Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja za to mam nastepujący problem z tą repliką. Zazwyczaj po wystrzeleniu wszystkich kulek z maga zamek nie zostaje w tyle, tylko pistolet dalej strzela samym gazem. Czasem zdarza się, że zamek zostaje w takiej pozycji - http://img385.imageshack.us/my.php?image=moto0029ow0.jpg . Czasem zdarza sie też, że replika mimo magazynka naładowanego do pełna gazem i kulkami wystrzeli raz/kilka razy po czym zatrzyma sie w pozycji takiej, jak na zdjeciu. Pistolet wysyłałem już raz do Karkmanow, ale niestety dużo to nie pomogło. Sympatyczny pan zadzwonił do mnie i powiedział, że z repliką jest wszystko w porządku. Po odebraniu jej z naprawy i przetestowaniu dalej dzieje się to samo. Macie jakies pomysły ? Wysłać ją jeszcze raz do nich z dołączonym stosownym listem, czy kombinować cos na własną rękę ? Dodam, że testowałem pistolet w temperaturze pokojowej, a gaz którego używalem to Green power gas ze strony Karkmana.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Przesmaruj replikę jakimś lekkim i nie lepkim smarem - powinno pomóc.

Jeśli nie pomoże:

2. Rozłóż pistolet

3. Wyczyść elementy

4. Przesmaruj replikę jakimś lekkim i nie lepkim smarem

Powinno pomóc.

 

A niezatrzymywanie się zamka w tylnej pozycji to prawdopodobnie skutek szybkiego strzelania - strzelaj wolniej, daj gazowi czas na wyregulowanie ciśnienia.

Link to post
Share on other sites

No to ja mój egzemplarz kupiłem wczoraj, razem z dwoma zapasowymi magami. Z tylniej części zamka już odeszło trochę farby, chociaż teoretycznie to o nic się toto nie ocierało... Natomiast reszta trzyma się ok, mimo kilkdziesięciu wyszarpnięć z kabury.

Magazynki nabija mi się ciężko, gaz często pryska na różne strony (kiedyś miałem Rugera i magazynki nabijało się dużo 'spokojniej'). Doszło też już do rozszczelnienia dolnego zaworu, ale po paru małych nabić gazem wszystko wróciło do normy (i tak przy okazji ja u siebie nie musiałem nic dokręcać, o czym wspominali niektórzy).

Podczas szybkiego strzelania nie miałem ani jednego syfona. Niestety po czymś takim zamek nie zostaje w tylniej pozycji po wystrzeleniu ostatniej kulki (Bart87, może to przez to masz takie problemy?). U Krakmanów powiedzieli, że to przez zmrożenie się maga (i jak na razie muszę przyznać im rację, strzelając z odstępem 1-2 sekundowym problem nie występuje).

Olbrzymi minus jest taki, że HU nie podkręca w ogóle, chociaż po zajrzeniu w lufę (oczywiście już wyjętą z repliki...) widać spore wybrzuszenie gumki. Zasięg przez to oceniam na jakieś 10-15 metrów. Strzelałem z kulek 0,25 TM.

 

Pozdrawiam- Mec

Edited by Mec
Link to post
Share on other sites

Około tygodnia dzieli mnie od zakupu, a coraz bardziej waham się między Army a KWAkiem :/ Jestem w o tyle komfortowej sytuacji że mam możliwość wybrania sobie egzemplarza i przestrzelania go, więc szansa trafienia "dupnego" egzemplarza na starcie jest mniejsza, ale dodatkowe magazynki musiałbym zamawiać już i w sumie one nie dają mi spokoju, bo jest to najsłabsza część repliki (no pomijając gumkę HU, ale ta jest obowiązkowo do wymiany) Ehh...

 

Anyway mam szybkie pytanie do użytkowników. Wiem że gumka HU King Arms sprawdza się świetnie, ale czy ktoś może miał okazję zamontować w swoim egzemplarzu gumkę KM Head (GUMKA 1 lub GUMKA 2 ) ? No i jeszcze kwestia na którą nie otrzymałem pełnej odpowiedzi w innym dziale - czy w przypadku gazowej repliki o takiej mocy (~270-280 fps'ów) lepiej jest wybrać gumkę twardszą czy też bardziej miękką (osobiście obstawiam tą o twardości RH 45, bo twardsza jest zapewne do mocniejszych replik)

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

Tak na szybko od mnie.

