Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem już rozwiązałem - tak jak mówisz chodziło o Mag, a dokładnie o za małą ilość kulek w nim.

Z odkręceniem lufy zewnętrznej sobie poradziłem - na fizola :)

Z odkręceniem tłumika ognia również

 

Martwi mnie jeszcze tylko za lekko chodząc "wihajster" od zmiany trybu ognia. Ktoś ma jakieś propozycje? Szukałem pomocy na zagranicznych forach tudzież YT nic...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na semi masz dublety ?

Zgadza się. Nie za każdym strzałem co prawda, ale zdarza się nazbyt często, co jest irytujące. Przebrnąłem przez gumy Madbulla, Guardera no i oczywiście stock, do tego 4 różne dystansery, w różnych konfiguracjach - dla przykładu Madbull->0 dubletów, niemożliwość wyregulowania hu, wszystko leciało w kosmos, powrót do Guardera->jako tako da radę wyregulować hu, ponowne pojawienie się dubletów.

Link to post
Share on other sites

Dublety, w sensie 1 strzał - 2 wylatujące kulki, sorry za niesprecyzowanie ;)

 

 

Wiec problem jest w komorze HU.

Wiertło fii 6 nawiercasz w komorze zagłebienie.Wiertło wkładasz od strony wlotu kulek z maga w komorze .

 

 

Borykam sie równiez ze szczelnoscia w tej replice:

dysza 29 mm stock na sp130 lufa stock 455 mm gumka systema energy mimo podparcia komory i orginalnego maga z Boyca uzyskuje tylko 400 fps.

Ponieważ chrono mi padło zawiesiłem działania puki z servisu nie wróci.Możliwe ze gumka jest do bani do tej komory bo również miałem 2 kule na 1 strzał.

 

PS.Dublety to dwa szybkie pojedyncze strzały.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem dziś tłumik do swojego guna w Gunfire http://gunfire.pl/product-pol-1152191467-Tlumik-do-SCARa.html Sęk w tym, że za chiny nie mogę go zamontować - tłumik ognia jest za duży i nie wchodzi do tłumika dźwięku. Przez to też nie ma jak dziada przykręcić bo do gwintu w dźwiękowym brakuje jakiś 2-3cm.

 

Małe fotostory

 

Tak wygląda zestaw

http://img849.imageshack.us/img849/2985/img0196k.jpg

 

Jak rozkręcimy tylnią część mamy takie coś

http://imageshack.us/photo/my-images/834/img0203cf.jpg/

 

Gwint w środku ma odpowiadać temu co jest na tłumiku ogniowym

http://imageshack.us/photo/my-images/822/img0198qg.jpg/

 

Sęk w tym, że dalej nie chce wejść

http://img814.imageshack.us/i/img0199ku.jpg/

Link to post
Share on other sites

Napadła mnie nieokiełznana chęć stania się posiadaczem MK16 i mam do was - posiadaczy pytanie:

 

Replika z którego sklepu jest godniejsza do polecenia pod względem kultury pracy samego GB?

 

Opcja A - SCAR od GunFire

 

czy może

 

Opcja B - SCAR od Taiwangun'a

 

Prosiłbym o odpowiedzi posiadaczy replik, lub też osób, które miały z nimi jakikolwiek kontakt :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Posiadam scara czarnego z taiwangun.

Mam problem właśnie z podwójną kulką na semi jak i na auto. W tej chwili to nawet nic nie mam :).

W replice mam wymienione to co wymienili na taiwangun + kabelki na 1,5mm głośnikowe, silnik na magnesach neodymowych z cymy i lipo 7,4v, gumka systemy

 

Jak strzelałem na semi leciała podwójna kulka na auto również co jakiś strzał. Nie potrafiłem tego rozwiązać więc zastosowałem podkładkę pomiędzy Gb a komorą grubości około 1mm. Problem się rozwiązał ale fps spadły do 315 z 390 ;].

Dziś zaś się zabrałem za to zdjąłem podkładkę i chciałem przetestować. Ku mojemu zdziwieniu na semi nie podaje kulek. Związane jest to z tym(najprawdopodobniej) że dysza wystaje mocno w komorze. Coś ala jak na rysunku.

komora.png

 

Na auto kulki lecą ale co jakiś czas pada pusty strzał co jakieś 3-4 kulek. Na semi chodź nie wiem ile bym strzelał kulka żadna nie poleci. Testowałem na magach hi-cap boyi 4 sztuki i midach boyi, ca, i nieznana firma :) dalej to samo.

