Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Nie wiem jak wy panowie , ale ja mam u siebie 2 paczki kulek, MB i guardera .40 z listopada zeszłego roku . I to są niestety te same kulki...

 

Początkowo sądziłem że faktycznie guarder to coś innego ale niestety - to dokładnie to samo , w przełamaniu są identyczne - zmyliło mnie tylko to że poczatkowo kilka kulek z paczki guarderów miało trochę inaczej ułożony pęcherzyk - po kilku kulkach z paczki MB okazało się że i w MB zdarzają się identyczne anomalie , poza tym w przełamaniu materiał wygląda identycznie.

 

Natomiast jeżeli szukać różnic to MB 0.4 z roku 2009 (październik) wyglądają zupełnie inaczej niż te z listopada 2010 - mniej skaz zewnętrznych , innych kolor , mniejszy bąbelek powietrza...

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Porównywałem dziś Guardery 0,40 i Blastery 0,40.

 

Blastery są o wiele dokładniej zrobione, lepszy połysk, mniej jakichś nadlewów czy "guzów".

Większość kulek nie posiadała żadnych bubli, gdzie z opakowania guarderów tak ok 30% kulek ma wady. W blasterach dałbym maksymalnie tak ok 5-10%.

Również barwnik jest w innym odcieniu, Blastery bardziej rzucają się w oczy(ładny).

 

Przekroiłem również kulki (zdjęcia nie wrzucę, aparat w telefonie do najlepszych nie należy), losowo wziąłem 5 sztuk z opakowania. 2 na 5 guarderów nie posiadało w środku pęcherzyka, gdzie w blasterach tylko 1 kulka miała mniejszą dziurkę w środku.

 

Ode mnie + dla Blasterów.

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites

Po przemieleniu około 8 tysięcy blasterków (wagi nie-snajperskie, bo po 4 tysiące 0,25g i 0,28g) na lufie Prometheusa nie stwierdziłem żadnych zacinek. Było to niemal 2 lata temu i były to zwykłe Blastery, nie Devile. 0,25 białe i 0,28 zielone. Uderzyła mnie zła reakcja na HU, ale, jak wiadomo, jest to kwestia czysto indywidualna (używane na komorze do eMki, takiej doszczelnionej od KA i gumce chyba czarnej Systemy, całość w l85 Army). Jak się ma sprawa z cieższymi lub nowszymi Blasterami - nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Udało mi się zdobyć i znaleźć źródełko do Streightów 0,43. Wyglądają na oryginały, ściągałem je przez kolegę z HK. Kulki charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, nie ma na nich żadnych śladów po formie ,nadlewek itp. cudów. Wszystkie kulki pokryte są powłoką teflonową, krojenie i kruszenie wykazało na bardzo jednolitą strukturę w samych kulkach, nie ma w nich pęcherzyków powietrza. Jutro wrzucę linka ze zdjęciami, sami zobaczycie i ocenicie jak to wygląda. Paczka kulek kosztowała mnie 78 zł ( 1000 szt). Testowałem je na sprężynie ok. 500 fps, ale dla niej są za ciężkie, latały jak po sznurku, ale zasięg taki sobie, a moja SR-ka ( 670 fps) leży w serwisie u Poldka. Z informacji, które otrzymałem od kumpla Pjo1 kulki są dostępne i istnieje możliwość sprowadzenia dla chętnych. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bo 0,36 strejta są najlepsze w tej wadze.

A jeśli ich używasz, to nie jesteś extremalnym snajperem, czemu ten temat jest właśnie poświęcony - extremalnie snajperskim kulkom.

Jak strzelasz 0,36 to masz mniej niż 550 fps.

 

Na stockowej tanace z 570 fpsami jechałem na strejtach 0,43 i latały dużo lepiej niż 0,36 (także strejta). Tzn lepsza była celność, wiadomo, że na 0,36 leciały dalej, ale mniej celnie.

 

Wszystko zależy do jakiej repliki potrzebujesz wagę kulek. Strejty są najlepsze (oprócz exceli ofc.).

 

Dla twoich ślinianek:

To są ceramiki na bazie cyrkonu, ale z domieszkami.

