Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS, CA, G&P, G&G


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matko...

Ma dwa miesiące - nówka sztuka!

 

2 miesiące temu wyprodukowany, czy 2 miesiące temu kupiony?

 

 

I niby jaki składak..? Kupiony w Madonionie

 

WGC składa swoje "WGC customs". Niby G&P, ale nie do końca. Inne body i niektóre części. Więc kto wie?

 

 

- nie twórz wyimaginowanych teorii kolego...

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

Nie tworzę. Ale kiedy producent od dłuższego czasu (na pewno od ponad roku) chwali się tym, ze jego repliki mają oznaczenia Colta, to coś jest nie tak. A jeżeli kupiłeś replikę, która na zdjeciu w sklepie miała oznaczenia Colta, to dostałeś towar niezgodny z opisem. Co o tym sądzisz i co z tym robisz, to Twoja sprawa. Jednak na fotkach z MadOnion M4A1 ma oznaczenia Colta (i jest nawet specjalna adnotacja odnośnie tego), więc gdybym ja dostał replikę z innymi oznaczeniami, to bym ją odesłał i zażądał wyjaśnień. Chyba, ze kiedy kupowałeś swoją replikę, na fotkach były inne oznaczenia - wtedy wychodziłoby, ze to nie jest ta najnowsza seria :)

 

Ja nie chcę nic na siłę udowadniać - naprawdę! Po prostu zbijam argument, ze ICS nie robi replik z oznaczeniami prawdziwej broni - bo robi. A jeśli ktoś ma inne, to nie jest to wona "kiepskości" replik ICSa, tylko tego, że albo ma starszą wersję albo jakiegoś składaka ze starszym body. Tyle. Peace :)

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie wyjaśnić sprawę z oznaczeniami.

Poczynając od 2007 r. wszystkie M-ki ICS'a mają oznaczenia Colt Firearms, Property of US Govt i są produkowane na licencji Colta.

Są od tego dwa wyjątki:

- M4 CQB Pistol - ma oznaczenia ICS, a nie Colt'a

- CXP .08 - ma oznaczenia ICS, a nie Colt'a

Jest tak dlatego, że nie są to repliki broni, która znajduje się w tym momencie w produkcji w ostrej wersji.

CQB Pistol, chociaż w ASG sprawdza się rewelacyjnie i stanowi bardzo ciekwaą bazę pod rozbudowę, nie ma kolby - a co za tym idzie nie zmieściłby się nim system Stonera, stosowany w ostrych M-kach.

CXP .08 to prototyp opracowany przez Colta, który chociaż bardzo ciekawy (szczególnie konstukcja kolby) nie trafił do produkcji.

Dlatego też, ICS nie ma licencji na użycie znaków firmowych Colta na tych modelach.

Dodam, że w opisie w sklepie jest zaznaczone przy tych modelach, jakie są na nich bicia.

Podobnie magi - w większości modeli są w zestawie dwa metalowe , w niektórych jendak (np. CXP .08) dwa plastikowe typu C7 ("kanadyjskie"). Każdorazowo jest to zaznaczone w opisie produktu.

 

Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości.

 

Pozdrawiam

 

Hassan

Link to post
Share on other sites

2. Elementy zewnętrzne /estetyka - G&P różnicuje kolorystycznie/materiałowo elementy zewnętrzne ( są też nieco lepiej wykonane ), ICS jest całe zamalowane na czarny-mat. G&P stosuje opisy oryginalne lub ciekawe "okolicznościowe" , ICS nie ( ma tylko kiepskiej jakości grawerke "ICS bla,bla,bla..."

Dla mnie G&P zdecydowanie bardziej estetyczne, czyli +/- ( G&P/ICS )

 

Mam "świeżego" ICS'a, kupiony tydzień temu - ma oznaczenia Colt'a, nie żadne odpustowe wierszyki :P

 

8. Magazynki ( w pudle z repliką ) - w G&P dostajemy dobrej jakości metalowego HC a w ICS dwa "lipne" plastikowe, czyli znów remi bo w obu przypadkach do wymiany lub szuflady

( nie lubię HC.. ): -/- ( G&P/ICS )

 

W przypadku ICS dostajemy dwa bardzo dobre jakościowo, pojemne i wyglądające jak oryginalne (dłuższe niż u wszystkich innych producentów replik) hi-capy.

 

Dodam jeszcze, że ICS daje ładne pudło "futerał", CD z instrukcjami video montażu/demontażu wszystkiego i najważniejsze - 18 miesięcy gwarancji - w porównaniu do 6 n G&P. Moim zdaniem knockout :)

Link to post
Share on other sites

Mam "świeżego" ICS'a, kupiony tydzień temu - ma oznaczenia Colt'a, nie żadne odpustowe wierszyki :P

W przypadku ICS dostajemy dwa bardzo dobre jakościowo, pojemne i wyglądające jak oryginalne (dłuższe niż u wszystkich innych producentów replik) hi-capy.

