Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Up: jeżeli to jest w gearboxie to powtarzam, że nie grzebałem. Przed chwilą wyjąłem zespół lufy i komory hop-up. Oto co ujrzałem (na zdjęciach wyjęte zostały lufa wraz z komorą):

 

e41c469fb0c745eem.jpg

 

6885dd460e090a7em.jpg

 

bd5d9040a3998750m.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale mój aparat jest starszym modelem i posiada dość mało mega pixeli więc z bliska robi niewyraźne zdjęcia. Sprawa jest dziwna ponieważ tydzień temu coś w rączce karabinu mi latało. Wyjąłem Gb wraz z silnikiem z rączki przewróciłem rączkę i wypadły mi 2 kawałki plastiku. Popatrzyłem dokładnie czy coś nie jest ułamane, ale było wszystko ok. Dziś sobie o tym przypomniałem i jeden z kawałków idealnie pasował do ubytku. Drugi kawałek jest tak malutki, że nie pasuje. Z obu stron jest ubytek. Myślę, że to musiałem jakoś ułamać przy ostatnich operacjach. W tym, że systemu lufy nie wyciągałem. Dziwi mnie fakt, że ten plastik pasuje, a znalazłem go w rączce czyli w dość odległym miejscu i nie mam pojęcia jak on tam wlazł. Myślę o wsadzeniu jakiegoś kawałka tektury czy coś między GB a komorę. Co wy sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę "rusznikarze" :wink:

Przez to, że ten plastik się wyłamał cała komora hop-up cofnęła się w tył. Przez co blokowane są kulki i teraz to co tu pokazałeś musisz lekko podpiłować tylko tak aby nie uszkodzić gumki i znowu wszystko będzie działać.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co mam podpiłować (może byś zaznaczył na zdjęciu? Jeśli możesz oczywiście). Wsadziłem 2 kawałki papieru zaraz obok wylotu dyszy tam gdzie komora hop-up opiera się o Gb i dzięki temu znowu pobiera kulki, tylko muszę jeszcze dokładnie sprawdzić jak z osiągami, ale jak dziś strzelałem na bliższe dystanse to raczej mocno miotło.

Link to post
Share on other sites

MJ6 może mieć rację. Nie zwróciłem uwagi na to. Rozumiem że komora + lufa nie trzyma się w zespole lufy zewnętrznej ? Miejsca pęknięć przytrzymają dwa "skrzydełka" które trzymają w środku komorę. Na komisie ktoś teraz sprzedaje zespół lufy za 10 złotych. Wbijaj i łap okazję.

Link to post
Share on other sites

No tak komora ma 2 skrzydełka. A w środku tych pęknięć są 2 wgłębienia do których pasują te 2 skrzydełka. Po wyjęciu całego zespołu i przechyleniu lufa i komora wypadają luźno od tego zespołu co pokazałem wam na zdjęciach. Czy to ma się trzymać sztywno?

Link to post
Share on other sites

Banalne pytanko odbiegające od tematu - po czym poznać, czy sprężyna jest zwolniona? Wiem, że po tym "sztyfcie" przed spustem (chyba :???:), ale jak on się ma zachowywać przy zwolnionej?

 

 

ten sztyft to bolt cath. on nic niedaje w replice. poznać jest najłatwiej jak lekko wyjmiesz gb z repliki ( wystarczy zdjac gniazdo maga, wykrecic z tyłu jedna śrubę i przechylasz do tyłu cały zespół gb z chwytem pistoletowym w cylindrze masz otwór, musi byc widoczny tłok.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale mi chodzi o jakąś metodę BEZ rozkręcania, gdzie spojrzeć (np. w gniazdo maga). Bo po zalecanym strzale na SEMI widzę w nim normalnie otwór do komory HU. I tak chyba nie powinno być (tzn. GB powinien pracować gdy pociągniemy spust, potem strzał i koniec, w każdym razie mi się tak wydaje), powinienem widzieć COŚ (chyba głowicę tłoka ;-)), a nie tylko dziurę :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...