Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbieram sie do pomalowania replik. Spodobało mi sie takie camo:

 

http://www.barlowscu...01/003-copy.jpg

 

Czy ktos wie jakie kolorki sa tym AK?

 

Kupować krylon, czy montana? Czy w mieszalni lakierów nabic w spray taki lakier ( oczywscie matowy) - dwa w cenie jednego krylonu.

 

Ile potrzebuje farby ( puszki 400ml) zeby pomalować 4 repliki i jakies 24 magazynki?

Edited by McFly
Link to post
Share on other sites

Zależy w jaki kolor chcesz pomalować, bardziej tan, czy bardziej w zielony.

Ja jeśli chodzi o kolory, to przy tym camo, gość użył 5-6kolorów, ale 4 też spokojnie dadzą radę.

Weź brązowy, jakiś odcień pustynny, khaki/coyote brown i 2 odcienie zielonego i będzie ok.

Jeśli chodzi o malowanie maskowania, to zaleta jest taka, że jak nie pomalujesz, to będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

To jak już przy lepszych puszkowatych farbach jesteśmy, to ja polecę od siebie puchę o nazwie "sniper paint". Jest również lansiarska co jej nazwa :icon_biggrin: Dostępna na allegro jak i sklep.fort.mil.pl. Malowałem nią swoją replikę RPK od cymy, i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Idealnie przylega, malowana powierzchnia po wyschnięciu staje się matowa i jednolita a do tego szybko schnie. Przed malowaniem odtłuściłem powierzchnie i lekko przetarłem papierem ściernym bardzo gęstym. Na spokojnie może konkurować z farbami fosco. Jedynym plusem którego nie ma farba fosco a ma "sniper paint" to cena.

Link to post
Share on other sites

sniper paint to farba firmy fosco i różni się od army paint wyłącznie pojemnością puchy - jest mniejsza (150ml<400ml)

 

Ooo proszę, czyli moje przypuszczenia, że może konkurować z farbami fosco są jak najbardziej poprawne. Heheheh :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja trochę z innej beczki, mam nadzieję, że się nie powtórzę, ale szukajka niestety nie pomogła.

Do rzeczy, moja M14 jest podrapana z jednej strony (cholerny pin) i chciałbym to jakoś poprawić. Nie chcę bawić się w jakieś wzory, kolory i tego typu zabawy, szukam fajnego odcienia koloru ogólnie ujmując "ciemno stalowego". Czegoś, co będzie wyglądało jak odcień na ostrej broni tego, co jest w takim właśnie stalowym kolorze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sposób na M4 "Dust Look".

 

1x M4 + akcesoria w czarnym/ ciemno szarym kolorze

1x farba militarna ciemny piach (na zdjęciu Dunkelgelb Fosco- polecam, idealnie matowa i fajnie się ściera, opcja: Fosco WH Khaki Tropen- trochę mniej szara a bardziej w pomarańcz)

1x ręczniki papierowe

1x taśma malarska

1x stary tshirt

 

1. Zamaskować wszystko co ma zostać czarne- w ruch ręczniki papierowe i taśma malarska.

2. Farbę nałożyć dość grubo i nadmiar zdjąć tshirtem lub innym cienkim w miarę nie pylącym materiałem. Na początek przyciskać, na koniec delikatnie przetrzeć- polecam popróbować na jakimś niepotrzebnym plastiku.

Czas malowania: u mnie całość 30 min.

Zużycie farby: ok 1/4 - 1/3 puszki 400 ml na replikę.

Wynik do oceny własnej (klik- powiększenie):

ecc5545ef052.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pierwsze moje malowanie

Farby Fosco:

- Nato Green

- DDR Green

- Flecktarn Brown

- Dunkel Gelb

 

Malowanie:

1. Baza DDR Green na całości (za grubo położona :( )

2. Wycięcie w kartonie kilku prostych wzorów ściągniętych z Google Images

3. Przykładanie kartonika do repliki i po kilka "ciapek" Nato Green, potem brązu z próbą snakeskina dla zabawy, potem dunkel gelb

 

Efekt: na tle wiosennej zieleni replika wygląda moim zdaniem "blado". Na przyszłość kupię jakiś bardziej soczysty kolor.

Wrzucam zdjęcia w różnych warunkach i z różnych aparatów: http://imgur.com/a/WKwG9

 

 

 

4mCViDn.jpg

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...