Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Dobra już nie będę robił OT.

Co zmieści się w chwycie o to miejsce mi chodzi http://madonion.eu/pokaz_zdjecie.php?id_pr...true&img=27

 

No cóż tak jak w opisie pod zdjęciem można tam przenosić trochę powietrza lub przybornik do ewentualnej naprawy repliki w warunkach polowych.

Jest to taki schowek który nie koniecznie można łatwo otworzyć... ale da się to zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi dzisiaj karabin mocno wybrzydzał (czasem nie strzelał w ogóle, czasem na auto było semi, czasem na auto odgłosy wydobywające się z GB przypominały konkurs bekania) w temperaturach 0-6stC. Batki jakich użyłem to KAN 8,4V 1800mAh i G&P 9,6V 1100mAh, na ustawieniu środkowym (a raczej takim jakie przyszło z sklepu ; ), więc dość "słabe". W temperaturze pokojowej baterie dawały aż nadto dobry efekt. Sprawdzałem też jak się sprawdzają w temp ok. 2stC i efekt był conajmniej zadowalający (oczywiście wcześniej zarówno akumulatory jak i karabin trochę w tej temp. poleżały). Myślałem, że będzie ok, a na samej strzelance kaplica. Miał ktoś może jakieś poważniejsze problemy w niskich temperaturach?

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem Lke w warunkach prawie jednakowych jak na wczorajszej strzelance (temp ok. 1stC). Wyniki - na dwóch opisanych wyżej batkach znowu raplika odamwiała współpracy, natomiast sprawdziłem jeszcze G&P 9,6V 3300mAh i też się cuda działy, zaczynając od tego, że na semi w ogóle strzelać nie chciał (przypominam, ze wczoraj wieczorem sprawdzane w 2stC było wszystko ok). Wszystkie aku były ładowane na bardzo dobrej modelarskiej ładowarce, więc to nie tego wina. Już nie wiem co robić... Czyżby ICS był tak wybredny pod względem temperatury?

Edited by MONKeyman
Link to post
Share on other sites

Ja co prawda wczoraj eLeczki nie używałem ale było ok -2 -3 i sporo replik miało kłopoty. A może bardziej baterie miały kłopoty. Strzelałem z AUG ze sprężyna 120 i batką 8,4 1100, w normalnych temperaturach no problem a wczoraj ... 4 strzały i martwa. Wziąłem m14ebr... batka 9,6 1500 i 3 strzały i martwa. Dopiero G36 z batką 9,6 1500 dało radę ale z silnikiem PJ wzmocnionym. Koledzy tez mieli problemy zwłaszcza z batkami 1100.

 

Wniosek... małą bateria w niskiej temperaturze słabo strzela a większa też nie lepiej.

Ja będzie jeszcze tak zimno to pomrożę trochę eLkę i zobaczę jak to jest. Mam Baterie 9,6 3600 G&P.

 

Generalnie repliki nie tuningowane z dobrze działająca baterią dawały radę. Te powyżej 360 fps miały już pewne problemy.

 

PS. Na fabrycznych ustawieniach moja L85A2 wyciąga 400fps... nie nazwał bym tego słabą repliką.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

PS. Na fabrycznych ustawieniach moja L85A2 wyciąga 400fps... nie nazwał bym tego słabą repliką.

Pisząc "słabe", miałem na myśli baterie, nie ustawienie medium ;)

 

Kolejna ciekawostka - jak używałem baterii KAN (large 8,4V 1800mAh) zauważyłem, że strzelając z lufą skierowaną w dół działa lepiej, niż jak strzelam w poziomie, czy do góry. Paranoja :strach:

Link to post
Share on other sites

Pisząc "słabe", miałem na myśli baterie, nie ustawienie medium ;)

 

Kolejna ciekawostka - jak używałem baterii KAN (large 8,4V 1800mAh) zauważyłem, że strzelając z lufą skierowaną w dół działa lepiej, niż jak strzelam w poziomie, czy do góry. Paranoja :strach:

 

A może masz uszkodzoną batkę i akurat wtedy lepiej coś w niej dociska?