 

Wykonany całkiem ładnie. Nawet nieźle spasowany, 200zł można dać.

 

ABS jest czarny, lekko się świeci. Dla porównania w TMie jest matowy.

 

Zamek w sumie też ok, szkoda że lufa jest plastikowa.

 

Ciekawostka: przeładowując na sucho, Glock TMa z plastikowym zamkiem ma większego kopa niż ten...

 

Magazynek pasuje do Glocka TM. Ale za to mag z TM wchodzi bardzo ciężko. Wręcz trzeba go dopychać na siłę (sic!).

 

Z minusów:

 

Zamek o coś "wadzi", dlatego czasem ma tendencje do blokowania się w połowie. Mam nadzieje że z czasem się wyrobi. Zobaczymy.

 

Blokada spustowa działa "umownie", że się tak wyrażę. Sprężynka jest wyraźnie za słaba.

 

Jak strzela, nie powiem. Kupiłem go do treningów, tak więc nie będzie oszczędzany...

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie dlaczemu się zamek blokuje na środku?

(to co właściwie chyba każdy ma)

Dziś mnie po prostu dobił... za każdą kulką trzeba zamek było docisnąć :/

Strzał, zamek cofa się do tyłu powraca i się zatrzymuje w środkowym położeniu.

Może wspólnymi siłami rozwiążemy ten problem?

 

P.S.

Moim zdaniem kłopot chyba może robić sprężyna powrotna a raczej to co ją trzyma (zatrzymuje się lekko i blokuje sprężynę)

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę. Choć u mnie na razie gumka do wymiany i trzeba pozbyć się tego czegoś co blokuje zamek.

Otóż przed chwilą próbowałem to rozpracować. I doszedłem na razie do tego że to coś co blokuje zamek mieści się w rękojeści (system spustowy) i najwidoczniej jest to to kółko wystające. wcześniej szlifowałem szlifowałem i nic... nadal zacinki, i teraz nadal... Kupię sobie berettę i będzie fajnie... A tego Glocka się pozbyje. Mam serdecznie dość co chwilę (właściwie co strzał) dociskać zamek do przodu bo się blokuje.

I nikt nadal nie wie czemu?!

 

 

Myślę ,że temat można zamknąć, nikomu się chyba już nie przyda. Pozbywamy się Glocków póty nowe xD

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Po policzeniu kosztów "przymusowych" (gumka HU ~ 50 PLN) i "ewentualnych" (nieszczelny mag ~60 PLN wydane na kolejny/e magazynek który może być nieszczelny) Zakupiłem 17stkę KSC z serii KWA i nie żałuje. Mnóstwo znajomych używa tej repliki i jej trwałość jest sprawdzona. Brak przymusu wymiany gumki na starcie, płynnie poruszający się zamek i co najważniejsze szczelny magazynek. Zasięg i celność przyzwoite ,chociaż z racji konstrukcji, lekko poruszająca się lufa zew. i wew. wpływają na celność, ale nieznacznie. Zresztą jest to sidearm z założenia do stosowania na małe dystanse/do budynków/kiedy oberwie broń główna. Myślę że za jakiś czas chińskie krótkie gaziaki będą znacznie pewniejsze (w końcu trzeba zauważyć że w przypadku AEGów nastąpił znaczny skok)

 

Dziękuję wszystkim za opinie (i cierpliwość) :)

Link to post
Share on other sites

Panie i panowie!

Doszedłem do tego co zrobić by zamek nie zostawał w środkowej pozycji!

Otóż trzeba niestety wziąć brzeszczot (taki pilnik do metalu) i trzeba niestety górną szynę po której suwa się zamek trzeba przypiłować. Cała seria glocków miała ten mankament. Na szczęście udało mi się to spiłować i działa wyśmienicie :D Przestałem nawet myśleć o jego sprzedaży :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...