 

Macie jakieś pomysły dla wkur.... posiada tej że pięknej repliki :)

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Brzuski moze trzeba skrócic długosc dyszy.Czy dysze masz stockowa ?jak długosc?.Ja bede montował TAKA jak mi tylko zmierza srednice otworu bo narazie to mi podali wymiar z głowy.

 

Sprawdz moze jeszcze na innej gumce bo u mnie po wymianie na systeme na semi podawało 2 kule ale z tym sobie poradziłem nawiercajac komore.Narazie pozostaje walka z uszczelnieniem układu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie. Dziś będą próby. Snipernr1 tak dysza stockowa jest, a jak nawiercałeś komorę ? Pisze tam na górze, ale no opis raczej marniutki :). W sumie problem wziął się znikąd. Po włożeniu gumki systemy na początku leciało normalnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie. Dziś będą próby. Snipernr1 tak dysza stockowa jest, a jak nawiercałeś komorę ? Pisze tam na górze, ale no opis raczej marniutki :). W sumie problem wziął się znikąd. Po włożeniu gumki systemy na początku leciało normalnie.

Idąc za radą Sniper'a nawierciłem swoją komorę (przy okazji ślicznie dziękuję za pomoc :happy: ) używając wiertła o fi 6mm i wkrętarki, wystarczyło wgłębienie mające mniej niż 0.5mm, delikatnie i powoli dasz radę. Wiertło musisz włożyć przez kanał podający kulki.

Pozdrawiam, F

Edited by frenogh
Link to post
Share on other sites

Ok ja pozbyłem się mojego problemu. Rozłożyłem GB i wymieniłem popychacz na inny z boyi. Problem był nadal ale już coś tam leciało. Sprawdziłem gumkę. Niby wszystko Ok ale coś jednak nie tak. Skurczyłem kołnierzyk gumki. Ewidentnie gumki systemy nie pasują do scara. Poskładałem i działa :) Stabilne 404-406fps.

Link to post
Share on other sites

Hej wszystkim. :icon_biggrin:

Czyli biorąc pod uwagę wasze wypowiedzi dotyczące Scar-L od Dboys warto wymienić bebechy, ładowarkę i batkę oraz w sumie głównie gearbox, gumkę HU (tylko nie systeme a najlepiej FG czy GF - wybaczcie bo zapomniałem zapisu ale jest we wcześniejszych postach).

Dla ścisłości mam Scar-L Tan z TaiwanGun i kolor nie przeraża i nie odrzuca.

Co do jego osiągów Hop-up skręcony na minimum pruje na 50 metrów a na max 75(+)metrów zdziwiło mnie to pozytywnie, może trafił mi się dobry model... testy z chrono przy HU na 0 - 401 402 403 406 401 400 402 403 405 406 - poniżej fotki z albumu:

https://picasaweb.google.com/Kambei.Fin/ScarLMk16MOD0Dboys?authkey=Gv1sRgCOCz26usiJ6qrgE#

 

Lubie majsterkować a ten dodatkowy celownik to jeszcze doczekać się musi szkiełka i kropki aby mógł imitować jakoś kolimator :)

Z czasem coś mu dokupię... hmm i zastanawiam się czy jest możliwość zastąpienia poduszki policzkowej na bardziej elegancką mowa tu o tej z wersji 3. jakby ktoś wiedział to proszę o odp.

 

Ewentualnie mogę dosłać jakieś zdjęcia w terenie po niedzieli. :wink:

Edited by Kambei
Link to post
Share on other sites

Kurde no ja to mam pecha no. Zrobiłem SCARA no i co strzelało normalnie do czasu. Po jednym spotkaniu i na auto nie podaje kulek. Semi leci jak marzenie a na auto 2 kulki i puste strzały.

Jakie macie gumki w replice ?

Czy GG zielona się nadaje może KA jakaś lub nowe SHS (tylko czy ktoś to miał w ręku?)

Link to post
Share on other sites

mierzone czy "na oko"? Bo nie widziałem SCARa, co na 75 metrów pluje. Nawet firmowego.

 

Zmierzyłem teren, strzeliłem, kulki powpadały na nasyp oddalony o 75m, miałem co prawda lekki wiatr z lewej burty.

Po niedzieli zmierzę raz jeszcze na terenie bezwietrznym i z edytuję wątek + wspomniane fotki z terenu żebyście mogli looknąć jak wersję tan widać w lesie.

Link to post
Share on other sites

Jakie macie gumki w replice ?

Czy GG zielona się nadaje może KA jakaś lub nowe SHS (tylko czy ktoś to miał w ręku?)

mam stockową, ale napisałem wczoraj do TG z prośbą o określenie, która gumka hu będzie najlepsza do scara itp otrzymałem odp. że guardery

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...