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko gdyby coś miało nie dociskać, to nie batka, tylko kable w AEGu. Bo przy KANie (largu, który siedział dość stabilnie) właśnie działał, przy lufie w dół. Przy G&P (smallu, który latał w gripie cały czas) karabin działał źle bez względu na to, jak był ustawiony. Przy G&P kumpla (largu, jednak w układzie HK416, więc do gripa nie wchodził tylko trzymałem go w ręce) karabin strzelał tylko na auto. Ale tego ostatniego nie miałem na strzelance więc mogłem tylko sprawdzić w warunkach "laboratoryjnych". Kable w gripie oglądnąłem, nigdzie nic nie jest naderwane, ani obdarte z izolacji.

Link to post
Share on other sites

Co do wysyłania na gwarancję - święta idą, więc Poczta Polska może na przyszły rok dowieść Lkę do serwisu. Gdyby mi karabin totalnie padł, to bym od razu wysyłał, jednak w tej sytuacji wole popytać ludzi, posprawdzać batki itp.

 

Co do baterii - G&P 3300mAh to jedna z lepszych baterii na rynku, więc uważam, że skoro z nią replika nie działa jak powinna, to już jest źle. Dodam do tego, że znajomy właśnie tego KANa używa w ICSowskim AK74 z M120 i w każdych warunkach wymiata.

Link to post
Share on other sites

G&P lepsze od Sanyo pierwsze słyszę.

A gdzie ja napisałem, że G&P jest lepsza od Sanyo? Jak już krytykujesz, to przynajmniej czytaj ze zrozumieniem. (sorry że się unoszę, ale "kocham" taką "konstruktywną krytykę").

 

G&P to jak na razie chyba jedne z bardziej sprawdzonych ogniw. Nie są może lepsze od Sanyo, a już na pewno nie Sanyo RC, ale kilka przypadków, gdzie bateria G&P działała nawet lepiej niż (zwykłe, nie RC) Sanyo. Tym bardziej G&P o pojemności 3300mAh jest godne polecenia, znam całą masę ludzi, co używa tych batek do mocnych tuningów (9,6 i 10,8V) i nigdy nikt nie miał z nią problemów. A skoro są problemy w L85A2 ICSa uważam, że coś jest nie w porządku.

 

Żeby nie kontynuować OT, prosiłbym tylko kolegę tafi'ego, żeby sprawdził swoją G&P 9,6V 3300 w niskich temperaturach i wtedy będzie wiadomo. Moja ma problemy, choć mniejsze niż w przypadku innych baterii.

Link to post
Share on other sites

Bo Sanyo nie są aż takie dobre ;) Są dużo lepsze akumulatory od Sanyo i Sanyo RC. I umieścił bym je mniej więcej w kategorii średnie. Są jedne z lepszych ale w kategorii akumulatorów niklowych. Nie zapominajmy że stosuje się też akumulatory litowe ;)

 

Może ktoś wykonać fotkę mocowania handguardu w eli ICSa?

Link to post
Share on other sites

Dziś było -4 więc obiecany teścik.

Karabin z baterią 3300mAh 9,6V G&P, bateria częściowo rozładowana, mrożona razem z karabinem. Sprężyna 120 ustawienia medium czyli pełen stock. Karabin na auto strzelał normalnie, rof trochę mniejszy niż na ciepłej baterii ale działa bez zarzutu. Semi ... no cóż bateria miała za małą moc żeby było płynnie, sporo dubletów. Na koniec spust przestał odbijać. Natura zwyciężyła i zakończyło się uszkodzeniem repliki a dokładniej mechanizmu spustowego. 5mm bakelitu o grubości 1mm nie wytrzymało i pękło. Element odbijający spust na semi bo to o nim mowa zdaje się być piętą tej repliki. Naprawiłem we własnym zakresie za pomocą spinki stalowej. Ta część jest niezbędna do odbijania spustu na semi, na auto karabin działa normalnie nawet z tym uszkodzeniem.

 

Karabin mrożony, bateria ciepła, naładowana 8,4v 3300mAh.

Karabin zachowuje się normalnie zarówno na auto jak i na semi.

 

Wnioski;

O ile nie padnie bateria i nie uszkodzi się odbojnik spustu replika na mrozie działa normalnie (przynajmniej mój egzemplarz). Dobrze sformatowana bateria o dużej pojemności to podstawa zimnego strzelania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...