Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy da się gdzieś zakupić/zdobyć pin z gwintem na końcu, przytrzymujący w giecie "gniazdo" magazynka? Podczas przykręcania do niego imbusem "nakrętki" gwint ten zwyczajnie się... odłamał. Coś marne gwinty w chinach robią :) Co prawda jego brak (i nakrętki na nim) nie jest jakąś strasznie wielką katastrofą (samo gniazdo i mag siedzi raczej sztywno, w końcu pin nadal jakoś się trzyma), ale ciut niezbyt estetycznie to wygląda :) Mógłbym niby zrobić to, co jest opisane TUTAJ (tylko z gniazdem maga) ale to już raczej w ostateczności.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znalazłem 4 opcje - lekko przerobić uszkodzonego gównolitowego pina :) Na razie nie powiem w jaki sposób, bo sam nie wiem czy takie coś wyjdzie z chińskim gównolitem, ale jakaś tam szansa jest. Jak nie wyjdzie, to cóż... opcja 3 wydaje się być bardzo atrakcyjna ;-)

Edited by Kreeg
Link to post
Share on other sites

Czy da się gdzieś zakupić/zdobyć pin z gwintem na końcu, przytrzymujący w giecie "gniazdo" magazynka? Podczas przykręcania do niego imbusem "nakrętki" gwint ten zwyczajnie się... odłamał. Coś marne gwinty w chinach robią :) Co prawda jego brak (i nakrętki na nim) nie jest jakąś strasznie wielką katastrofą (samo gniazdo i mag siedzi raczej sztywno, w końcu pin nadal jakoś się trzyma), ale ciut niezbyt estetycznie to wygląda :) Mógłbym niby zrobić to, co jest opisane TUTAJ (tylko z gniazdem maga) ale to już raczej w ostateczności.

 

 

prosta sprawa daj jakis zamiennik inna srube i tyle.

Lub jezeli bardzo musisz to napisz do np: krakmana oni

maja rozne czesci.

Link to post
Share on other sites

Co do "pływającej" lufy to owinięcie taśmą w miejscu gdzie lufa wychodzi z przedniego chwytu rzeczywiście jest skuteczne. Po takiej operacji chwyt jest dużo stabilniejszy jednak są dwa minusy tego rozwiązania: 1)trzeba się trochę nakręcić tą taśmą :mrgreen: 2) taśma lubi się zadzierać przy zakładaniu chwytu więc co jakiś czas trzeba zabieg powtórzyć. U siebie podkleiłem dodatkowo taśmą wew. stronę chwytu tuż obok "haczyków" bo wydawało mi się że tam też są luzy.

Link to post
Share on other sites

img1744.th.jpgimg1748.th.jpgimg1747.th.jpg

"Afgańska" wersja G36V.

Zainspirował mnie karabin Azur'a, co prawda mam wersje K z szynami ris i jeszcze czymś tam ale nie chciałem tracić oznaczeń na szynach. Wersja V (custom z G36C JG) już się trochę powycierał więc pomalowałem go stosownie do munduru tropentarn. Pierwotnie kropki były mniejsze efekt końcowy jednak nie był zadowalający.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to nie ma większego znaczenia ile masz wzrostu (o ile nie jesteś przerośniętym krasnalem). Każda wersja jest w miarę wygodna. Ja miałem chyba większość dostępnych na rynku. Sęk w tym że kolba w większości jest od wersji C, można dokupić kolbę od K lub regulowaną. Ze względu na osiągi najbardziej chyba podchodzi właśnie wersja K i do tego regulowana kolba i jesteś w domu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...