu przeprowadzic testy na sobie, rozumiem.

 

Ile fps ma kulka wystrzelona z repliki snajperskiej (ok. 600fps) po 50-80m?

Mysle, ze o ile cialu czlowieka nic powaznego sie nie stanie przy trafieniu (poza oczywiscie okiem, zebem lub innej czesci twarzy), to moze ucierpiec sprzet, np. okulary.

Mysle, ze test poprawy skupienia bedzie tylko formalnoscia, bo kazdy tu pisze ze metalowe kulki sa niesamowicie celne i delekosiezne w porownaniu do plasticzanych - moze to nawet lepiej? Teoretycznie dzieki temu bede w stanie trafiac zawsze tam gdzie chce (nogi, tulow) i wiatr nie zniesie kulki w czyjas twarz. A mysle ze lepiej dostac metalowa w noge niz plastikowa w twarz.

No to w kazdym razie kupuje pake tych metalowych, laduje do swojej MP5 (450fps) (snajperki jeszcze nie mam) i zaczynam prowadzic testy. I ponawiam pytanie: po jakiej odleglosci kulka wystrzelona ze snajperki ok. 600 fps bedzie miala 450 fps?

Link to post
Share on other sites

No trudno, dla bezpieczeństwa mogę w razie czego poświęcić stówę na zniszczone okulary i maskę. Lepiej stracić sprzęt niż kogoś skrzywdzić.

 

Myślę, że przy trafieniach w ciało sprawa ma się tak, że w miękkie boli tak samo albo i mniej, a w twarde boli bardziej ale nie urywa. Przy trafieniu w oczy lub zęby oczywiście na pewno są problemy bo nawet kulka 0,20 z Glocka 18c z 20m jest w stanie nadkruszyć zęba (był ostatnio taki przypadek w mojej grupie). Czas szykować dupę :icon_biggrin:

 

PS: Dziwi mnie tylko, że nikt tego wcześniej nie sprawdzał (jedyny rzetelny test jaki znalazłem to BBBMaxy ale one jednak są trochę inne niż metalowe)

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

No trudno, dla bezpieczeństwa mogę w razie czego poświęcić stówę na zniszczone okulary i maskę. Lepiej stracić sprzęt niż kogoś skrzywdzić.

 

Myślę, że przy trafieniach w ciało sprawa ma się tak, że w miękkie boli tak samo albo i mniej, a w twarde boli bardziej ale nie urywa. Przy trafieniu w oczy lub zęby oczywiście na pewno są problemy bo nawet kulka 0,20 z Glocka 18c z 20m jest w stanie nadkruszyć zęba (był ostatnio taki przypadek w mojej grupie). Czas szykować dupę :icon_biggrin:

 

PS: Dziwi mnie tylko, że nikt tego wcześniej nie sprawdzał (jedyny rzetelny test jaki znalazłem to BBBMaxy ale one jednak są trochę inne niż metalowe)

 

Weź pod uwagę, że nawet jeśli będzie poprawa i wszystko będzie super i ty będziesz miał 100% pewność, że sprzęt i ciało wytrzymuje te kulki to nie znaczy, że będziesz mógł się strzelać w swoim lokalnym środowisku. A jeśli będziesz ukrywał fakt strzelania metalowymi kulkami to życzę powodzenia w przyszłej karierze snajperskiej :)

 

Kolejna sprawa, jeśli testujesz ten sprzęt to testuj np okulary nie z 50-80m, tylko z kilkudziesięciu centymetrów.

Link to post
Share on other sites

Ale że jak ukrywał? Że będę przy kolegach ładował plastikowe z odpustu a po wejściu w krzaki zmieniał na metalowe? Nie no, nawet by mi do głowy nie przyszło coś takiego. Po prostu powiem wszystkim co i jak, że już testowałem (jak już przetestuję i wyniki będą zadowalające), że materiał ma niewielkie znaczenie, że wszystko sprawdzone itp.

 

Jeszcze teraz czytam na wielu forach o tym i właściwie wszędzie piszą, że różnica jest niewielka jeśli w ogóle odczuwalna i że mit o metalowych kulkach powstał po prostu dlatego, że to snajperzy ich używają, i boli bardziej nie przez to że kulki są metalowe tylko przez to że repliki snajperskie są mocne.

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem, mit wynika zapewne z tego, że metalowe kulki bolą bardziej, ale tylko wystrzelone ze snajperskiej repliki :)

 

W następny weekend przeprowadzę testy z AEGiem 450fps i zobaczy się co dalej. Gdzie znajdę najmniejszą paczkę metalowych kulek? Wszędzie gdzie patrzyłem były po 4 tysiące, a szkoda wydawać tyle kasy jeśli by się okazało, że jednak te kulki się nie nadają (do tarcz to strzelam z wiatrówki więc takie kulki są mi raczej mało potrzebne)

Link to post
Share on other sites

Z kulkami z metalu czy szkła oczywiśie jest taki probelem, że sprawiają większy ból, bo są twardsze więc praw fizyki nie oszukasz,

ale różnice nie są tak wielkie o ile w ogóle odczuwalne i krzywdy taka kulka nikomu nigdy nie zrobi. Ja nie widzę powodu, by ich zabraniać, Bo wybić zęba można ze wszystkiego, ale rola snajpera polega na tym by trafiać tam gdzie celuje, więc jest to bezpieczniejsze niż dzieci z CM028.

Link to post
Share on other sites

Na ból wpływa siła uderzenia, im twardszy materiał (co nie znaczy gęstrzy) tym siła uderzenia większa.

Ale nasze ciało przez swoją elastyczność i tak amortyzuje zdecydowaną większość tej siły, więc różnice nie są tak wielkie, zwłąszcza, że kula bardzo często najpierw trafia w część garderoby.

Link to post
Share on other sites

Na ból wpływa siła uderzenia, im twardszy materiał (co nie znaczy gęstrzy) tym siła uderzenia większa.

Ale nasze ciało przez swoją elastyczność i tak amortyzuje zdecydowaną większość tej siły, więc różnice nie są tak wielkie, zwłąszcza, że kula bardzo często najpierw trafia w część garderoby.

 

Problem jest taki. Po pojawieniu się BBBmax okazało się, że kulki przez to, że są bardzo twarde przebijają obiekty stałe, okulary, szyby, plastikowe repliki. Stąd nie są one dopuszczone to "obiegu" i sądzę, że z metalowymi kulkami byłoby podobnie. Niezależnie od tego jakie testy przeprowadzisz, najpierw pogadaj ze swoim środowiskiem, bo to od nich zależy czy pozwolą Ci z tego do siebie strzelać. Albo po prostu przeczytaj artykuł mendiego o kulasach, kup jakiekolwiek, które uznasz za stosowne i miej problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

Dobra, znalazłem już paczkę 500. Kupuję i w przyszły weekend zacznę testy na AEGu 450fps (myślę że przy takiej mocy metalowe kulki nie będą bardziej "zabójcze" dla sprzętu, ale przetestować trzeba)

 

Edit: A jednak nie... To kulki aluminiowe 0,30, a zatem o wiele za lekkie (mam rację?). Zatem dalej proszę o podlinkowanie jakichś ciężkich metalowych kulek, np. 0,88 (Dokładnie nie wiem jakie są i jakie trzeba pakować do snajperek więc mnie poprawcie jeśli coś pomyliłem), mimo tego wciąż prowadzę poszukiwania.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...