Ponad godzinę przed Twoim wpisem madonion_eu rozwiał wszelkie wątpliwości a Ty nadal chcesz polemizować..?

Dodam jeszcze, że ICS daje ładne pudło "futerał"

Tak, tego "twardego" argumentu nie wziołem pod uwage... :wink:

 

Mid cap'a, który siedzi w gnieździe jakby chciał a nie mógł.

Możliwe, nawet nie przymierzałem - odrazu dostała go córka...

Masz na myśli to sino szare body??? Przestań :P.

Jakie szare..?

Wiesz co, może mamy zupełnie inne repliki - moje wszystkie mają bardzo dobrej jakości anode w kolorze "niemal czarnym" - w ICSie wygląda jak zamalowane grubą warstwą czarnej matowej sadzy.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

@madonion_eu: dziękuję - mam CXP-08, wcześniej nie sprawdzałem opisów ale chyba troszke zmieniliście... ;-)

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Hmm jaka to była wersja ICS? Nie wiem, wydaje mi się, że miała gryfa(?) na obudowie. A jakoś wykonania front gripa i kolby, była jak już pisałem na poziomie repliki za 200zł. Teraz może się to zmieniło, ale nie mam okazji, aby w Sz-n w sklepie porównać te dwa modele ze sobą i powiedzieć ten jest: Ok. Dlatego poprosiłem was o rady. Możecie porównywać wykonanie plastików z M16A3/4 ICS/G&P do tej z CA, bo obecnie jestem właścicielem M'ki od Classic Army, i wykananie plastików uważam za wzorowe, chociaż nie miałem porównania z wersją ostrą. Osoba która używała ostrej wersji M16'tki, po zapoznaniu się z moja M16'tką, stwierdziła jednoznacznie, że wykonanie niewiele odbiega od wersji ostrej.

Link to post
Share on other sites

Możecie porównywać wykonanie plastików z M16A3/4 ICS/G&P do tej z CA, bo obecnie jestem właścicielem M'ki od Classic Army...

G&P oraz ICS mają bardzo podobny poziom tych elementów - nie potrafię powiedzieć, który lepszy. Są nieznacznie lepiej wykonane do CA.

Nie mam oczywiście ostrej ( kiedyś strzelałem lecz nie interesowałem się takimi drobiazgami... ;-) ) ale mogę porównać z Systemą PTW - troche im brakuje, zwłaszcza jeśli chodzi o okładzinę front-gripa oraz kolbe. Tu obie jakością odstają. Sam chwyt pistoletowy nie jest zły - w ICSie może nawet nieco lepszy od typowego G&P i CA ale już np. chwyt SPR G&P jest wręcz wspaniały...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
Jakie szare..?

Wiesz co, może mamy zupełnie inne repliki - moje wszystkie mają bardzo dobrej jakości anode w kolorze "niemal czarnym" - w ICSie wygląda jak zamalowane grubą warstwą czarnej matowej sadzy.

Palnąłem głupstwo :). Oczywiście jest wiele różnych rodzajów body G&P jak i kolorów. Nie jest to moje body, aczkolwiek kilka replik G&P z wszystkich które widziałem miało taki, ekhm, nieciekawy kolor :).

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Miałem na myśli body tego koloru. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo na tych fotach w kontraście bieli to niekoniecznie tak samo wygląda.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._Metal%20Bodies

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._Metal%20Bodies

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Każdy chwali swoje.. Najlepiej pomacaj jeśli masz taką możliwość każdą replikę.

 

ICS ma najlepsze wnętrze za to G&P pod względem wykonania zew i oznaczeń jest poprostu piękne.

 

Możesz się też zastanowić nad ICSem ale z plastikowym body. Miałem ostatnio w rękach i bardzo to ładne a wewnątrz nie odbiega od tego z metalowym body. Oczywiście to nie metal.

 

Osobiście brałbym ICSa. Dwudzielny GB i tani upg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

GB ICSa jest ciekawy, ale jak na obecne czasy odstaje od reszty jak dla mnie. Obie połówki nie są szczelne, o zasyfienie środka trudno nie jest, konstrukcja jest głośna i górny gb podczas strzelania dość się rusza. Grzebanie w tym jest przyjemne, rozkładasz sobie którą połówkę chcesz. Ale jak na moje to wad ma więcej niż zalet. Oprócz tego bolączką eMek ICS'a są niestandardowe niektóre elementy repliki np. gwint pod deltaring, żeby zamontować jakieś szyny free float trzeba się nakombinować, prowadnica kolby podobnie. Komora HU droga i z kruchego materiału.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...