Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

Miałem w swoim stockową lufę 6.08 363mm od M4 - celniej niż na stockowej 270, ale ze względu na to, że strzelam się głównie w budynkach i potrzebuję w miarę kompaktowej broni założyłem spowrotem lufę standardową - za mała różnica, a SCAR jest długi...

 

Też planowałem zrobić SCARa na replikę o dużej mocy i zasięgu, ale zrezygnowałem - przy M120 MadBull mam 370 fps. To nie jest karabin dla snajperów.

 

Z pozostałych nowości - gumka Guarder przezroczysta - problem ze strzelaniem dwiem kulkami zniknął po wystrzeleniu ok. 2000-2500 tys. kulek - teraz podkręca wyśmienicie.

 

Ew. pytania na priv - odpowiem tam, bo tu mi się nie chce. ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kajor - uszczelnij, jeżeli możesz. Bo strasznie mało mi to wygląda.

Na m115 MadOnion po roku użytkowania na podwójnym łożyskowaniu pokazuje mi (przy zamontowanym pojedynczym łożyskowaniu) 380 FPS... A żadnych tam bajeranckich części nie mam.

Link to post
Share on other sites

zawsze chciałem mieć puszkę :P ale przede wszytkim żeby wsadzić tam batkę :] Choć nie ukrywam że marzy mi się pucha z laserem i latarką, ale ceny skutecznie odstraszają :)

 

benizo rozmawialiśmy kiedys juz na forum na ten temat masz tu

jak zrobić sobie PEQ 15 z laserkiem :) ja juz spać nie moge bo zamówiłem sobie na (j)ebay(u) (chińską kopie za 7.70$ :-F) i nie moge się doczekać jak mi przyjdzie paczka a potem tylko laserek i Lansik że HOHO :mrgreen: Edited by Damiano
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kajor mam ten sam mankament na przezroczystym guarderze, też mam duble, ale za to kulki lecą w kosmos. Komora daje radę jest ok i w dodatku dziecinnie prosta do złożenia. Co do silnika pj brać i tyle przed chwilą go zamontowalem i rof zwiększył się masakrycznie. Po wypodkładkowaniu w ogóle nie słychać chroboczenia/wycia zębatek tylko charakterystyczny dźwięk silnika. Ten szajsplastikowy tłok nadaje się do kosza chyba, że chcesz foto jak wygląda po miesiącu użytkowania. Do tego shimming, bo ten jest w chybił trafił.

Link to post
Share on other sites

Na pewno taki sam hop-siup jest w boyi, ja już mam dość tego produktu pękły dwie prowadnice sprężyn zjechały się dwa policarbony dwie ciche głowice tłoka rozjechane. Głowica cylindra też. Silnik zjarany ten od p&j też. Aku też to nie ominęło to już drugi. Jednym słowem żegnam się z boyi z mojej repliki nic nie zostało. I kupię sobie kałacha cymy. Nie polecam tego gówna wszystko się sypie. Jeżeli chcecie scara to lepiej zainwestowac w vfc.

Link to post
Share on other sites

Ja coś napiszę, tak na szybko.

Scar ma 7 miesięcy, zero usterek wewnętrznych.

 

Jedynie problem z kolbą, który rozwiązałem (opis na 18 stronie chyba) i który miałem opisać jak się sprawuje. Bo kilku miesiącach ostrych testów - nic się nie stało.

 

Na początku był problem ze strzelaniem, gumka Systemy pomogła na wszystko. Strzela jak marzenie.

 

Chyba tyle, Scar chodzi jak szalony :]

Edited by valki
Link to post
Share on other sites

Na pewno taki sam hop-siup jest w boyi

 

co to znaczy?? :poddanie: że pasować będzie czy nie??

 

pękły dwie prowadnice sprężyn zjechały się dwa policarbony dwie ciche głowice tłoka rozjechane. Głowica cylindra też. Silnik zjarany ten od p&j też. Aku też to nie ominęło to już drugi. Nie polecam tego gówna wszystko się sypie. Jeżeli chcecie scara to lepiej zainwestowac w vfc.

 

naprawde trafiła ci się jakaś trefna sztuka. Ja mam swojego od Krakmana i nic po za sprężynką od anti reversala nie wymieniałem (i to tylko dlatego że jak otworzyłem GB to ją upierdzieliłem) do tego ma niezły zasięg bo przy delikatnej korekcie ściągam cel z 50m. i do tego ta bateria przy której nie raz opadała mi kopara jak wszystkim padały batki na mrozie a moja dawała rade całą strzelanke i miała jeszcze troche mocy zeby przestrzelać broń po czyszczeniu w domu. Kwestia szczęścia i tyle...

 

 

 

A teraz troche lansu...

Dotarała do mnie wreszcie Puszeczka AN-PEQ15 z chin (qwa myślałem że rozniose UC) teraz tylko jakiś laserek do środka, wyprowadzić włącznik na chwyt, do tego koli (wiadomo holo 552 :mrgreen: ) jeszcze tylko tłumik na sztorc i tylko obliczać współczynnik lansu. Na chwile obecną jestem na urlopie ale jak tylko wróce to porobie fotki i sami ocenicie czy to się może podobać....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Mojego SCAR'a kupiłem u Krakmana i musze przyznać iż jestem z niego zadowolony.

GB po przerobieniu przez nich daje rade, nie krzaczy się ani nic. jedynie do czego migłem się przyczepić to to iż HU był źle zamocowany ale po drobnej poprawce kulki lecą ok na 50m.

Co prawda później miałem problemy z HU ale to była kwestia mojej niewiedzy i przedawkowanie smaru(nowy w tym jestem-przeczytałem iż trzeba smarować to posmarowałem...).

