Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja się pochwale- wczoraj odebrałem swoją gietkę z tuningu

- m120 systemy

- metalowa, łożyskowana głowica tłoka

- łożyskowana prowadnica sprężyny elementa.

Całość z montażem wyszła mnie niewiele ponad 100zł ;-)

Do tego obalam mit o padających łożyskach kulkowych elementa(gfc)- moje były w dobrym stanie po 25k kulek przebiegui nadal zostały w gearboxie.

 

Jutro testy w polu- wstępne przestrzelanie pokazało mi,że mam to co chciałem - zauważalnie większa moc i niestety hałas metalowej głowicy.... :-F

Niestety na razie nie mam gdzie jej na chrono protestować- na pewno jednak jest więcej niż 350fps jakie replika miała przed tuningiem

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

@99TOMCAT

Czy to wystarczy? Też chcę wepchnąć M120 ale sądziłem, że trzeba więcej części kupić. Nie wiem jak zachowują się stockowe części G'ietki, gdyż nie otwierałem GB- z wiadomych powodów. Chciałem inwestować w FTK ale tutaj nasuwa się pytanie, czy warto zapłacić za części więcej niż za replikę. Waszym zdaniem co trzeba zmienić, żeby bez obaw włożyć to upragnione M120?

 

EDIT:

Z tym ACOG'iem wygląda nieźle. Mój kumpel ma ale dla mnie jest zbyt praktyczny.

Chodziło mi o to, że jest nie praktyczny. Przynajmniej dla mojej skromnej osoby 8)

Edited by Codename666
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem G36C sierpień 08 - dokładnie to samo, łożyska 6 mm nie pasowały ni jak, za to 7 mm ciężko wchodziły - trochę się narobiłem papierem ściernym nim weszły, nie wymagam wiele od chińskiego szkieletu. Narazie trzyma 15 tys. cykli na m120, obustronne łożyskowanie i płaska metal głowica tłoka, przy ciężkim palcu czasami, także jest git.

 

Wymianę konsultowałem z kilkoma osobami i powinno to dobrze działać.

Do tego zanim kupiłem częsci poprosiłem o rozebranie gearboxa

i obejrzenie w jakim jest stanie- u mnie nie było większych śladów zużycia.

M120 zwłaszcza na springu systemy(nieco słabszy od guardera) to tak naprawdę nic takiego. Na upartego nawet stockowa głowica tłoka mogła zostać.

Zabawa zaczyna się przy m130 i więcej...

Z tego co wiem to customs.pl standardowo sprzedawał giety z takim tuningiem ( fakt zamiast kulek były łożyska ślizgowe ,a sprężyna zapewne chińska).

 

Osobiście chciałem dokonać ekonomicznego tuningu a nie ładować w gięte drugie tyle ile kosztuje replika albo więcej, bo wtedy to chyba lepiej już nabyć coś z I klasy...

Jak replika wystrzeli kolejne 35k kulek na m120 to stwierdzę, że tuning się udał ;-)

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

To może ja napiszę o moim "tuningu" który był de facto skutkiem ubocznym.

Cylinder typ 0 CA wstawiony przy konwertowaniu do długiej giety i metalowa prowadnica CA która się akurat szlajała po podłodze. Chrono pokazuje 370 fps, niestety nie mam pojęcia jak było w stoku, domyślam się tylko, że pewnie ciut mniej.

Link to post
Share on other sites

forester , trochę Ci pomogę:

 

Kopia EOTech'a (bodajże 552):

+zwarta budowa

+Ciekawy wygląd gdy zamontujesz w miejsce szczerbinki

+nie ma zjawiska samoistnego rozregulowania

+Dużo jednostek tego używa (rekonstrukcja)

-GRUBA RAMKA

-punkt celowniczy (kółko z kropką :wink:)

-w razie awarii trzeba go zdjąć i zamontować szczerbinkę

-brak kozackiego antyrefleksu na przedniej szybce

 

Replika ACOG

+KOZACKI (IMHO) wygląd

+łatwa regulacja

+punkt celowniczy (kropka)

+"daszek" przeciwsłoneczny

+antyrefleks

+łatwy demontaż

+pełna regulacja wysokości linii celowania

-wielki to on jest...

-...w budynkach to przeszkadza...

-...i trochę psuje linię broni.

-to tylko replika - brak przybliżenia :cry:

 

Edit: ortografia, masowy przykład zniewolenia ludzkości :wink:

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

Naprawdę wam się nie podoba na tym ostatnim zdjęciu JarkaM? Przecież fajnie wygląda! O wiele lepiej niż oklepany już EOTech czy ten aimpoint z dziurą między tubusem a szyną. W ACOG tego nie ma - zwarta konstrukcja.

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

A mi się podoba z chwytem z zintegrowaną optyką. Mój kolega lubi kolimator Lider 30x20. Moja mama mówi, że najfajniej wygląda EoTech, tata jednak woli aimpointa, dlatego wujek kupił mi ACOGa bo powiedział, że fajnie wygląda. Babcia się obraziła bo wolałaby jakąś lunetę.

 

I co z tego, co to wnosi do tematu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...