Czysty tlenek cyrkonu ma gęstość 6,05 g/cm3, więc to daje nam przy 6mm = 0,68g

Kolor biały/lekko szary/beżowy - chyba łatwiej mi podać w HEX :icon_razz:

I czysty tlenek jest najdroższy.

Domieszki = gęstość spada, cena także :icon_smile:

Większa precyzja = większa cena.

Dla producenta "precyzja" asg to jest prawie odpad :icon_razz: Dlatego jest szansa na niższą cenę.

Jak tylko będę więcej wiedział to dam znać.

 

Czytajcie ze zrozumieniem: w tej chwili cena jest 1,3 za 1 sztukę (powiedzmy, że do testów), ale pracuję nad niższą ceną. Cierpliwości.

Proszę o maile z zapotrzebowaniem, bez tego negocjacje cenowe nie mają sensu.

 

No to ci spokojnie powiem, że metalowe kulki 0,8g podkręca hopup zupełnie tak jak normalne, magazynek podaje jak normalne, a lecą dalej, a skupienie jest genialne. Trzeba tylko włożyć w nie więcej mocy by je poruszyć.

 

Więc twoje obawy są nieuzasadnione.

 

Pytanie do szanownych kolegów, czy mają dostęp do tego "sitka" na kulki, które odsiewa złe kulki ?

 

 

Kicpa - w maju spodziewaj się telefonu ode mnie z ustawką na testy !

 

Ceramika ma dużą większą twardość od jakiejkolwiek stali, więc przy dużej ilość wystrzelanych kulek będzie większa ścieralność lufy.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem niedawno szklane madbulle- zrobiłem kilka testów.

 

Do testu urzyłem SR25 po tuningu 535FPS, waga kulek 0,28g.

 

Powierzchnia idealna- bez najmniejszych skaz. Jedyne co karygodnie razi w oczy po otwarciu pudełka to potworna ilość "pyłku" powstałego chyba po procesie polerowania. Bez mycia z kulek nie da się strzelać. Po umyciu lecą tak ślicznie, że nie jesteście sobie tego w stanie wyobrazić wink.gif Doskonale reagują na HU. W całej paczce znalazłem kilkanaście kulek z pęcherzykami- przynajmniej nie trzeba ich rozcinać happy.gif Reszta bez, lub tak drobnymi że prawie nie widać.

 

A teraz to co pewnie wielu zastanawia. Przy takiej mocy karabinku, kulki NIE PĘKAJĄ przy uderzeniu nawet o beton z odległości nie mniejszej niż 4-5m. Za to rykoszetują aż miło patrzeć. Taniego hełmu z ABSu nie udało się przebić. W googlach powstaje małe wgniecenie- takie samo jak strzał z plastikowych kulek z tą samą prędkością, wagą i odległością.

 

Żadna szklana butelka nie zdołała się powstrzymać od pęknięcia, wszystkie pękają po pierwszym strzale, niektóre denka padały po większej ilości strzałów wink.gif

 

Co do obrażeń na ciele- są zupełnie niegroźne, kolega dostał w wargę z odległości ~25-30m to skóra nawet się nie rozdarła, nie powstał pęcherzyk taki jak w przypadku plastików- jedynie zgrubienie, które zmalało zanim zdążył wrócić do domu. Na reszcie ciała powstawały niewielkie gulki. Jedyne czego można się obawiać to bezpośredniego strzału w zęby- na 100% pękną.

 

Zrobiłem także test na koledze. Był w krótkim rękawku i zwykłej koszuli DPM. Strzelałem z 15m. Jego zdaniem szklane kulki po trafieniu "zadawały" mniejszy ból, po zdjęciu koszuli rany także były mniejsze.

 

Pozdrawiam!

 

Niestety, nie ma szklanych kulek cięższych niż 0,28g. Są jeszcze aluminiowe 0,30 i one nie powinny mieć pęcherzyków (tak mnie się zdaje), no i stalowe 0,88g :icon_biggrin:

 

Tymi szklanymi można spokojnie strzelać z 600fps, testowane na SWD 609 FPS, są bardziej podatne na wiatr, ale skupienie to samo.