 

Zdarza się iż wypluje mi po 2 kulki ale podobno w moim przypadku jest to kwestia przedawkowania smaru...

A nawet jeżeli nie to mi to nie przeszkadza...

 

Odnośnie kolby:

Niestety trzeba dokręcać jej śruby regularnie przed każdą strzelanką-podczas mojej pierwszej strzelanki podczas szturmu przez polanę kolba odpadła mi i poleciała w pizdu(znalazłem ją całe szczęście).

Poza tym mogła by mieć więcej poziomów rozkładnia niż te 4.

A no i zgubiłem tą gumową stopkę - dowiedział się ktoś gdzie można ją kupić?

 

Waga repliki jak jest zdecydowanie za duża. Jak jeszcze domontowałem sobie Replikę Aimponta M4 G&P to czasem ciężko się poderwać z ziemi.

Więc jeżeli ktoś chce mieć lekką replikę to niech zapomni o SCAR'ze.

 

Odnośnie magów to jaki bym do niego nie wsadził każdy pasował(choć też tego nie było dużo). Trochę się telepały ale nie na poziomie który mógł by jakkolwiek przeszkadzać.

 

Grip jest beznadziejny. Odpadły mi gwinty których nawet skleić się nie dało za bardzo.

Jaki polecacie grip do SCAR'a?

 

 

Może jako świerzak nie jestem wymagający ale dla mnie karabin sprostał wszelkim wymaganiom jaki przed nim postawiłem. Strzela dobrze, w miarę daleko i celnie, nie zacina się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czolem koledzy. Czy ktos ma w posiadaniu ten egzemplarz SCARa?

http://gunfire.pl/product-pol-1152192293-AGM-055A.html

Mam go od lutego i w zasadzie jestem zadowolony.

Jedyny minus to kolba, ktora co rusz sie odkreca. Nierozkecalem go do tej pory, poniewaz jest jeszcze na gwarancji. Predkosc wylotowa 430 fps na stockowej baterii. Batke musze zmienic na mocniejsza, poniewaz czasem zacina mi sie tlok. Mam pytanie, czy komus udalo sie podkrecic takiego samego SCARa na wiecej niz 430?

I czy wam tez rozzuca kulki w lewo po 40m? Jak mogl bym ewemtualnie ulepszyc skupienie?

Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam Laki

Link to post
Share on other sites

1) To jest temat o SCARze Boyi, a nie AGM (choć są prawie identyczne).

 

2) Odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania znajdziesz na poprzednich stronach, oraz w tematach o tuningu replik.

 

3) Wierz mi, że jeśli naprawdę masz te 430 fps (u mnie było w stocku 360 zamiast obiecywanych 400) to wystarczy Ci to aż nadto. Mój SCAR przy 340 fps, lufie 363mm i dobrym hopku sieje dużo lepiej niż stockowe chinole z 420 fps na pokładzie.

 

4)Problemem skręcania kulek może być:

a)krzywa końcówka lufy (nawet minimalne skrzywienie wystarczy) - z reguły pomaga wstawienie dobrej lufy

b)krzywe ustawienie gumki hop-up w komorze - błąd produkcyjny/przechylony dystanser/kiepska gumka.

 

5) Stockowe baterie w chińskich replikach to szajs, ale jeszcze gorsze są ładowarki - obowiązkowo do wymiany.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

IFORMACJA Z PIERWSZEJ RĘKI- pisałem ostatnio do kilku sklepów odnośnie BoreUpa classica do SCARa i tylko SPECSHOP mi odpisał że będą mieli go pod koniec listopada, przy następnej dostawie :mrgreen:

 

Tak więc koniec moi drodzy z problemami z dyszą...

 

Czyli jak ktoś będzie się jeszcze pytał co można zrobić ze SCARem odpowiedź jest prosta- BU+ mocny tłok+ precrura i mamy naprawde niezłe osiągi

 

pierwsza recka jak tylko skompletuje ów zestaw...

 

a ktoś pisał o tym że waga dość spora jak na taki karabin.... dla pocieszenia powiem że VFC czy G&G jest raptem 300g lżejszy

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś juz to rozwiązał, dublety po wymianie na gumkę guardnera?

U mnie pomogła stara metoda wiertarki, nawierciłem małe zagłębienie w komorze hu tuż przed gumką i kulki już nie lecą po dwie. Zagłębienie jest na 2mm średnicy, trzeba doświadczalnie sprawdzić ile pomaga.

Link to post
Share on other sites

no to dajesz foty i zaczynamy doświadczenie...

 

Nie za bardzo idzie to zrobić, patent na ten problem znalazłem na forum. Nawiercamy delikatnie wewnątrz komory hu wiertło dość długie wprowadzamy przez otwór podający kulki. Nawiercamy bardzo delikatnie aby nie uszkodzić komory. Powinno powstać zagłębienie które przytrzyma kuleczkę i nie pozwoli jej przesunąć się dalej.

Link to post
Share on other sites

Pytanie

 

Przestrzeliłem może z 1000 kulek i czegoś nie łapie.

 

Że to moja pierwsza replika nie wiedziałem na początku że muszę podkręcić hicap aby chciał podawać kulki i zamiast strzelać "walił".

 

Ostatnio byłem na strzelance i przy strzałach słyszę też walnięcia, nie jest to jak u kumpli w mkach czy innych tylko świst tylko, za każdym strzałem kulka leci i łup, łup. Też tak macie ?? czy to problem z jakąś częścią zapowiadający, że zaraz wszystko w środku wybuchnie ?? :P

 

Zastanawiałem się zainwestować w tuning tego sprzętu ale po waszych komentach pójdzie chyba pod młotek :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...