Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Aeternus fajnie wyszło :) ja bym pomalował całość na Twoim miejscu ;) Czym malowałeś?

 

BTW, mam pytanie. Jakie kolory podejdą pod mundur multicam ? Planuję malować swoją emkę ale chciałbym żeby kolor repliki zgrywał się z ubiorem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DSC_1281.JPG

 

DSC_1276.JPG

 

Malowane farbami:

Montana Black "Pan" (brązowa)

Montana Black "Lost Island" (jasna zielona)

FOSCO RAL 6014 Olive Drab (ciemna oliwka)

FOSCO RAL 1001 Marsh Grass (beż)

Przy użyciu gąbeczki.

 

Malowane wieczorem przy słabym świetle, dopiero rano zobaczyłem faktyczny efekt.

Trochę wyszło za jasno, choć faktycznie i tak replika jest ciemniejsza niż na zdjęciach.

Za dużo dałem jasnego zielonego, a za mało ciemnej oliwki i brązu.

Farby Fosco o wiele lepsze od Montany.

Link to post
Share on other sites

Hej, jakich farb z palety Montana Gold użyć w celu osiągnięcia takiego efektu (docelowo pod AK :icon_wink: )

http://postimg.org/image/aobin24jz/

manila dark, manila light, sahara yellow? Jaka jest różnica między serią Gold a 94?

Hej, dopiero wpadłem okiem na twojego posta, kiedyś sam bylem ciekaw tego efektu więc zgłosiłem się do źródła. Malowanie wykonane ręką użytkownika - zabiel. Mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko jeśli podzielę się jego instrukcją:

 

"Użyłem farb Fosco. W zasadzie 4rech kolorow Marsh grass, Forest Green, Olive Drab i Graublau. Podkład zrobiony jest Marsh Grassem w całości, potem replike przykryłem trawą i malowałem na przemian Forest green i Olive drab. Zabrałem trawę, i tam gdzie chciałem mniej widoczny Marsh Grass spreyowałem dalej tymi dwoma farbami ale z większej odległości żeby nie robić jednokolorowych plam. Na koniec tam gdzie wyszło zbyt jednolicie pryskałem tez z daleka Graublau (te własnie czarne prześwity), żeby było bardziej zróżnicowane. Całość jest polakierowana lakierem Fosco, on koloru nie zmienia ale farba trzyma sie o wiele lepiej. To zdjęcie jest zrobione zaraz po malowaniu, jak pochodziłem z tym w terenie to się z bardzo zielonego zrobiło bardziej przygaszone."

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...