 

Od toru lotu kulki zależy jej powierzchnia, oraz rozłożenie pęcherzyków powietrza, szklane,aluminiowe i stalowe nie posiadają takich pęcherzyków oraz są idealnie gładkie przez co spokojnie można nimi strzelać z mocnych replik. (nie brałem pod uwagę warunków pogodowych).

Link to post
Share on other sites

------------

W lipcu kulki ceramiczne będą u mnie, różne wagi więc test będzie bardzo ciekawy.

Proszę wiadomych kolegów o dopieszczenie swoich replik do testów, zebranie różnych kulek do testowania - będziemy mieli porównanie.

Dodatkowo poszukuję terenu do testów, najlepiej budynek co ma 100 metrów zadaszony korytarz :) Kulki są tak twarde, że będzie je można używać wielokrotnie, więc najlepszy budynek, w miarę czysty.

--------------

 

 

I od razu nasuwające się pytania: TAK, te kulki będą mordercze, będą wybijać zęby i przebijać szyby na wylot. Będą superciężkie, obrażenia z bliska będą miały niewyobrażalny rozmiar, krew po użyciu tych kulek będzie NIEUNIKNIONA.

Dlatego będą dostępne wyłącznie dla osób odpowiedzialnych, oraz dla osób z "międzynarodową legitymacją snajpera ASG" . Będzie ją można wyrobić u mnie. Za darmo. Tylko zdjęcie potrzebne i zaświadczenie o poczytalności i niekaralności. Egzamin będzie bardzo trudny, 10h czołgania, maskowanie, ocena odległości i test psychologiczny. Zajęcia na strzelnicy: strzelanie do celów wyłącznie powyżej 40m, na 100m, szybka zmiana na boczną jeśli wróg podejdzie na bliżej niż 40m.

Link to post
Share on other sites

@Spajda

Czekam z niecierpliwością na ten teścik, dobrze by było żebyście je przeczołgali przez różne lufki.

 

Co do drugiej części, to niestety ale niektórym naprawdę przydał by się taki miesięczny obóz szkoleniowy, żeby weszły pewne nawyki w krew i wcale nie mówie tylko o snajperach.

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie, grupa testowa została już dawno wybrana. W grę wchodzą repliki o naprawdę sporej mocy i precyzji.

600 to za mało, nawet 700 też :)

Obawiam się, że przed Basrą nie zdążymy z testem, ale zrobię co w mojej mocy żeby się wyrobić. W sumie czekamy już tyle czasu na fajne kulki, że miesiąc dłużej nic się nie stanie (chyba że wrzucą na półki sklepowe Strejty :P ).

 

Co do tej legitymacji, to wcale nie jest taki głupi pomysł, ludzie z takim papierem mogliby spokojnie wchodzić na zloty gdzie są limity mocy. Byłoby to pewnego rodzaju potwierdzenie, że koleś ma łeb na karku i że nie zrobi ŚWIADOMIE nikomu krzywdy, a ryzyko przypadkowego zranienia ograniczy do minimum.

 

Z CTXem już planujemy trening snajperski, coś na zasadzie wojny snajperów, jeden cel dwóch snajperów i cały dzień podchody. 2 kulki w magazynku, i kto wykona zadanie albo ubije drugiego ten wygrywa.

Można by zrobić takie warsztaty, spotkania, treningi snajperów - nie widzę w tym nic trudnego.

Może wtedy każdy zweryfikowałby swoje podejście do snajperstwa....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie skończyłem przeglądać moją butelkę 0,40 BD i podzielam zdanie rogalova.

Na każdej kulce jest jakiś bubel, nadlew, czy wgniecenie.

 

Rzeczywiście chyba ktoś przejął linie produkcyjną, bo we wcześniej paczuszkach takie sytuacje nie miały miejsca;/

(albo taka seria wyszła kijowa)

 

Tak wygląda kolor nowych BD 0,40

 

zdjcie0439.th.jpg

 

Nie wiem czy to normalne, ale skubnięcie paznokciem przy niedużej sile powoduje zdrapywanie się farby (nie na wszystkich kulkach).

 

Dodam jeszcze, że przekroiłem losowo 10 wybranych kulek i tylko w 1 był minimalny pęcherzyk powietrza (bardzo mały, ale jest).

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Panie i panowie,

 

Na podgrzanie tematu w prowadzonej tutaj dyskusji napiszę conieco :icon_smile:

 

Może jestem przesadnym optymistą, ale mogę śmiało stwierdzić, że w końcu z dużym prawdopodobieństwem znaleźliśmy prawdziwe, SNAJPERSKIE KULKI.

 

Dla śledzących temat OD POCZĄTKU informuję, że nie zrobiliśmy jeszcze kompleksowych testów ceramików,

 

ale oddaliśmy JEDEN strzał, który powalił mnie osobiście na kolana.

Na same wspomnienie o torze lotu wystrzelonej kulki przechodzą mnie za każdym razem ciarki...

 

Testowana replika to znana środowisku broń kolegi KICPA, a kulka to 0,43g ceramik.

 

Tor lotu kulek używanych standardowo (wydaje mi się, że to były żółte 0,40g) pozostawiał sporo do życzenia.

 

Natomiast po wystrzeleniu ceramika o wyższej wadze zauważyliśmy następujące rzeczy:

 

1. Reakcja na HOPUP - rewelacyjna. Podobny efekt, jakbyśmy wsadzili kulkę 0,25g - tor lotu - idealna, perfekcyjna, wzorowa wręcz "linia asg" - widoczny piękny efekt magnusa, jak z podręcznika z fizyki ! (dla zaoszczędzenia czasu daję linka dla szukaczy : http://pl.wikipedia....i/Efekt_Magnusa )

 

2. Tor lotu - IDEALNA linia prosta. Kulka przeleciała IDEALNIE ponad celem, do którego strzelaliśmy (około 60-70m).

 

3. Zasięg - niemierzalny. Kulka poleciała w siną dal i więcej jej nie widzieliśmy. Straciliśmy ją z oczu gdzieś na 100m.

 

-------------

 

W związku z zaistniałymi faktami jesteśmy zmuszeni zmienić nieco kryteria oraz warunki przeprowadzania testów, zmodyfikować repliki tak, żeby przygotować wam piękny opis testów prawdopodobnych SNAJPERSKICH KULEK.

 

Teraz pewnie koledzy dodadzą kolejne 5 stron do tematu. Kicpa - możesz podgrzać bardziej atmosferę :icon_smile:

 

Koszt jednej kulki to kwota w okolicy 1 zł.

Zainwestowałem, i mamy 100 kulek na testy (teraz już 99).

Kulki są tak twarde, że nie odkształcają się po uderzeniu nawet w twardą powierzchnię, więc można je na spokojnie przestrzelać wielokrotnie.

 

Zasięg jak wspomniałem - 100 metrów może być mało. Kulka ma taką reakcję na hopup, że w życiu takiej nie widziałem. Polerka najwyższych lotów.

 

Przescieradła, kulochwyty, cokolwiek - wtedy testy możemy powtarzać w nieskończoność :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Kulki dla mnie bajka. Przy tych 0,6coś tam to myślę że 120-130 może być mało nawet ;)

 

0,43 jak bajka hopek był wyregulowany na 0,4g Guardera a ta poleciała na jakichś 70m w kosmos. Myślę że 0,6coś tam będą odpowiednie do mocy mojego AW ;)

Link to post
Share on other sites

Nie. Jest to najniższa cena możliwa do uzyskania na dzień dzisiejszy.

Ceny generalnie idą cały czas do góry, więc ja bym się nie zastanawiał :icon_smile:

 

Sądzę, że przekonają cię nasze wyniki testów, że nie ma alternatywy !

 

Nieno shamoth, pociski z uranowymi rdzeniami są zakazane przez konwencję genewską :icon_smile:

 

 

 

Co do wag i miar już mówię jakie mamy dostępności:

 

0,440 g wymiar 5,953 mm <- z tego strzeliliśmy raz. pasuje do większości "precek" typu 6,01

 

0,671 g wymiar 5,953 mm <- dla replik powyżej 700 fps

 

0,684 g wymiar 6,000 mm <- dla luf typu 6,04 (stock), lub dla fanów ciasnej zabawy (nazwałem je "kulki elitarnego snajpera" = "elite sniper bb") - najlepsze co mamy.

 

póżniej są tylko stalowe 6,000mm o wagach od 0,845 do 0,990g - w zależności od rodzaju stali

Ołowiane też można by zrobić, uzyskując wagę 1,276g, ale to chyba tylko dla szaleńców, bo takich kulek nie znalazłem (Jedynie dostępne są śruty wiatrówkowe 5,6mm).

 

Hokus-pokus, czary-mary, strzał za złoty - nie do wiary :icon_smile:

 

Ja już zbieram kasę na te kulki, zainwestowałem w testową partię, przeprowadzimy kompleksowe testy ze zdjęciami, filmami, pomiarami.

Jak tylko testy zostaną opublikowane, zbieram zamówienia indywidualne na przetestowanie w szerszym gronie.

Niewykluczone, że połączymy to z treningiem snajperskim :icon_smile:

 

Rozprowadzanie tych kulek bez ich solidnego przetestowania uważam za bezsensowne, dostałem masę PW z zamówieniami po 200-300 a nawet 500 kulek :icon_smile:

Już po jednym strzale !

 

 

SPOKOJNIE.

 

Najpierw je przetestujemy, potem będziemy je szerzej udostępniać. Cierpliwości, koledzy SNAJPERZY !

 

Niestety nie wysyłam nic przed testami.

 

Van, to tak poglądowo, jutro wrzucę więcej zdjęć, również te z testu "młotkowego" :icon_smile:

 

kulkiceramiczne0440g.th.jpg

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że mamy tu do czynienia ze zjawiskiem podobnym do tego w sportach motorowych (w kwestii opon typu slick). Powierzchnia kulki, na jaką działa gumka jest o wiele większa niż w przypadku plastikowej kulki, co skutkuje o wiele lepszą przyczepnością i w konsekwencji podkręceniem. Trudno pewnie będzie o jeszcze większy shininess. Oglądając "Pogromców" dowiedziałem się, że istnieje nawet jednostka miar, którą mierzy się połysk (glass meter unit). 3 minuta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yiJ9fy1qSFI&feature=related

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Spajda,

Skoro to już nie są te ceramiki, które kiedyś rozpadały się przy zderzeniu z czymś twardym, to przy odpowiednim rozpędzeniu - instalacja 20bar - jest wielce prawdopodobne, że spenetruje tuszę wieprzową ;]

...będziecie robić testy penetracji na prosiaku? ;]

 

A tak poważnie, przy takiej polerce i odpowiedniej gumce i teflonowej lufie te kulki będzie nosić magnus a nie fps'y.

Fps'y raczej będą odpowiadały za szybkość dotarcia do celu, także może będziemy mieli takie LRB z lepszą celnością ze względu na jednolite wykonanie kulasów.

Dlatego, jeśli mogę zasugerować, zróbcie testy zasięgu na jakiejś replice 330-450fps, jeśli się nie mylę to zasięg może was bardzo zaskoczyć.

Okaże się, że są to idealne kulki dla niedzielnych snajperów ze słabymi replikami a także do klamek, szczególnie "IPSC".

Jeśli będzie jak mówię to można już zacząć szukać materiału z którego da się wyciągnąć jednolite kulasy w wagomiarze 0.25-0.36.

 

Chłopaki dobrze radzą, żeby wysłać po 10-20 kulek do zainteresowanych, masz szansę na sporo feedback'u i już przed rozpoczęciem dystrybucji będziesz wiedział jakie gumki/lufki używać przy jakich fps'ach/ługości lufy.

 

PS. Mam nadzieję że nie będzie tak jak z innymi kulasami, że pierwsza partia jest och-ach a kolejne to syf który sprzedaje się dzięki opinii powstałej na bazie pierwszej... zaszalałeś z G20, no chyba że różnica między g5/10 nie była aż tak duża a efekt nieporównywalnie lepszy ;]

Link to post
Share on other sites

Na testową ilość jestem gotowy, na większe zamówienie muszę czekać do 10 ^^ Ale zgadzam się z shamoth, żeby wysłać do osób, które mają dosyć silne repliki, każdy zda swoje relacje.

 

@shamoth - biedne prosiaki :-)

 

 

Też się zgadzam :)

 

Ale testy subiektywne muszą być poprzedzone obiektywnymi.

Taki jest plan i tego się będziemy trzymać (przynajmniej ja będę).

 

Metodyka przeprowadzania testów jest złożona, dysponujemy całym zakresem FPS przy wysokiej klasie spasowania części, oraz dobrych gumek, luf itd.

 

Już robiłem testy na Straightach, gdzie zwiększanie mocy powyżej 750 fps nie skutkowało zupełnie niczym - ani zasięgiem, ani reakcją na HU. Po prostu każda kulka ma swoje ograniczenia.

W ceramikach sprawa ma się nieco inaczej, dlatego testy nie będą trwały 15 minut, tylko cały dzień :)

 

Co do dolotowego fps - fajna sprawa - robiłes już tak ?

Moim zdaniem zasięg i dolotowe FPS będą większe ze względu na niski współczynnik tarcia kulki. Chropowatość kulki to Ra 0,025 (0,6x g) i Ra 0,01 (0,44g)

 

Teraz ciekawostka:

CRASH - TEST kulek ceramicznych. Dla nieświadomych, Ceramika ma większą twardość od stali (około 2-3 razy).

 

zdjęcie1, kulka zaraz po okładaniu jej młotkiem (a siły włożyłem sporo):

 

mg7606o.th.jpg

 

zdjęcie 2, krzywda imadła i młotka:

 

mg7607.th.jpg

 

zdjęcie 3, po usunięciu brudu po młotku i imadle: - spróbuję zrobić dokładniejsze foto później:

 

mg7608.th.jpg

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites

Oki, w czwartek będę przejeżdżał przez Częstochowę około 15.00, więc daj mi swój numer telefonu, zgadamy się i pojedziemy razem.

 

Mój tel: 537 354 214

 

Nacieszcie swoje oczy kulką, która przeszła piekło.

 

Próbowałem ją zniszczyć wszystkim, młotek i imadło to tylko wstęp.

Wkręciłem w imadło i skręcałem na maxa - nic. Dodałem przecinak i nic, nawet pilnikiem nie szło tego zarysować, tylko zostały minimalne ślady w kolorze (prawdopodobnie powierzchniowe rany).

 

Także po crash-teście stwierdzam, że te kulki są na tyle pancerne, że można je wielokrotnie wykorzystywać bez utraty właściwości :)

 

http://img3.imageshack.us/img3/2926/ceramikmlotek.th.jpg

 

Co do teorii zgodzę się z Dexem - celność i zasięg.

Ciało wibrujące w jednej osi nie jest podatne na wibracje w innej osi - tak działają przecież żyroskopy !

Tak więc im lepiej podkręcimy naszą kuleczkę w pionie, mamy lepszego magnusa, mniejsze tarcie, i praktycznie zerowe odchylenie w poziomie aż do wytracenia energii kinetycznej (potem magnus, a potem przy opadaniu może się dziać co chce bo to powyżej naszego zasięgu celności).

 

Także - szykuje się chyba rewelacja, jak nie rewolucja :D

Edited by OFF
zmiana nr tel na prosbe autora
Link to post
Share on other sites

Tu muszę się zgodzić, przy takich tnningach to kulki są ograniczeniem a nie sama replika (z częściami w nią włożonymi). ALE MB 0,4g nadają się do strzelania do 90m.

 

Z gumkami nie kombinuj. Albo systema albo G&G zielona. Na twardość nie patrz bo to mit, że twardsze gumki do większych fps się nadają. Tak na prawdę do 650fps i zielona KMH się nadaje doskonale a ona ma przecie 45RH. Kwestia doboru a nie twardości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pierwszy raz takie widzę przyznam. Ale jak chodzi o 0,3g to KSC są bezkonkurencyjne.

 

potwierdzam, KSC 0,3 wymiatają w replikach około 470 fps

 

 

Z innej beczki:

miejsce na testy chyba wybrane, darmowy wstęp na strzelnicę w Częstochowie.

Nie jest to ideał, ale 150 metrów osiągniemy.

 

czwastrzelnica.th.jpg

 

Jak odwrócicie się o 180 stopni jest jakieś 70 metrów łączki, co nam daje sporo miejsca.

 

Jakieś lepsze propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...